Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
17.01.2016 Lahti RN1 & 2
NimiLahti 1 & 2
PaikkaLahti (Lahden messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
23.01.2016 Raahe RN
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahen Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
30.01.2016 Parkano RN2 & 3
Nimi2 & 3
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
31.01.2016 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
06.02.2016 Miehikkälä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (SUUR-MIEHIKKÄLÄN SEURANTALO)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
Tulokset
 
14.02.2016 Lahti RN
NimiLahti 2
PaikkaLahti
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäULKOMUOTOTUOMARIT RY
Tulokset
 
20.02.2016 Tornio RN
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaTornio (Laivakankaan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
27.02.2016 Tuusniemi RN1 & 3/10
NimiKoillis-Sawo Show LA
PaikkaTuusniemi (Tuusniemen taimitarha)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
3/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SUSIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
MÄKIJÄRVEN METSÄMIEHET RY
TUUSNIEMEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
TUUSJÄRVEN-HAURANGIN ERÄMIEHET R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
Tulokset
 
28.02.2016 Tuusniemi RN
NimiKoillis-Sawo Show SU
PaikkaTuusniemi (Tuusniemen Taimitarha)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SUSIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
MÄKIJÄRVEN METSÄMIEHET RY
TUUSNIEMEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
TUUSJÄRVEN-HAURANGIN ERÄMIEHET R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
Tulokset
 
05.03.2016 Joensuu RN5 & 7/8
NimiJoensuu 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
Tulokset
 
12.03.2016 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaNurmes (Hyvärilän matkailu- ja nuorisokeskus /PielisAreena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
NURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
VAIKKOJOEN ERÄ RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
13.03.2016 Nurmes RN1 & 9
NimiNurmes 1 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilän matkailu- ja nuorisokeskus /PielisAreena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
NURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
VAIKKOJOEN ERÄ RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
19.03.2016 Jämijärvi RN
NimiJämijärvi 5 & 7/8
PaikkaJämijärvi (Jämiareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Tulokset
 
19.-20.03.2016 Seinäjoki RN2 & 1/4
NimiSeinäjoki 2 & 1/4
PaikkaSeinäjoki (Hau-Hau Champion Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/4
JärjestäjäLAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Tulokset
 
20.03.2016 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Tulokset
 
25.03.2016 Vesilahti RN
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
02.04.2016 Kemijärvi RN5 & 2/8
NimiKemijärven RN FCI 5 & 2/8
PaikkaKemijärvi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/8
JärjestäjäKOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
02.04.2016 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäen liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
METSÄSTYSYHDISTYS SAKALE RY
Tulokset
 
09.-10.04.2016 Kankaanpää RN2 & 9
NimiKankaanpää 2 & 9
PaikkaKankaanpää
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
09.04.2016 Pertunmaa RN
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaPertunmaa (Kisaranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätPERTUNMAAN RIISTAMIEHET
PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y.
PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY
PERTUN-POJAT RY
Tulokset
 
10.04.2016 Mäntsälä RN
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaMäntsälä (Mäntsälän Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäUUDENMAAN PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
16.04.2016 Polvijärvi RN
NimiPolvijärvi RN, FCI 2 & 4/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
KINAHMON ERÄMIEHET RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
Tulokset
 
17.04.2016 Polvijärvi RN5 & 9/10
NimiPolvijärvi RN, FCI 5 & 9/10
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9/10
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
ERÄ-TAPIO RY
HUHMARISEN ERÄ RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
23.04.2016 Kouvola RN8 & 4/6
NimiKouvola 8 & 4/6
PaikkaKouvola (Inkeroinen)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjäHAAPALAN ERÄPOJAT RY
Tulokset
 
23.04.2016 Lapua RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiLapua RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaLapua (Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätETELÄ-POHJANMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
SIMPSIÖN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
23.04.2016 Ruovesi RN2 & 4/9
NimiRuovesi 2 & 4/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/9
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
YLÖJÄRVEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
24.04.2016 Kouvola RN
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tila)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätKAAKON BEAGLE RY
KUUSANKOSKEN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
24.04.2016 Ruovesi RN3 & 7/8
NimiRuovesi 3 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden uerheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
YLÖJÄRVEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
30.04.2016 Kouvola RN5 & 6
NimiKouvola 5 & 6
PaikkaKouvola (Jaala Liikasenmäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäJAALAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
01.05.2016 Lahti RN
NimiLahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaLahti (JOKIMAAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäPÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2016 Akaa RN8 & 4/6
NimiAkaa 8 & 4/6
PaikkaAkaa (Matinpuiston pelikenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
TOIJALAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
 
05.05.2016 Helsinki RN4
NimiMäyräkoirien ryhmänäyttely
PaikkaHelsinki (Rastilan ulkoilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
05.05.2016 Ylivieska RN
NimiYlivieska 9 & 4/6
PaikkaYlivieska
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäYLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
07.-08.05.2016 Harjavalta RN1 & 2
NimiHarjavalta 1 & 2
PaikkaHarjavalta (HPSH ry:n koirakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
07.05.2016 Janakkala RN
NimiJanakkala osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaJanakkala (Turengin ala-aste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
07.05.2016 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKruunupyy osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi (Emet))
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
Tulokset
 
07.05.2016 Loviisa RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiLoviisa RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Tulokset
 
07.05.2016 Parikkala RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiParikkala osa 5 & osa 6 & 1
PaikkaParikkala (Kisapirtti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
Tulokset
 
07.05.2016 Posio RN1 & 5
NimiPosio RN FCI 1 & 5
PaikkaPosio (Posion peruskoulun parkkialue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjäPOSION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
07.05.2016 Salo RN1 & 9
NimiSalo 1 & 9
PaikkaSalo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjätSALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Tulokset
 
08.05.2016 Lahti RN5/6 & 7/8
NimiLahti 5/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
08.05.2016 Salo RN
NimiSalo 2 & 3
PaikkaSalo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätSALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Tulokset
 
14.05.2016 Keminmaa RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKeminmaa RN FCI osa5, osa6 & 7/8
PaikkaKeminmaa (Ammattiopisto Lappian piha)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
14.05.2016 Mikkeli RN5/10 & 6/8
NimiMikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli (Karkialammen urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätSUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
ETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
Tulokset
 
14.05.2016 Reisjärvi RN
NimiReisjärvi osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaReisjärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäKANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
Tulokset
 
14.05.2016 Tuusula RN1 & 2
NimiTuusula RN 1 & 2
PaikkaTuusula (Hyrylän urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjäKOIRAKERHO HEILUHÄNNÄT RY
Tulokset
 
15.05.2016 Seinäjoki RN4/6 & 7/8
NimiSeinäjoki 4/6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäKESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
15.05.2016 Seinäjoki RN2/10 & 3/5
NimiSeinäjoki 2/10 & 3/5
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
3/5
JärjestäjäKOURAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
21.05.2016 Karijoki RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiKarijoen osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKarijoki (Karijoen urheilukenttä/ala-aste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäKARIJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
21.05.2016 Koski tl RN
NimiKoski tl 5 & 7/8
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäKOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
21.05.2016 Oulainen RN5 & 2/4
NimiOulaisten RN FCI 5 & 2/4
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
21.05.2016 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - osa 5, osa 6 ja 7
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Tulokset
 
22.05.2016 Koski tl RN2 & 4/6
NimiKoski tl 2 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
22.05.2016 Lemland RN
NimiLemland FCI 8 & 3/4
PaikkaLemland (Bengtsböle Sportplan)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
Tulokset
 
28.05.2016 Iitti RN
NimiIitti 2 & 3/4
PaikkaIitti (Kausalan hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätLÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY
IITIN ERÄ R.Y.
Tulokset
 
29.05.2016 Iitti RN5/6 & 7/8
NimiIitti 5/6 & 7/8
PaikkaIitti (Kausalan Hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKYMEN-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
29.05.2016 Keuruu RN2 & 3/5
NimiKeuruu 2 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
04.06.2016 Kuhmo RN
NimiKuhmo 2 & 3/6
PaikkaKuhmo (Kalevalan liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätKUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY
KUHMON KOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
05.06.2016 Jämsä RN10 & 5/8
NimiJämsä 10 & 5/8
PaikkaJämsä (Himos Battery-kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät10
5/8
JärjestäjätVESIKOIRAT RY
KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
05.06.2016 Kajaani RN5 & 1/10
NimiKajaani 5 & 1/10
PaikkaKajaani (Kajaani)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/10
JärjestäjäKAINUUN BEAGLE R.Y.
Tulokset
 
05.06.2016 Lahti RN2 & 5
NimiLahti 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätSUOMEN AMERIKANAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Tulokset
 
05.06.2016 Nousiainen RN
NimiNousiainen osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaNousiainen (Henrikin koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätLOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
METSÄSTYSSEURA REPO RY
NOUSIAISTEN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
05.06.2016 Raisio RN10
NimiRaisio 10
PaikkaRaisio (Vaisaaren kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät10
JärjestäjäTURUN VINTTIKOIRAKERHO
Tulokset
 
11.06.2016 Mikkeli RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMikkeli osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMikkeli (Rantakylän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMIKKELIN ERÄMIEHET RY
HARJUNMAAN RIISTAMIEHET
IHASTJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y.
VANHAMÄEN ERÄMIEHET R.Y.
Tulokset
 
11.06.2016 Pöytyä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiPöytyä RN - osa 5 & osa 6 & FCI 4
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
18.06.2016 Kuopio RN5/6 & 7/8
NimiKolomen Kimppa FCI 5/6 & 7/8
PaikkaKuopio (Karttula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätKARTTULAN KENNELKERHO RY
PIELAVEDEN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
18.06.2016 Raisio RN
NimiRaisio RN 2 & 9
PaikkaRaisio
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
19.06.2016 Sastamala RN2 & 5
NimiKiikoisten RN FCI 2 & 5
PaikkaSastamala (Kiikoisten Seurojentalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätKIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
19.06.2016 Uusikaupunki RN3 & 4/6
NimiUusikaupunki RN 3 & 4/6
PaikkaUusikaupunki (Kalanti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
4/6
JärjestäjätVAKKA-SUOMEN KENNELKERHO RY
KALANNIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
09.07.2016 Pieksämäki RN
NimiPieksämäki 3 & 9
PaikkaPieksämäki (keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätKESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY
PIEKSÄMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
SUSIHAUDAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y
KONTIOMÄEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
Tulokset
 
10.07.2016 Joutsa RN
NimiJoutsan RN 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
16.07.2016 Helsinki RNHVK:n näyttely
NimiKartano Weekend 2016
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
RyhmätHVK:n näyttely
JärjestäjäHELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
16.07.2016 Kuusamo RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKuusamo osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKuusamo (Kuusamo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
24.07.2016 Pihtipudas RN9 & 3/10
NimiPihtipudas FCI 9 & 3/10
PaikkaPihtipudas (Urheilukenttä/Keskuskoulun alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/10
JärjestäjätPIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
30.07.2016 Kärsämäki RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKärsämäki RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKärsämäki (Frosteriuksen koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKESKIPISTEEN KOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
30.07.2016 Porvoo RN1 & 3
NimiPorvoo FCI 1 & 3
PaikkaPorvoo (Kokonniemen laskettelukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
3
JärjestäjäPORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
30.07.2016 Sotkamo RN6 & 7/8
NimiSotkamo 6 & 7/8
PaikkaSotkamo (Tenetin koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
7/8
JärjestäjätSOTKAMON METSÄSTYSKOIRAKERHO RY
JUURIKKALAHDEN-TEERIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
31.07.2016 Ristijärvi RN9 & 4/5
NimiRistijärvi 9 & 4/5
PaikkaRistijärvi (Ristijärven keskuskoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/5
JärjestäjätRISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
UVAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
06.08.2016 Kittilä RN1 & 5
NimiKittilä RN FCI 1 & 5
PaikkaKittilä (levi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjäOUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY
Tulokset
 
06.08.2016 Kurikka RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurvan Pesäpallokenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TARKKA RY.
Tulokset
 
06.08.2016 Mikkeli RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMikkeli osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMikkeli (Rantakylä hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäSUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
Tulokset
 
06.08.2016 Nokia RN1 & 2
NimiNokia RN 1 & 2
PaikkaNokia (Nokia)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätNOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
PIRKANMAAN KÄYTTÖKOIRAYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
06.08.2016 Oulu RN5 & 4/6
NimiOulu 5 & 4/6
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäRANTAPOHJA-ALUEEN HIRVIKOIRAYHD RY
Tulokset
 
06.08.2016 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Ylämäen Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
07.08.2016 Kittilä RN2 & 9
NimiKittilä RN FCI 2 & 9
PaikkaKittilä (levi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäOUNASJOKILAAKSON KENNELKERHO RY
Tulokset
 
07.08.2016 Luumäki RN1 & 5
NimiLuumäki 1 & 5
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
07.08.2016 Mustasaari RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMustasaari osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMustasaari (Smedsby, skolcentrum)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
13.08.2016 Köyliö RN9 & 4/3
NimiKöyliö 9 & 4/3
PaikkaKöyliö (Köyliön Lallintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/3
JärjestäjätKÖYLIÖN METSÄSTYSSEURA R.Y.
SATAKUNNAN BEAGLE RY
Tulokset
 
13.08.2016 Lappeenranta RN1 & 5/6
NimiLappeenranta 1 & 5/6
PaikkaLappeenranta (Agilityhallin piha tai ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
KARHUSJÄRVEN ERÄ RY
Tulokset
 
13.08.2016 Mikkeli RN2/3 & 9/4
NimiMikkeli 2/3 & 9/4
PaikkaMikkeli (Ristiina)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
9/4
JärjestäjätRISTIINAN KOIRAKERHO RY
LAHNANIEMEN ERÄ RY
SUUR-SAVON BEAGLE RY
Tulokset
 
13.08.2016 Seinäjoki RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSeinäjoki osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Ylistaro)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäYLISTARON ALAPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
21.08.2016 Kokkola RN1 & 2/10
NimiKokkola 1 & 2/10
PaikkaKokkola
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/10
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
Tulokset
 
21.08.2016 Ruovesi RN5 & 6/10
NimiRuovesi 5 & 6/10
PaikkaRuovesi (Kauko-Pohjan Nuorisoseuran talo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/10
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y.
HYYRYLÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
27.08.2016 Kalajoki RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiKalajoki osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäPOHJANPÄÄN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.08.2016 Äänekoski RN3/9 & 4/6
NimiÄänekoski 3/9 & 4/6
PaikkaÄänekoski (Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
4/6
JärjestäjätALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
HIETAMAN HAUKKU RY
SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
28.08.2016 Pyhäjoki RN2 & 5/6
NimiYppärin RN FCI 2 & 5/6
PaikkaPyhäjoki (Yppärin Merimaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/6
JärjestäjäPOHJOIS-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO
Tulokset
 
28.08.2016 Rovaniemi RN1 & 3/9
NimiRovaniemi 1 & 3/9
PaikkaRovaniemi (Puistolammen pallokenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
3/9
JärjestäjäROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
03.09.2016 Joensuu RN9 & 7/8
NimiJoensuu 9 & 7/8
PaikkaJoensuu (Hammaslahti Lemmenlava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
7/8
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
KUMMUN ERÄMIEHET RY
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
04.09.2016 Helsinki RN1 & 5/9
NimiHelsinki RN 1 & 5/9
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/9
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
04.09.2016 Joensuu RN5 & 3/4
NimiJoensuu 5 & 3/4
PaikkaJoensuu (Hammaslahti Lemmenlava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
KUMMUN ERÄMIEHET RY
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2

lataa