Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
15.01.2017 Lahti RN1 & 2
NimiLahti 1 & 2
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
21.01.2017 Ilomantsi RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiIlomantsi RN osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
22.01.2017 Ilomantsi RN5 & 7
NimiIlomantsi RN 5 & 7
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
04.-05.02.2017 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
18.02.2017 Kauhava RN5 & 1/2
NimiKauhava 5 & 1/2
PaikkaKauhava (Kauhava LSK Business Park)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/2
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
04.03.2017 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Agilityhalli ja piha-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.03.2017 Tornio RN1 & 9
NimiTornion RN FCI 1 & 9
PaikkaTornio (Kallioputaan koiraurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjätTORNION KENNELKERHO R.Y.
TORNIONSEUDUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
18.-19.03.2017 Seinäjoki RN5 & 1/4
NimiSeinäjoki 5 & 1/4
PaikkaSeinäjoki (Hauhau Champion Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/4
JärjestäjäLAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Tulokset
 
19.03.2017 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Tulokset
 
01.-02.04.2017 Jämijärvi RN3/8 & 5/6
NimiJämijärvi 3/8 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Tulokset
 
08.04.2017 Kuopio RN5 & 7/8
NimiKuopio RN 5 & 7/8
PaikkaKuopio (Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKUOPION SEUDUN METSÄSTYSKOIRAKERHO
IISALMEN SEUDUN KENNELKERHO RY
POHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
15.04.2017 Hirvensalmi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiHirvensalmi osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaHirvensalmi (Elomaan Koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätVÄISÄLÄN JA VILJAKKALAN ERÄVEIKOT
KUITULAN ERÄ R.Y.
RIPATIN METSÄSTYSSEURA RY
MONIKKALAN-KILKINKYLÄN ERÄ RY
HIRVENSALMEN ERÄNKÄVIJÄT
Tulokset
 
15.04.2017 Laitila RN8 & 5/6
NimiLaitilan ryhmänäyttely FCI 8 & 5/6
PaikkaLaitila (Laitilan Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
5/6
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
15.04.2017 Tervola RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiTervola RN osa 5 & osa 6 & FCI 8
PaikkaTervola (Lapinniemen koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
22.04.2017 Helsinki RN9 & 3/4
NimiLadies April Show - Helsinki FCI 9 & 3/4
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/4
JärjestäjäLADIES KENNEL CLUB RY
Tulokset
 
22.-23.04.2017 Kankaanpää RN2 & 9
NimiKankaanpää 2 & 9
PaikkaKankaanpää (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
22.04.2017 Outokumpu RN2 & 9
NimiOutokumpu 2 & 9
PaikkaOutokumpu (Outokummun Monitoimihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjätTÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
POHJOISNAVAN ERÄMIEHET RY
OUTOKUMMUN KENNELSEURA RY
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
Tulokset
 
22.04.2017 Pello RN1 & 5
NimiPello RN FCI 1 & 5
PaikkaPello (Rohki-halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
22.04.2017 Rautjärvi RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRautjärvi osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRautjärvi (Simpeleen työväentalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätKOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y.
SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
Tulokset
 
22.04.2017 Seinäjoki RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSeinäjoki osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Ylistaro)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäYLISTARON METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
23.04.2017 Outokumpu RN1 & 5
NimiOutokumpu 1 & 5
PaikkaOutokumpu (Outokummun Monitoimihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjätTÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN KENNELSEURA RY
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
POHJOISNAVAN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
29.04.2017 Kiuruvesi RN5 & 2/3
NimiKiuruvesi RN FCI 5 & 2/3
PaikkaKiuruvesi (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/3
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
29.04.2017 Ruovesi RN2 & 7/8
NimiRuovesi 2 & 7/8
PaikkaRuovesi (Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
29.04.2017 Tohmajärvi RN2 & 4/6
NimiTohmajärvi 2 & 4/6
PaikkaTohmajärvi (Kemien koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/6
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
KAURILAN ERÄ RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
HIRVIJOEN ERÄ RY
Tulokset
 
30.04.2017 Tohmajärvi RN5 & 9
NimiTohmajärvi 5 & 9
PaikkaTohmajärvi (Kemien koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
HIRVIJOEN ERÄ RY
KAURILAN ERÄ RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
Tulokset
 
01.05.2017 Hankasalmi RN5/6 & 7/8
NimiHankasalmi 5/6 & 7/8
PaikkaHankasalmi (Lomakeskus Revontuli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätSUOMEN MANCHESTERINTERRIERIT RY
HANKASALMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
01.05.2017 Lahti RN5/6 & 7/8
NimiNastola 5/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.05.2017 Lahti RN1 & 3/4
NimiLahti 1 & 3/4
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
3/4
JärjestäjätKESKI-HOLLOLAN METSÄSTYSSEURA RY
SALPAUSSELÄN BEAGLE RY
Tulokset
 
01.05.2017 Sastamala RN5 & 3/4
NimiSastamala 5 & 3/4
PaikkaSastamala (Häijää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
06.05.2017 Mikkeli RN2 & 9
NimiMikkeli 2 & 9
PaikkaMikkeli (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäMIKKELIN SEISOJAKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
06.05.2017 Oulainen RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiOulainen osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaOulainen (urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätPIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
06.05.2017 Puolanka RN5 & 4/6
NimiPuolanka 5 & 4/6
PaikkaPuolanka (Roninkangas)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
PUOLANGAN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
06.05.2017 Rovaniemi RN3/5 & 7/8
NimiRovaniemi 3/5 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätLAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
KESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
06.05.2017 Savitaipale RN5 & 3/4
NimiSavitaipale 5 & 3/4
PaikkaSavitaipale (ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätSAVITASSUT RY
HEITUINLAHDEN ERÄ-VEIKOT R.Y.
HÄMÄLÄISEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
06.05.2017 Sulkava RNosa 5 & osa 6 & 3/8
NimiSulkava osa 5 & osa 6 & 3/8
PaikkaSulkava (Sulkavan liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/8
JärjestäjätSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
IDÄNLAHDEN ERÄ RY
HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
07.05.2017 Raahe RN4/8 & 5/6
NimiRaahe 4/8 & 5/6
PaikkaRaahe (Rännäri)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/8
5/6
JärjestäjäOLKIJOEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
07.05.2017 Savitaipale RN6 & 7/8
NimiSavitaipale 6 & 7/8
PaikkaSavitaipale (ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
7/8
JärjestäjätSAVITASSUT RY
HEITUINLAHDEN ERÄ-VEIKOT R.Y.
HÄMÄLÄISEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
07.05.2017 Sipoo RN5/6 & 7/8
NimiSipoo RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaSipoo (Sipoon ampumarata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäSIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
13.05.2017 Ikaalinen RN5/6 & 7/8
NimiIkaalinen 5/6 & 7/8
PaikkaIkaalinen (Vatulan Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Tulokset
 
13.05.2017 Koski tl RN4/5 & 6/8
NimiKoski tl 4/5 & 6/8
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenntä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
13.05.2017 Laihia RN5/6 & 7/8
NimiLaihia 5/6 & 7/8
PaikkaLaihia (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäLAIHIAN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
13.05.2017 Lestijärvi RN9 & 5/6
NimiLestijärvi 9 & 5/6
PaikkaLestijärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
5/6
JärjestäjäLESTIJÄRVEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
13.05.2017 Salo RN1 & 9
NimiSalo 1 & 9
PaikkaSalo (Moision koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäSALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
Tulokset
 
14.05.2017 Eura RN5 & 4/6
NimiEura RN FCI 5 & 4/6
PaikkaEura (Hinnerjoki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäHINNERJOEN METSÄSTYSSEURA SALO-VEIKOT RY
Tulokset
 
14.05.2017 Lahti RN1 & 3
NimiLahti 1 & 3
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
3
JärjestäjäULKOMUOTOTUOMARIT RY
Tulokset
 
14.05.2017 Lahti RN2 & 5
NimiLahti 2 & 5
PaikkaLahti (jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätSUOMEN AMERIKANAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Tulokset
 
14.05.2017 Salo RN2 & 3
NimiSalo 2 & 3
PaikkaSalo (Moision koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3
JärjestäjätSALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
KOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Tulokset
 
20.05.2017 Mänttä-Vilppula RN9 & 3/4
NimiMänttä-Vilppula 9 & 3/4
PaikkaMänttä-Vilppula (Mäntän jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/4
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
20.05.2017 Närpiö RN5 & 4/6
NimiNärpiö 5 & 4/6
PaikkaNärpiö (Mosedals idrottsområde)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
20.05.2017 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiMuurola RN osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Koulukeskus Muurola, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
20.05.2017 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera 2017 - Siilinjärvi osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Tulokset
 
21.05.2017 Lemland RN8 & 3/4
NimiLemland RN FCI 8 & 3/4
PaikkaLemland (Bengtsböle, sportplan)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
3/4
JärjestäjätÅLANDS TAXKLUBB R.F.
ÅLANDS RETRIEVERFÖRENING
Tulokset
 
21.05.2017 Närpiö RN5 & 4/6
NimiNärpiö 5 & 4/6
PaikkaNärpiö (Närpes)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäSYDÖSTERBOTTENS KENNELFÖRENING
Tulokset
 
25.05.2017 Hämeenkyrö RN5 & 7/8
NimiHämeenkyrö 5 & 7/8
PaikkaHämeenkyrö (Kyröskoski)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKYRÖSKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS
KYRÖSKOSKEN KÄYTTÖKOIRAT RY
Tulokset
 
27.-28.05.2017 Harjavalta RN1 & 2/10
NimiHarjavalta 1 & 2/10
PaikkaHarjavalta (HPSH ry:n koira- ja näyttelykenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
27.05.2017 Lieksa RN5 & 6/8
NimiLieksa 5 & 6/8
PaikkaLieksa (Timitran hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätENON POHJOINEN ERÄ RY
LIEKSAN ERÄ RY
LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y.
PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Tulokset
 
27.05.2017 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätSAVONLINNAN KENNELKERHO RY
KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY
MOINSALMEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
27.05.2017 Sodankylä RN5 & 2/3
NimiSodankylä RN FCI 5 & 2/3
PaikkaSodankylä (Pyhä-Luosto matkailualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/3
JärjestäjätSODANKYLÄN KARVAKUONOT R.Y.
SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
28.05.2017 Keuruu RN1/8 & 3/5
NimiKeuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
28.05.2017 Sodankylä RN1 & 7/8
NimiSodankylä RN FCI 1 & 7/8
PaikkaSodankylä (Pyhä-Luosto matkailualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
7/8
JärjestäjätSODANKYLÄN KARVAKUONOT R.Y.
SODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
04.06.2017 Kauhajoki RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiKauhajoki osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaKauhajoki (Erähovi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäKAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
10.06.2017 Heinävesi RN5/6 & 7/8
NimiHeinävesi 5/6 & 7/8
PaikkaHeinävesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHEINÄVEDEN KENNELKERHO
Tulokset
 
10.06.2017 Hämeenlinna RN1 & 4/5
NimiHämeenlinna 1 & 4/5
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
4/5
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
Tulokset
 
10.06.2017 Pieksämäki RN3 & 9
NimiPieksämäki 3 & 9
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjäPIEKSÄMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
10.06.2017 Pielavesi RNosa 5 & osa 6 & 4/7
NimiKolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaPielavesi (Pielavesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjätPIELAVEDEN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
10.06.2017 Pöytyä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiPöytyän RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
10.06.2017 Raisio RN8 & 9
NimiRaisio RN FCI 8 & 9
PaikkaRaisio (Vaisaaren koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
9
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
10.06.2017 Suomussalmi RNosa 5 & osa 6 & 1/8
NimiSuomussalmi osa 5 & osa 6 & 1/8
PaikkaSuomussalmi (Pitämän pallokenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1/8
JärjestäjätSUOMUSSALMEN AJOKOIRAKERHO RY
KUURTOLAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
11.06.2017 Hämeenlinna RN9 & 7/8
NimiHämeenlinna 9 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
Tulokset
 
11.06.2017 Kuusamo RN2 & 5/3
NimiKuusamo 2 & 5/3
PaikkaKuusamo (Kuusamon liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/3
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
11.06.2017 Mynämäki RN9 & 7/8
NimiMynämäki RN FCI 7/8 & 9
PaikkaMynämäki (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
7/8
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Tulokset
 
11.06.2017 Pietarsaari RN1 & 9
NimiPietarsaari RN FCI 1 & 9
PaikkaPietarsaari (Avoin)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäJAKOBSTADSNEJDENS KENNELFÖRENING RF
Tulokset
 
17.06.2017 Haapajärvi RN5 & 7/8
NimiHaapajärvi 5 & 7/8
PaikkaHaapajärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäHAAPAJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
Tulokset
 
17.06.2017 Oulu RN9 & 4/6
NimiOulu 9 & 4/6
PaikkaOulu (Virpiniemen liikuntaopista)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjäPOHJOIS-POHJANMAAN BEAGLE RY
Tulokset
 
18.06.2017 Haapajärvi RN1 & 4/6
NimiHaapajärvi 1 & 4/6
PaikkaHaapajärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
4/6
JärjestäjäHAAPAJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
Tulokset
 
01.07.2017 Kouvola RN4/6 & 5/10
NimiKouvola 4/6 & 5/10
PaikkaKouvola (Kuusankoski)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/10
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
01.07.2017 Kurikka RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurva)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäJURVAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
01.07.2017 Lapinlahti RN2 & 6/8
NimiLapinlahti 2 & 6/8
PaikkaLapinlahti (Virtasen Autokori)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6/8
JärjestäjätLAPINLAHDEN KENNELKERHO R.Y.
ITÄ-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Tulokset
 
01.07.2017 Tuusniemi RN1 & 3/10
NimiKoillis-Sawo Show LA - FCI 1 & 3/10
PaikkaTuusniemi (Tuusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
3/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SUSIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
MÄKIJÄRVEN METSÄMIEHET RY
TUUSNIEMEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
TUUSJÄRVEN-HAURANGIN ERÄMIEHET R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
Tulokset
 
02.07.2017 Tuusniemi RN9 & 5/6
NimiKoillis-Sawo Show SU - FCI 5/6 & 9
PaikkaTuusniemi (Tuusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
5/6
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SUSIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
MÄKIJÄRVEN METSÄMIEHET RY
TUUSNIEMEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
TUUSJÄRVEN-HAURANGIN ERÄMIEHET R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
Tulokset
 
08.07.2017 Sauvo RN4 & 7/8
NimiSauvo RN FCI 4 & 7/8
PaikkaSauvo (Sauvon Merikulman Metsänkävijät ry:n metsästysmaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
7/8
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
15.07.2017 Helsinki RNHVK:n näyttely
NimiKartano Weekend
PaikkaHelsinki (Helsinki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
RyhmätHVK:n näyttely
JärjestäjäHELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
22.07.2017 Porvoo RN1 & 3
NimiPorvoo RN FCI 1 & 3
PaikkaPorvoo (Kokonniemen laskettelukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
3
JärjestäjäPORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
29.07.2017 Kajaani RN1/7 & 5/10
NimiKajaani 1/7 & 5/10
PaikkaKajaani
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/10
JärjestäjätKAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
LIETEKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
29.07.2017 Raahe RN1 & 2
NimiRaahen RN FCI 1 & 2
PaikkaRaahe (Raahe)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjäRAAHEN KOIRAKERHO
Tulokset
 
30.07.2017 Kajaani RN2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
JärjestäjätKAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
KAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
LIETEKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
30.07.2017 Suonenjoki RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSuonenjoki osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSuonenjoki (Keskusurheilkukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUONENJOEN PALV.-JA SEURAKOIRAHARR.
SUONENJOEN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.08.2017 Haapavesi RN2 & 3
NimiHaapavesi RN FCI 2 & 3
PaikkaHaapavesi (Haapaveden urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
05.08.2017 Lappeenranta RN5 & 6
NimiYlämaa 5 & 6
PaikkaLappeenranta (Ylämaa)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjätSIRKJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
RAJAKUNTAIN METSÄSTÄJÄT RY
YLÄMAAN ERÄ RY
TERVAJOEN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
05.08.2017 Mustasaari RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiMustasaari osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaMustasaari (Smedsby skolcentrum-Sepänkylän koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätSÖDRA VALLGRUND JAKTFÖRENING R.F.
ISKMO JAKTKLUBB RF
JUNGSUND JAKTKLUBB RF
Tulokset
 
05.08.2017 Siikajoki RN10 & 5/6
NimiSiikajoki 10 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät10
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
06.08.2017 Kokkola RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiKokkola osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKokkola
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäLOHTAJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
12.08.2017 Kemijärvi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKemijärvi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKemijärvi (Javarus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäJAVARUKSEN ERÄ R.Y.
Tulokset
 
12.08.2017 Luumäki RN1 & 5/6
NimiLuumäki 1 & 5/6
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
12.08.2017 Mikkeli RN5 & 6/8
NimiMikkeli 5 & 6/8
PaikkaMikkeli (Ristiina)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätRISTIINAN KOIRAKERHO RY
RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Tulokset
 
12.08.2017 Seinäjoki RN3/10 & 5/6
NimiSeinäjoki 3/10 & 5/6
PaikkaSeinäjoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
5/6
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
12.08.2017 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
13.08.2017 Mäntsälä RN5 & 4/6
NimiMäntsälä 5 & 4/6
PaikkaMäntsälä (Suurlava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätUUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
UUDENMAAN DREEVERIKERHO RY
Tulokset
 
13.08.2017 Seinäjoki RN3/8 & 5/6
NimiSeinäjoki 5/6 & 3/8
PaikkaSeinäjoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
13.08.2017 Turku RN10
NimiTurku 10
PaikkaTurku (Metsämäen ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät10
JärjestäjäTURUN VINTTIKOIRAKERHO
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2

lataa