AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
28.04.2018 Salo RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSalo RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSalo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäSALON SEUDUN KANAKOIRAHARRASTAJAT
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.4.2018
Tulokset
 
26.05.2018 Salo RN1 & 9
NimiSalo 1 & 9
PaikkaSalo (Hella Lightning piha-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäKOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.5.2018
Tulokset
 
27.05.2018 Salo RN2 & 3
NimiSalo 2 & 3
PaikkaSalo (Hella Lightning piha-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3
JärjestäjäKOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.5.2018
Tulokset
 
09.06.2018 Turku ESuomen newfoundlandinkoirayhdistys ry
Niminewfoundlandinkoira
PaikkaTurku (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN NEWFOUNDLANDINKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
16.06.2018 Kaarina EWhippet-harrastajat r.y.
NimiWhippet erikoisnäyttely
PaikkaKaarina (Tuorlan majatalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäWHIPPET-HARRASTAJAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2018
Tulokset
 
16.06.2018 Turku ESuomen rottweileryhdistys r.y.
NimiRottweiler ER
PaikkaTurku (Ruissalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.5.2018
Tulokset
 
16.06.2018 Aura RN9 & 3/8
NimiAura RN FCI 9 & 3/8
PaikkaAura (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/8
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2018
Tulokset
 
16.06.2018 Pöytyä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiPöytyä RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2018
Tulokset
 
30.06.2018 Somero ESuomen tanskalais-ruotsalaiset pihakoirat ry
Nimitanskalais-ruotsalainen pihakoira
PaikkaSomero (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY
LisätiedotNäyttelyssä lisäksi myös epävirallinen "kotikoiraluokka". https://erkkari2018.wordpress.com/
Tulokset
 
07.07.2018 Rusko ESuomen vinttikoiraliitto r.y.
NimiSuomen Vinttikoiraliiton pääerikoisnäyttely
PaikkaRusko (Kirkonkylän koulun kenttä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y.
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
LisätiedotNäyttelyn loppukilpailut: BIS-pentu, BIS-juniori, BIS-nuori, BIS-käyttöluokka, BIS-veteraani, BIS-kasvattaja, BIS-jälkeläisluokka, FCI 5 paras, FCI 10 paras, Best In Show
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2018
Tulokset
 
07.07.2018 Sauvo RN4/6 & 7/8
NimiSauvo 4/6 & 7/8
PaikkaSauvo (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.6.2018
Tulokset
 
08.07.2018 Rusko RN5 & 10
NimiRuskon ryhmänäyttely FCI 5 & 10
PaikkaRusko (Kirkonkylän koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäTURUN VINTTIKOIRAKERHO
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2018
Tulokset
 
11.08.2018 Kaarina EDalmatiankoirat r.y.
Nimidalmatiankoira
PaikkaKaarina (Tuorlan Maaseutuopisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.7.2018
Tulokset
 
08.09.2018 Parainen RN1 & 9
NimiParainen FCI 1 & 9
PaikkaParainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäPAR-HAU RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.8.2018
Tulokset
 
09.09.2018 Parainen RN3 & 7/8
NimiParainen FCI 3 & 7/8
PaikkaParainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäPAR-HAU RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.8.2018
Tulokset
 

lataa