Sivu: 1 | 2 | 3 | 4
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
13.-14.01.2018 Kajaani KV
Kajaani KV 2018
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV 2018
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.12.2017
Tulokset
 
14.01.2018 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiHelsingin pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.1.2017
Tulokset
 
14.01.2018 Lahti RN1 & 2
NimiLahti RN FCI 1 & 2
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.1.2017
Tulokset
 
20.01.2018 Nurmijärvi ESuomen kääpiösnautserikerho ry
NimiKääpiösnautsereiden ER
PaikkaNurmijärvi (Klaukkala)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KÄÄPIÖSNAUTSERIKERHO RY
LisätiedotMervi Jokinen puheenjohtaja@sksk.fi
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.12.2017
Tulokset
 
20.-21.01.2018 Turku KV
Turku Winter Dog Show 2018
la: 1, 3, 4, 5, 7, 10
su: 2, 6, 8, 9
NimiTurku Winter Dog Show 2018
PaikkaTurku (Turun Messu- ja Kongressikeskus Oy)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 8, 9
JärjestäjätAURAN NUUSKUT RY
KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB
LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN KANAKOIRAHARRASTAJAT
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSSEURA TAPIO RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.12.2017
Tulokset
 
27.01.2018 Lohja ELabradorinnoutajakerho r.y.
NimiLabradorinnoutajien pääerikoisnäyttely
PaikkaLohja (Lohjan Lägi-Areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.1.2018
Tulokset
 
27.01.2018 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahe Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.1.2018
Tulokset
 
28.01.2018 Kuopio EPohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2018
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotJälkeläisluokat
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.1.2018
Tulokset
 
03.02.2018 Miehikkälä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.1.2018
Tulokset
 
03.-04.02.2018 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
17.02.2018 Laihia ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaLaihia (Laihia)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
METSÄSTYSSEURA JUKAJAN PAUKKU RY
LAIHIAN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
17.02.2018 Seinäjoki ESuomen collieyhdistys r.y.
Nimicolliet
PaikkaSeinäjoki (HauHau Champion Areena (LAGU))
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
LisätiedotJärjestäjä Suomen Collieyhdistys ry Pohjanmaan alaosasto
Tulokset
 
17.02.2018 Vantaa ESuomen pekingesikerho r.y.
Nimikiinanpalatsikoira
PaikkaVantaa (ShowHau Center)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PEKINGESIKERHO R.Y.
Lisätiedottuomari Marco Marabotto, Italia
Tulokset
 
17.02.2018 Lahti EPNPentunäyttely
NimiLahden pentunäyttely
PaikkaLahti (Lahden messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätSUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä31.1.2018
Tulokset
 
18.02.2018 Lahti ESuomen seurakoirayhdistys r.y.
NimiSeurakoirayhdistys
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.1.2018
Tulokset
 
24.02.2018 Vantaa ESuomen ranskanbulldogit ry
NimiRanskanbulldoggien erikoisnäyttely
PaikkaVantaa (ShowHau Center)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN RANSKANBULLDOGIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.1.2018
Tulokset
 
24.02.2018 Viitasaari ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaViitasaari (Soliskylän kylätalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
03.03.2018 Juuka RN1 & 5
NimiJuuka 1 & 5
PaikkaJuuka (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
VAIKKOJOEN ERÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.2.2018
Tulokset
 
03.03.2018 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Käpälämäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.2.2018
Tulokset
 
04.03.2018 Sotkamo ESuomen laikajärjestö r.y.
NimiSuomen Laikajärjestön ER
PaikkaSotkamo (Vuokatti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.2.2018
Tulokset
 
04.03.2018 Juuka RN2 & 9
NimiJuuka 2 & 9
PaikkaJuuka (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
VAIKKOJOEN ERÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.2.2018
Tulokset
 
10.03.2018 Sastamala EPienpystykorvat r.y.
Nimipienpystykorvat
PaikkaSastamala (Häijään tanssikrouvi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPIENPYSTYKORVAT R.Y.
Lisätiedothttps://pienpystykorvat.toydogs.fi/erikoisnayttely.html
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.2.2018
Tulokset
 
11.03.2018 Utajärvi ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rotujen erikoisnäyttely
PaikkaUtajärvi (Rokua)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.2.2018
Tulokset
 
17.03.2018 Nurmijärvi ESuomen schipperkekerho ry
Nimischipperke
PaikkaNurmijärvi (Kennelliiton koulutustila, Klaukkala)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SCHIPPERKEKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.2.2018
Tulokset
 
17.03.2018 Tampere ETiibetinspanielit r.y.
Nimitiibetinspanieli
PaikkaTampere (Koirapalvelu Taidokas)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINSPANIELIT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.2.2018
Tulokset
 
17.03.2018 Joensuu RN5 & 7/8
NimiJoensuu 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
Tulokset
 
17.03.2018 Jämijärvi RN5 & 3/4
NimiIkaalinen RN FCI 5 & 3/4
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.2.2018
Tulokset
 
18.03.2018 Harjavalta ESuomen beaglejärjestö r.y.
Nimibeagle
PaikkaHarjavalta (Valtatie 2)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BEAGLEJÄRJESTÖ R.Y.
LisätiedotSatakunnan Beagle ry FI81 4456 1720 0116 74
Tulokset
 
18.03.2018 Kerava ETiibetinterrierit r.y.
Nimitiibetinterrieri
PaikkaKerava (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINTERRIERIT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2018
Tulokset
 
18.03.2018 Lohja EKultainen rengas-golden ring r.y.
NimiPäänäyttely kultaisillenoutajille
PaikkaLohja (Lägi Areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKULTAINEN RENGAS-GOLDEN RING R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.2.2018
Tulokset
 
18.03.2018 Utajärvi ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiErikoisnäyttely SPJ:n roduille
PaikkaUtajärvi (Rokua)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
POHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotRotujärjestön päänäyttely järjestön vuosikokouksen ja Talvipäivien yhteydessä.
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.2.2018
Tulokset
 
18.03.2018 Joensuu RN9 & 4/6
NimiJoensuu 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
18.03.2018 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2018
Tulokset
 
24.03.2018 Hämeenlinna ESuomen sveitsinpaimenkoirat r.y.
NimiSveitsinpaimenkoirien ER
PaikkaHämeenlinna (Tuulosen kauppakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SVEITSINPAIMENKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.2.2018
Tulokset
 
24.03.2018 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Jyväskylä LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2018
Tulokset
 
24.-25.03.2018 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 1, 3, 4, 5, 7
su: 2, 6, 8, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 8, 9, 10
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.2.2018
Tulokset
 
24.03.2018 Kemijärvi RN2 & 5/6
NimiKemijärvi 2 & 5/6
PaikkaKemijärvi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/6
JärjestäjäKOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.2.2018
Tulokset
 
25.03.2018 Mäntsälä ESuomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rotujen erikoisnäyttely
PaikkaMäntsälä (KiVa-ratsastustallin maneesi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.2.2018
Tulokset
 
25.03.2018 Siilinjärvi ELappalaiskoirat r.y.
NimiLappalaiskoirien erikoisnäyttely
PaikkaSiilinjärvi (Kunnonpaikka)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLAPPALAISKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.2.2018
Tulokset
 
25.03.2018 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Jyväskylä SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2018
Tulokset
 
30.03.-01.04.2018 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - Imatra KR
pe: 1, 3, 6, 9, 10

su: 2, 4, 5, 7, 8
NimiSaimaa Easter Dog Show - Imatra KR
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätperjantai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 9, 10
lauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 7, 8
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.3.2018
Tulokset
 
30.03.2018 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seurojentalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
 
31.03.-02.04.2018 Imatra KV
Saimaa Easter Dog Show - Imatra KV
la: 1, 3, 6, 9, 10

ma: 2, 4, 5, 7, 8
NimiSaimaa Easter Dog Show - Imatra KV
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 7, 8
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.3.2018
Tulokset
 
07.04.2018 Jyväskylä ESuomen keeshond r.y.
NimiKeeshond
PaikkaJyväskylä (Kivistön työväentalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KEESHOND R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.3.2018
Tulokset
 
07.04.2018 Lahti ESuomen sileäkarvaiset noutajat ry
Nimisileäkarvainen noutaja
PaikkaLahti (Lahti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.3.2018
Tulokset
 
07.04.2018 Kotka EPNPentunäyttely
PaikkaKotka (Kotkan koiraystäväin seuran halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
LisätiedotLämmittämätön agilityhalli
Tulokset
 
07.04.2018 Kajaani RN2/10 & 4/6
NimiKajaani 2/10 & 4/6
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
4/6
JärjestäjäKAINUUN BEAGLE R.Y.
LisätiedotAnomme yhdessä Mainuan metsästysseuran, Kainuun seurakoira- ja terrierikerhon ja Kainuun riistamiesten kanssa yhteisnäyttelyä kahdelle päivälle.
Tulokset
 
07.04.2018 Kalajoki RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiKalajoki osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäRAUTION KENNEL-JA METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
07.04.2018 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäen liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
METSÄSTYSYHDISTYS SAKALE RY
LisätiedotOsa roduista arvostellaan ulkona
Tulokset
 
08.04.2018 Lahti ESuomen villakoirakerho r.y.
NimiVillakoirien pääerikoisnäyttely
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN VILLAKOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.3.2018
Tulokset
 
08.04.2018 Kotka EPNPentunäyttely
PaikkaKotka (Kotkan koiraystäväin seuran halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
08.04.2018 Kajaani RN3/9 & 7/8
NimiKajaani 3/9 & 7/8
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
JärjestäjätKAINUUN SEURAKOIRA-JA TERRIERIKERHO
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
LisätiedotKSTK:n 50 v. juhlanäyttely. Järjestetään yhdessä lauantain ryhmänäyttelyn kanssa, jossa järjestäjinä Kainuun Beagle ry ja Mainuan metsästysseura ry. Heillä roturyhmät 4/6 ja 5/10
Tulokset
 
08.04.2018 Mäntsälä RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMäntsälä osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaMäntsälä (Mäntsälän Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
14.04.2018 Loviisa ESuomen tiibetinmastiffit r.y.
Nimitiibetinmastiffi
PaikkaLoviisa (Esman ratsastuskeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN TIIBETINMASTIFFIT R.Y.
Tulokset
 
14.04.2018 Nurmijärvi EBichon frise ry
NimiBichon frise erikoisnäyttely
PaikkaNurmijärvi (Klaukkala)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäBICHON FRISE RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.3.2018
Tulokset
 
14.-15.04.2018 Vaasa KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.3.2018
Tulokset
 
14.04.2018 Pertunmaa RNosa 5 & osa 6 & 8/4
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 8/4
PaikkaPertunmaa (Kisaranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8/4
JärjestäjätPERTUNMAAN RIISTAMIEHET
PERTUN-POJAT RY
PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY
PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
21.04.2018 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Helsinki LA
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.3.2018
Tulokset
 
21.-22.04.2018 Kankaanpää RN2 & 9
NimiKankaanpää 2 & 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
22.04.2018 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Helsinki SU
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.3.2018
Tulokset
 
28.04.2018 Vantaa ESuomen cavalier kingcharlesinspan
NimiCavalier kingcharlesinspanieleiden ER
PaikkaVantaa (ShowHau Center)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN CAVALIER KINGCHARLESINSPAN
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.4.2018
Tulokset
 
28.04.2018 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaRovaniemi (Saarenkylän Nuorisoseurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.4.2018
Tulokset
 
28.04.2018 Ruovesi RN5 & 4/9
NimiRuovesi 5 & 4/9
PaikkaRuovesi (Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/9
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Lisätiedotvaihtoehtoiset ryhmät 1 & 4/9 tai 1 & 7/8
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.4.2018
Tulokset
 
28.04.2018 Salo RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSalo RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSalo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäSALON SEUDUN KANAKOIRAHARRASTAJAT
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.4.2018
Tulokset
 
29.04.2018 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
Tulokset
 
29.04.2018 Ruovesi RN2 & 7/8
NimiRuovesi 2 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotVaihtoehtoiset ryhmät 5 & 4/9 tai 1 & 7/8
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.4.2018
Tulokset
 
01.05.2018 Lahti RN2 & 5
NimiLahti FCI 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPÄIJÄTHOFFIT RY
SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
AKITA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
01.05.2018 Lahti RN4/6 & 7/8
NimiLahti FCI 4/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäULKOMUOTOTUOMARIT RY
LisätiedotUlkomuototuorarit ry:n tukinäyttely, samassa paikassa samaan aikaan myös muita ryhmänäyttelyitä
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
01.05.2018 Lahti RN1/3 & 10/9
NimiLahti FCI 1/3 & 9/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
10/9
JärjestäjätPÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
SALPAUSSELÄN BEAGLE RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Tampere NORD
Hau-Hau Dog Show 2018 - Tampere NORD
NimiHau-Hau Dog Show 2018 - Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
TAMPEREEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN VETOKOIRASEURA R.Y.
PIRKANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
PIRKANMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
PIRKANMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT RY
NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
PIRKANMAAN PELASTUSKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Kajaani RN5 & 1/8
NimiKajaani 5 & 1/8
PaikkaKajaani (Kainuun Prikaati)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/8
JärjestäjätMURTOMÄEN ERÄ-JA KALAVEIKOT R.Y.
HOIKANKANKAAN ERÄMIEHET RY
KAJAANIN UPSEERIMETSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
05.05.2018 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiKruunupyy osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKruunupyy (Emet folkpark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
LisätiedotKarjalankarhukoirien Hirvenhaukut 2018-ottelun tukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Parikkala RN1 & 5/6
NimiParikkala 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
Tulokset
 
05.05.2018 Polvijärvi RN1 & 9
NimiPolvijärvi RN FCI 1 & 9
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
ERÄ-TAPIO RY
HUHMARISEN ERÄ RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Posio RN1 & 5/6
NimiPosio 1 & 5/6
PaikkaPosio (Posion peruskoulun parkkialue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäPOSION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Ylivieska RN4/7 & 6/9
NimiYlivieska 4/7 & 6/9
PaikkaYlivieska
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/7
6/9
JärjestäjäYLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
06.05.2018 Siilinjärvi ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiSPJ:n rodut
PaikkaSiilinjärvi (Kylpylähotelli Kunnonpaikka)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
POHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
POHJOIS-SOISALON METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotSuomen Pystykorvajärjestön Karhukoirapäivät pidetään Siilinjärvellä 4.-5.5.2018 Siilinjärvellä. Häntäverosta vapaa näyttely.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2018
Tulokset
 
06.05.2018 Tampere KV
Hau-Hau Dog Show - Tampere KV
NimiHau-Hau Dog Show - Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
TAMPEREEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN VETOKOIRASEURA R.Y.
PIRKANMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
PIRKANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
PIRKANMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT RY
NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
PIRKANMAAN PELASTUSKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
06.05.2018 Haapavesi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiHaapavesi osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
06.05.2018 Polvijärvi RN5 & 8
NimiPolvijärvi RN FCI 5 & 8
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
ERÄ-TAPIO RY
HUHMARISEN ERÄ RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
10.05.2018 Uurainen ESuomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaUurainen
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LisätiedotIDÄN LOHKON VALINTAKOKEEN TUKINÄYTTELY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.4.2018
Tulokset
 
10.05.2018 Vantaa ESuomen beauceron ry
Nimibeaucenpaimenkoira
PaikkaVantaa (Hakunilan seudun urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BEAUCERON RY
Tulokset
 
10.05.2018 Vantaa ESuomen palveluskoiraliitto r.y.
NimiPalveluskoiratapahtuma
PaikkaVantaa (Hakunilan Seudun urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.4.2018
Tulokset
 
10.05.2018 Vantaa ESuomen suursnautserikerho r.y.
Nimisuursnautserit
PaikkaVantaa (Hakunilan seudun urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y.
Tulokset
 
10.05.2018 Vantaa ESuomen briard r.y.
Nimibrienpaimenkoira
PaikkaVantaa (Hakunilan seudun urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BRIARD R.Y.
Tulokset
 
10.05.2018 Vantaa ESuomen kaukasianpaimenkoirat ry
Nimikaukasiankoira
PaikkaVantaa (Hakunilan seudun urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KAUKASIANPAIMENKOIRAT RY
Tulokset
 
10.05.2018 Akaa RN8 & 4/6
NimiAkaa RN FCI 8 & 4/6
PaikkaAkaa (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
10.05.2018 Helsinki RN4
NimiHelsinki FCI 4 - Mäyräkoirien RN
PaikkaHelsinki (Rastila)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.4.2018
Tulokset
 
12.05.2018 Tampere ESuomen leonberginkoirat r.y.
NimiLeonberginkoirien Erikoisnäyttely 2018
PaikkaTampere (Teivon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.4.2018
Tulokset
 
12.05.2018 Järvenpää KR
NimiJärvenpää KR
PaikkaJärvenpää
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjäBEAGLE R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.4.2018
Tulokset
 
12.-13.05.2018 Oulu NORD
Oulun iloisen koiran NORD-näyttely
la: 2, 3, 5, 7, 10
su: 1, 4, 6, 8, 9
NimiOulun iloisen koiran NORD-näyttely
PaikkaOulu (Oulun ammattikoulu)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 6, 8, 9
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.4.2018
Tulokset
 
12.-13.05.2018 Harjavalta RN1 & 2/10
NimiHarjavalta 1 & 2/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
12.05.2018 Janakkala RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiJanakkala osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaJanakkala (Turengin ala-aste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Loviisa RN5/7 & 6/8
NimiLoviisa FCI 5/7 & 6/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/7
6/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.4.2018
Tulokset
 
12.05.2018 Mikkeli RN5/10 & 6/8
NimiMikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli (Karkialampi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätSUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
ETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Seinäjoki RN3/4 & 5/6
NimiSeinäjoki 3/4 & 5/6
PaikkaSeinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäSEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotUlkonäyttely
Tulokset
 
13.05.2018 Seinäjoki RN1/2 & 5/6
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/6
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/6
JärjestäjäORISMALAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
13.05.2018 Tuusula RN8 & 9
NimiTuusula RN FCI 8 & 9
PaikkaTuusula (Hyrylän Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
9
JärjestäjäKOIRAKERHO HEILUHÄNNÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2018
Tulokset
 
19.05.2018 Sastamala ESuomen mustaterrierit ry
Nimivenäjänmustaterrieri
PaikkaSastamala (Ellivuori)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN MUSTATERRIERIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.4.2018
Tulokset
 
19.-20.05.2018 Helsinki KV
Royal Canin Show 2018
la: 2, 5, 6, 9, 10
su: 1, 3, 4, 7, 8
NimiRoyal Canin Show 2018
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 8
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotRoyal Canin show, myös Royal Canin junior grand prix -kilpailu
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.4.2018
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2 | 3 | 4

lataa