Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
14.01.2018 Lahti RN1 & 2
NimiLahti RN FCI 1 & 2
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.1.2017
Tulokset
 
27.01.2018 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahe Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.1.2018
Tulokset
 
03.02.2018 Miehikkälä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.1.2018
Tulokset
 
03.-04.02.2018 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
03.03.2018 Juuka RN1 & 5
NimiJuuka 1 & 5
PaikkaJuuka (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
VAIKKOJOEN ERÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.2.2018
Tulokset
 
03.03.2018 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Käpälämäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.2.2018
Tulokset
 
04.03.2018 Juuka RN2 & 9
NimiJuuka 2 & 9
PaikkaJuuka (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjätJUUAN KENNELSEURA RY
JUUAN METSÄ-VILLET R.Y.
JUUAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
VAIKKOJOEN ERÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.2.2018
Tulokset
 
17.03.2018 Joensuu RN5 & 7/8
NimiJoensuu 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
Tulokset
 
17.03.2018 Jämijärvi RN5 & 3/4
NimiIkaalinen RN FCI 5 & 3/4
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.2.2018
Tulokset
 
18.03.2018 Joensuu RN9 & 4/6
NimiJoensuu 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
18.03.2018 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2018
Tulokset
 
24.03.2018 Kemijärvi RN2 & 5/6
NimiKemijärvi 2 & 5/6
PaikkaKemijärvi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/6
JärjestäjäKOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.2.2018
Tulokset
 
30.03.2018 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seurojentalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
 
07.04.2018 Kajaani RN2/10 & 4/6
NimiKajaani 2/10 & 4/6
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
4/6
JärjestäjäKAINUUN BEAGLE R.Y.
LisätiedotAnomme yhdessä Mainuan metsästysseuran, Kainuun seurakoira- ja terrierikerhon ja Kainuun riistamiesten kanssa yhteisnäyttelyä kahdelle päivälle.
Tulokset
 
07.04.2018 Kalajoki RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiKalajoki osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäRAUTION KENNEL-JA METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
07.04.2018 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäen liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
METSÄSTYSYHDISTYS SAKALE RY
LisätiedotOsa roduista arvostellaan ulkona
Tulokset
 
08.04.2018 Kajaani RN3/9 & 7/8
NimiKajaani 3/9 & 7/8
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
JärjestäjätKAINUUN SEURAKOIRA-JA TERRIERIKERHO
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
LisätiedotKSTK:n 50 v. juhlanäyttely. Järjestetään yhdessä lauantain ryhmänäyttelyn kanssa, jossa järjestäjinä Kainuun Beagle ry ja Mainuan metsästysseura ry. Heillä roturyhmät 4/6 ja 5/10
Tulokset
 
08.04.2018 Mäntsälä RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMäntsälä osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaMäntsälä (Mäntsälän Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
14.04.2018 Pertunmaa RNosa 5 & osa 6 & 8/4
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 8/4
PaikkaPertunmaa (Kisaranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8/4
JärjestäjätPERTUNMAAN RIISTAMIEHET
PERTUN-POJAT RY
PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY
PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
21.-22.04.2018 Kankaanpää RN2 & 9
NimiKankaanpää 2 & 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
28.04.2018 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaRovaniemi (Saarenkylän Nuorisoseurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.4.2018
Tulokset
 
28.04.2018 Ruovesi RN5 & 4/9
NimiRuovesi 5 & 4/9
PaikkaRuovesi (Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/9
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Lisätiedotvaihtoehtoiset ryhmät 1 & 4/9 tai 1 & 7/8
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.4.2018
Tulokset
 
28.04.2018 Salo RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSalo RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSalo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäSALON SEUDUN KANAKOIRAHARRASTAJAT
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.4.2018
Tulokset
 
29.04.2018 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
Tulokset
 
29.04.2018 Ruovesi RN2 & 7/8
NimiRuovesi 2 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotVaihtoehtoiset ryhmät 5 & 4/9 tai 1 & 7/8
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.4.2018
Tulokset
 
01.05.2018 Lahti RN2 & 5
NimiLahti FCI 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPÄIJÄTHOFFIT RY
SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
AKITA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
01.05.2018 Lahti RN4/6 & 7/8
NimiLahti FCI 4/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäULKOMUOTOTUOMARIT RY
LisätiedotUlkomuototuorarit ry:n tukinäyttely, samassa paikassa samaan aikaan myös muita ryhmänäyttelyitä
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
01.05.2018 Lahti RN1/3 & 10/9
NimiLahti FCI 1/3 & 9/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
10/9
JärjestäjätPÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
SALPAUSSELÄN BEAGLE RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Kajaani RN5 & 1/8
NimiKajaani 5 & 1/8
PaikkaKajaani (Kainuun Prikaati)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/8
JärjestäjätMURTOMÄEN ERÄ-JA KALAVEIKOT R.Y.
HOIKANKANKAAN ERÄMIEHET RY
KAJAANIN UPSEERIMETSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
05.05.2018 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiKruunupyy osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKruunupyy (Emet folkpark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
LisätiedotKarjalankarhukoirien Hirvenhaukut 2018-ottelun tukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Parikkala RN1 & 5/6
NimiParikkala 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
Tulokset
 
05.05.2018 Polvijärvi RN1 & 9
NimiPolvijärvi RN FCI 1 & 9
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
ERÄ-TAPIO RY
HUHMARISEN ERÄ RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Posio RN1 & 5/6
NimiPosio 1 & 5/6
PaikkaPosio (Posion peruskoulun parkkialue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäPOSION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
05.05.2018 Ylivieska RN4/7 & 6/9
NimiYlivieska 4/7 & 6/9
PaikkaYlivieska
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/7
6/9
JärjestäjäYLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
06.05.2018 Haapavesi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiHaapavesi osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
06.05.2018 Polvijärvi RN5 & 8
NimiPolvijärvi RN FCI 5 & 8
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
ERÄ-TAPIO RY
HUHMARISEN ERÄ RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2018
Tulokset
 
10.05.2018 Akaa RN8 & 4/6
NimiAkaa RN FCI 8 & 4/6
PaikkaAkaa (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2018
Tulokset
 
10.05.2018 Helsinki RN4
NimiHelsinki FCI 4 - Mäyräkoirien RN
PaikkaHelsinki (Rastila)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.4.2018
Tulokset
 
12.-13.05.2018 Harjavalta RN1 & 2/10
NimiHarjavalta 1 & 2/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koirakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
12.05.2018 Janakkala RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiJanakkala osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaJanakkala (Turengin ala-aste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Loviisa RN5/7 & 6/8
NimiLoviisa FCI 5/7 & 6/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/7
6/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.4.2018
Tulokset
 
12.05.2018 Mikkeli RN5/10 & 6/8
NimiMikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli (Karkialampi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätSUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
ETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Seinäjoki RN3/4 & 5/6
NimiSeinäjoki 3/4 & 5/6
PaikkaSeinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäSEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotUlkonäyttely
Tulokset
 
13.05.2018 Seinäjoki RN1/2 & 5/6
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/6
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/6
JärjestäjäORISMALAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
13.05.2018 Tuusula RN8 & 9
NimiTuusula RN FCI 8 & 9
PaikkaTuusula (Hyrylän Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
9
JärjestäjäKOIRAKERHO HEILUHÄNNÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2018
Tulokset
 
19.05.2018 Kurikka RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Kurikka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKURIKAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
POLVEN METSÄSTYSSEURA RY
KOIVISTONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
19.05.2018 Maalahti RN3 & 4/6
NimiMaalahti 3 & 4/6
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
4/6
JärjestäjätMALAX GRYTHUNDKLUBB R.F
MALAXNEJDENS STÖVARKLUBB RF
BOTNIC AGILITY CLUB RY
ÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
VÄSTKUSTENS DREVERKLUBB RF
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.5.2018
Tulokset
 
19.05.2018 Oulainen RN1/2 & 3/5
NimiOulainen RN 1/2 & 3/5
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
3/5
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä29.4.2018
Tulokset
 
19.05.2018 Rovaniemi RN5/6 & 7/8
NimiRovaniemi 5/6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Ounaspaviljonki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätNARKAUS-KÄMÄN ERÄ RY
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.4.2018
Tulokset
 
19.05.2018 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera 2018 - Siilinjärvi
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
LisätiedotMEHTÄKOERA 2018
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2018
Tulokset
 
20.05.2018 Lemland RN4 & 3/8
NimiLemland FCI 4 & 3/8
PaikkaLemland (Bengtsböle idrottsplan)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
3/8
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.4.2018
Tulokset
 
20.05.2018 Maalahti RN5 & 7/8
NimiMaalahti 5 & 7/8
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
BOTNIC AGILITY CLUB RY
MALAX GRYTHUNDKLUBB R.F
VÄSTKUSTENS DREVERKLUBB RF
MALAXNEJDENS STÖVARKLUBB RF
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.5.2018
Tulokset
 
20.05.2018 Taivalkoski RN5 & 4/7
NimiTaivalkoski FCI 5 & 4/7
PaikkaTaivalkoski (Taivalkoski)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/7
JärjestäjäTAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.4.2018
Tulokset
 
26.05.2018 Ii RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiIin ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaIi (Illinsaaren hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäPOHJOIS-SUOMEN SNAUTSERI-PINSERI
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.4.2018
Tulokset
 
26.05.2018 Iitti RN1/7 & 3/4
NimiIitti RN 1/7 & 3/4
PaikkaIitti (Hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
3/4
JärjestäjätLÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY
IITIN ERÄ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.4.2018
Tulokset
 
26.05.2018 Keuruu RN1/8 & 3/5
NimiKeuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.5.2018
Tulokset
 
26.05.2018 Puumala RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiPuumala osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaPuumala (Puumalan urheiluhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäPUUMALAN ERÄMIEHET
Tulokset
 
26.05.2018 Rovaniemi RN1/4 & 7/8
NimiRovaniemi 1/4 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Puistolammen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/4
7/8
JärjestäjäLAPIN SPANIELIKERHO R.Y.
LisätiedotLapin Spanielikerho ry:n 50-vuotis juhlanäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.4.2018
Tulokset
 
26.05.2018 Salo RN1 & 9
NimiSalo 1 & 9
PaikkaSalo (Hella Lightning piha-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäKOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.5.2018
Tulokset
 
26.05.2018 Vaasa RN5/6 & 8/10
NimiVaasa 5/6 & 8/10
PaikkaVaasa (Merikaarto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
8/10
JärjestäjäMERIKAARRON METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
27.05.2018 Salo RN2 & 3
NimiSalo 2 & 3
PaikkaSalo (Hella Lightning piha-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3
JärjestäjäKOIRAKERHO TASSUT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.5.2018
Tulokset
 
02.06.2018 Äänekoski RN3/9 & 7/8
NimiÄänekoski 3/9 & 7/8
PaikkaÄänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
JärjestäjätALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
HIETAMAN HAUKKU RY
SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
09.06.2018 Iitti RNosa 5 & osa 6 & 4/9
NimiIitti osa 5 & osa 6 & 4/9
PaikkaIitti (Ravilinna Iitti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/9
JärjestäjätIITIN METSÄSTYSSEURA RY
LAHDEN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä14.5.2018
Tulokset
 
09.06.2018 Keitele RN5 & 6/10
NimiKeitele 5 & 6/10
PaikkaKeitele (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/10
JärjestäjätKEITELEEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
PIELAVEDEN KENNELKERHO RY
LisätiedotKolomen Kimppa 2018
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.5.2018
Tulokset
 
09.06.2018 Pieksämäki RN3 & 9
NimiPieksämäki 3 & 9
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjäKESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY
LisätiedotKeski-Savon Kanakoirakerhon 10 vuotisjuhlanäyttely
Tulokset
 
16.06.2018 Aura RN9 & 3/8
NimiAura RN FCI 9 & 3/8
PaikkaAura (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/8
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2018
Tulokset
 
16.06.2018 Pöytyä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiPöytyä RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2018
Tulokset
 
16.06.2018 Reisjärvi RN1/7 & 5/8
NimiReisjärvi 1/7 & 5/8
PaikkaReisjärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/8
JärjestäjäKANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
Tulokset
 
17.06.2018 Karvia RN2 & 5
NimiKarvian ryhmänäyttely FCI 2 & 5
PaikkaKarvia (Karvia)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätKOILLIS-KARVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.5.2018
Tulokset
 
30.06.2018 Tuusniemi RN5 & 1/2
NimiKoillis-Sawo Show LA - 5 & 1/2
PaikkaTuusniemi (Tuusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/2
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SUSIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
MÄKIJÄRVEN METSÄMIEHET RY
TUUSNIEMEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
TUUSJÄRVEN-HAURANGIN ERÄMIEHET R.Y.
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.6.2018
Tulokset
 
01.07.2018 Tuusniemi RN9 & 3/10
NimiKoillis-Sawo Show SU 9 & 3/10
PaikkaTuusniemi (Tuusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
TUUSJÄRVEN-HAURANGIN ERÄMIEHET R.Y.
TUUSNIEMEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
SUSIMÄEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.6.2018
Tulokset
 
07.07.2018 Kokemäki RN5 & 3/6
NimiKokemäki 5 & 3/6
PaikkaKokemäki (Kokemäen ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA TELJO RY
LisätiedotNäyttely anotaan yhdessä Metsästysseura Teljo ry: n kanssa. Tiedot molempien seurojen toiminnasta on lähetetty Kennelpiirin sihteerille kirjeellä, samoin pöytäkirjaotteet molempien seurojen yleisistä kokouksista.
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.6.2018
Tulokset
 
07.07.2018 Sauvo RN4/6 & 7/8
NimiSauvo 4/6 & 7/8
PaikkaSauvo (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.6.2018
Tulokset
 
08.07.2018 Joutsa RN5 & 4/6
NimiJoutsa 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.6.2018
Tulokset
 
08.07.2018 Rusko RN5 & 10
NimiRuskon ryhmänäyttely FCI 5 & 10
PaikkaRusko (Kirkonkylän koulun kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäTURUN VINTTIKOIRAKERHO
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2018
Tulokset
 
14.07.2018 Helsinki RNHVK:n näyttely
NimiKartano Weekend 2018 Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
RyhmätHVK:n näyttely
JärjestäjäHELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
LisätiedotNäyttelyssä arvostellaan FCI:n ryhmä 10 (vinttikoira)] ja ryhmä 5.7 (alkukantaiset metsästyskoirat sekä basenji ja faaraokoira) Myös pennut (7 - alle 9 kk)
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.6.2018
Tulokset
 
14.07.2018 Kuusamo RN2 & 6/8
NimiKuusamo RN 2 & 6/8
PaikkaKuusamo (Kuusamon Liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6/8
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.6.2018
Tulokset
 
14.07.2018 Lahti RN3 & 9
NimiHeinäNastola 18 - FCI 3 & 9
PaikkaLahti (Nastola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KOIRANKASVATTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.6.2018
Tulokset
 
21.07.2018 Seinäjoki RN4/2 & 7/8
NimiSeinäjoki 4/2 & 7/8
PaikkaSeinäjoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/2
7/8
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
28.07.2018 Porvoo RN1 & 8
NimiPorvoo RN FCI 1 & 8
PaikkaPorvoo (Kokonhallin viereinen nurmikenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
8
JärjestäjäPORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.7.2018
Tulokset
 
04.08.2018 Harjavalta RN1/4 & 7/8
NimiHarjavalta 1/4 & 7/8
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koulutuskenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/4
7/8
JärjestäjäSATAKUNNAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
LisätiedotLiitteissä toimitakertomukset 2013-2015 ja tämän vuoden alun tapahtumat sekä pöytäkirjanote kokouksesta, jossa päätettiin anoa näyttelyä.
Tulokset
 
04.08.2018 Isokyrö RN3/5 & 7/8
NimiIsokyrö 3/5 & 7/8
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjäORISBERGIN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotOrisbergin Metsästysseuran 80-vuotis juhlanäyttely
Tulokset
 
04.08.2018 Kinnula RN5/6 & 7/8
NimiKinnula RN 5/6 & 7/8
PaikkaKinnula (Kinnula, Sompatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätKINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Lisätiedotmuutos
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.7.2018
Tulokset
 
04.08.2018 Mikkeli RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMikkeli osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMikkeli (Rantakylän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätOTAVAN ERÄMIEHET RY
MIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
Tulokset
 
04.08.2018 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.7.2018
Tulokset
 
05.08.2018 Isokyrö RN2/6 & 4/5
NimiIsokyrö 2/6 & 4/5
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/6
4/5
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JUKAJAN PAUKKU RY
LisätiedotSeuran 100-vuotis juhlanäyttely.
Tulokset
 
05.08.2018 Luumäki RN1 & 5
NimiLuumäki 1 & 5
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.7.2018
Tulokset
 
05.08.2018 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSALOISTEN JAHTIMIEHET RY
Tulokset
 
11.08.2018 Keminmaa RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKeminmaa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKeminmaa (Kallin hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.7.2018
Tulokset
 
11.08.2018 Kuhmo RN5 & 6/8
NimiKuhmo 5 & 6/8
PaikkaKuhmo (Kalevalan liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätKUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY
KUHMON KOIRAHARRASTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.7.2018
Tulokset
 
11.08.2018 Lappeenranta RN1 & 5/6
NimiLappeenranta 1 & 5/6
PaikkaLappeenranta (Lappeenrannan agilityhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
11.08.2018 Sievi RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiSievi osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaSievi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäJYRINGIN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä14.7.2018
Tulokset
 
11.08.2018 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
11.08.2018 Ylöjärvi RN9 & 3/4
NimiYlöjärvi RN 9 & 3/4
PaikkaYlöjärvi (Teivon ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/4
JärjestäjätYLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
PARKKUUN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.7.2018
Tulokset
 
25.08.2018 Mikkeli RN1/3 & 2/4
NimiMikkeli 1/3 & 2/4
PaikkaMikkeli (Ristiina)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
2/4
JärjestäjätRISTIINAN KOIRAKERHO RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
SUUR-SAVON BEAGLE RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.8.2018
Tulokset
 
25.08.2018 Nokia RN1 & 2
NimiNokia RN 1 & 2
PaikkaNokia (Tredu Kankaantaan toimipiste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätPIRKANMAAN KÄYTTÖKOIRAYHDISTYS R.Y.
NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.7.2018
Tulokset
 
01.09.2018 Kihniö RN2/3 & 5/8
NimiKihniön ryhmänäyttely FCI 2/3 & 5/8
PaikkaKihniö (Kihniö)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/8
JärjestäjätKIHNIÖN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
MÄKIKYLÄN METSÄSTÄJÄT RY
KANKARIN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.8.2018
Tulokset
 
01.09.2018 Vantaa RN2 & 9
NimiVantaa FCI 2 & 9
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.8.2018
Tulokset
 
02.09.2018 Ähtäri RN1/8 & 5/6
NimiÄhtäri 5/6 & 1/8
PaikkaÄhtäri (Mustikkavuoren urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
5/6
JärjestäjäÄHTÄRIN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
08.09.2018 Parainen RN1 & 9
NimiParainen FCI 1 & 9
PaikkaParainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäPAR-HAU RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.8.2018
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2

lataa