Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
13.-14.01.2018 Kajaani KV
Kajaani KV 2018
la: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV 2018
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
14.01.2018 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiHelsingin pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
20.-21.01.2018 Turku KV
Turku Winter Dog Show 2018
la: 1, 3, 4, 5, 7, 10
su: 2, 6, 8, 9
NimiTurku Winter Dog Show 2018
PaikkaTurku (Turun Messu- ja Kongressikeskus Oy)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätAURAN NUUSKUT RY
KIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB
LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN KANAKOIRAHARRASTAJAT
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSSEURA TAPIO RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
27.01.2018 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahe Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
03.02.2018 Miehikkälä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
17.02.2018 Lahti EPNPentunäyttely
NimiLahden pentunäyttely
PaikkaLahti (Lahden messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSUOMEN TERRIERIJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
03.03.2018 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Käpälämäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
18.03.2018 Joensuu RN9 & 4/6
NimiJoensuu 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
24.03.2018 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Jyväskylä LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
24.-25.03.2018 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 1, 3, 4, 5, 7
su: 2, 6, 8, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
24.03.2018 Kemijärvi RN2 & 5/6
NimiKemijärvi 2 & 5/6
PaikkaKemijärvi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/6
JärjestäjäKOILLIS-LAPIN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
25.03.2018 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Jyväskylä SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
30.03.-01.04.2018 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - Imatra KR
pe: 1, 3, 6, 9, 10

su: 2, 4, 5, 7, 8
NimiSaimaa Easter Dog Show - Imatra KR
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätperjantai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 9, 10
lauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Tulokset
 
30.03.2018 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seurojentalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
 
31.03.-02.04.2018 Imatra KV
Saimaa Easter Dog Show - Imatra KV
la: 1, 3, 6, 9, 10

ma: 2, 4, 5, 7, 8
NimiSaimaa Easter Dog Show - Imatra KV
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Tulokset
 
07.04.2018 Kotka EPNPentunäyttely
PaikkaKotka (Kotkan koiraystäväin seuran halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
07.04.2018 Kajaani RN2/10 & 4/6
NimiKajaani 2/10 & 4/6
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
4/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKAINUUN BEAGLE R.Y.
Tulokset
 
07.04.2018 Kalajoki RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiKalajoki osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäRAUTION KENNEL-JA METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
07.04.2018 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäen liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
METSÄSTYSYHDISTYS SAKALE RY
Tulokset
 
08.04.2018 Kotka EPNPentunäyttely
PaikkaKotka (Kotkan koiraystäväin seuran halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
08.04.2018 Mäntsälä RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMäntsälä osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaMäntsälä (Mäntsälän Ampumaurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
14.-15.04.2018 Vaasa KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
14.04.2018 Pertunmaa RNosa 5 & osa 6 & 8/4
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 8/4
PaikkaPertunmaa (Kisaranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8/4
JärjestäjätPERTUNMAAN RIISTAMIEHET
PERTUN-POJAT RY
PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY
PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
21.04.2018 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Helsinki LA
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
22.04.2018 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin-pentunäyttely Helsinki SU
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
28.04.2018 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaRovaniemi (Saarenkylän Nuorisoseurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäROVASEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
28.04.2018 Salo RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSalo RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSalo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäSALON SEUDUN KANAKOIRAHARRASTAJAT
Tulokset
 
29.04.2018 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
Tulokset
 
01.05.2018 Lahti RN4/6 & 7/8
NimiLahti FCI 4/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäULKOMUOTOTUOMARIT RY
Tulokset
 
05.05.2018 Tampere NORD
Hau-Hau Dog Show 2018 - Tampere NORD
NimiHau-Hau Dog Show 2018 - Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
TAMPEREEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN VETOKOIRASEURA R.Y.
PIRKANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
PIRKANMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
PIRKANMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT RY
NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
PIRKANMAAN PELASTUSKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
05.05.2018 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiKruunupyy osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKruunupyy (Emet folkpark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
05.05.2018 Parikkala RN1 & 5/6
NimiParikkala 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
Tulokset
 
05.05.2018 Posio RN1 & 5/6
NimiPosio 1 & 5/6
PaikkaPosio (Posion peruskoulun parkkialue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäPOSION KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
05.05.2018 Ylivieska RN4/7 & 6/9
NimiYlivieska 4/7 & 6/9
PaikkaYlivieska
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/7
6/9
JärjestäjäYLIVIESKAN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
06.05.2018 Tampere KV
Hau-Hau Dog Show - Tampere KV
NimiHau-Hau Dog Show - Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
TAMPEREEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
TAMPEREEN VETOKOIRASEURA R.Y.
PIRKANMAAN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
PIRKANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
PIRKANMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT RY
NOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
PIRKANMAAN PELASTUSKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
06.05.2018 Haapavesi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiHaapavesi osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Tulokset
 
10.05.2018 Akaa RN8 & 4/6
NimiAkaa RN FCI 8 & 4/6
PaikkaAkaa (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Järvenpää KR
NimiJärvenpää KR
PaikkaJärvenpää
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjäBEAGLE R.Y.
Tulokset
 
12.-13.05.2018 Oulu NORD
Oulun iloisen koiran NORD-näyttely
la: 2, 3, 5, 7, 10
su: 1, 4, 6, 8, 9
NimiOulun iloisen koiran NORD-näyttely
PaikkaOulu (Oulun ammattikoulu)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Janakkala RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiJanakkala osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaJanakkala (Turengin ala-aste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Loviisa RN5/7 & 6/8
NimiLoviisa FCI 5/7 & 6/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/7
6/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Tulokset
 
12.05.2018 Mikkeli RN5/10 & 6/8
NimiMikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli (Karkialampi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätSUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
ETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
12.05.2018 Seinäjoki RN3/4 & 5/6
NimiSeinäjoki 3/4 & 5/6
PaikkaSeinäjoki (Törnävän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäSEINÄJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
13.05.2018 Seinäjoki RN1/2 & 5/6
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/6
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/6
JärjestäjäORISMALAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
19.-20.05.2018 Helsinki KV
Royal Canin Show 2018
la: 2, 5, 6, 9, 10
su: 1, 3, 4, 7, 8
NimiRoyal Canin Show 2018
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.-20.05.2018 Hamina NORDla: 1, 3, 4, 7, 8
su: 2, 5, 6, 9, 10
NimiHamina NORD
PaikkaHamina (Harju oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 9, 10
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
Tulokset
 
19.05.2018 Kurikka RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Kurikka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKURIKAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
POLVEN METSÄSTYSSEURA RY
KOIVISTONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
19.05.2018 Maalahti RN3 & 4/6
NimiMaalahti 3 & 4/6
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
4/6
JärjestäjätMALAX GRYTHUNDKLUBB R.F
MALAXNEJDENS STÖVARKLUBB RF
BOTNIC AGILITY CLUB RY
ÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
VÄSTKUSTENS DREVERKLUBB RF
Tulokset
 
19.05.2018 Rovaniemi RN5/6 & 7/8
NimiRovaniemi 5/6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Ounaspaviljonki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätNARKAUS-KÄMÄN ERÄ RY
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
19.05.2018 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera 2018 - Siilinjärvi
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Tulokset
 
26.-27.05.2018 Rauma KR
Rauma Show 2018
la: 2, 3, 5, 7, 10
su: 1, 4, 6, 8, 9
NimiRauma Show 2018
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
26.05.2018 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuun ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
26.05.2018 Ii RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiIin ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaIi (Illinsaaren hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäPOHJOIS-SUOMEN SNAUTSERI-PINSERI
Tulokset
 
26.05.2018 Puumala RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiPuumala osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaPuumala (Puumalan urheiluhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäPUUMALAN ERÄMIEHET
Tulokset
 
26.05.2018 Vaasa RN5/6 & 8/10
NimiVaasa 5/6 & 8/10
PaikkaVaasa (Merikaarto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
8/10
JärjestäjäMERIKAARRON METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
27.05.2018 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiHelsingin pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarikartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Tulokset
 
27.05.2018 Joensuu KR
PaikkaJoensuu (Joensuu Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
03.06.2018 Mänttä-Vilppula KR
PaikkaMänttä-Vilppula (Mäntän ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
09.-10.06.2018 Alavus KR
Miljoona koira 2018
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoona koira 2018
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
09.-10.06.2018 Forssa KRla: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
NimiForssa KR
PaikkaForssa (Pilvenmäen ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
09.06.2018 Iitti RNosa 5 & osa 6 & 4/9
NimiIitti osa 5 & osa 6 & 4/9
PaikkaIitti (Ravilinna Iitti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/9
JärjestäjätIITIN METSÄSTYSSEURA RY
LAHDEN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
09.06.2018 Keitele RN5 & 6/10
NimiKeitele 5 & 6/10
PaikkaKeitele (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/10
JärjestäjätKEITELEEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
PIELAVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
16.-17.06.2018 Salo KR
Salo KR 2018
la: 1, 2, 5, 7
su: 3, 4, 6, 8, 9, 10
NimiSalo KR 2018
PaikkaSalo (Halikon urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 5, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 3, 4, 6, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSALON SEUDUN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
HALIKON NUMMEN METSÄSTYSSEURA RY
KIIKALAN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
KOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
PAIMION METSÄSTYSSEURA R
SALON SEUDUN KENNELKERHO RY
SAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
16.-17.06.2018 Kotka NORDla: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
16.-17.06.2018 Rovaniemi NORDla: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiRovaniemi NORD
PaikkaRovaniemi (Napapiirin messualue)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
16.06.2018 Pöytyä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiPöytyä RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
17.06.2018 Harjavalta ESuomen dreeverijärjestö r.y.
NimiAlppienajokoira ja Dreeveri ER
PaikkaHarjavalta
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN DREEVERIJÄRJESTÖ R.Y.
SATAKUNNAN DREEVERIKERHO RY
Tulokset
 
01.07.2018 Raasepori KR
Karjaa Hau-Hau Summer Show
NimiKarjaa Hau-Hau Summer Show
PaikkaRaasepori (Sisu-Arena, Karjaa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätVÄSTRA NYLANDS STÖVARKLUBB RY
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY
KIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
Tulokset
 
07.-08.07.2018 Juva KRla: 1, 3, 4, 6, 9
su: 2, 5, 7, 8, 10
PaikkaJuva (Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 8, 10
JärjestäjätLUOTEIS-JUVAN ERÄ R.Y.
LÄNSI-RANTASALMEN ERÄ RY
RANTASALMEN ERÄVEIKOT
ITÄ-JUVAN PAUKKU RY
POHJOIS-JUVAN ERÄ RY
ETELÄ-JUVAN ERÄMIEHET
VEHMAAN RIISTAMIEHET R.Y.
POHJOIS-JUVAN METSÄSTÄJÄT RY
JUVAN ERÄVEIKOT RY
TUUSMÄEN ERÄ RY
JUVAN KENNELKERHO RY.
RANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
07.-08.07.2018 Oulu KVla: 2, 5, 7, 8, 10
su: 1, 3, 4, 6, 9
NimiOulu KV
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT
OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
07.07.2018 Kokemäki RN5 & 3/6
NimiKokemäki 5 & 3/6
PaikkaKokemäki (Kokemäen ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA TELJO RY
Tulokset
 
07.07.2018 Sauvo RN4/6 & 7/8
NimiSauvo 4/6 & 7/8
PaikkaSauvo (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
08.07.2018 Joutsa RN5 & 4/6
NimiJoutsa 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
14.-15.07.2018 Laukaa KRla: 2, 4, 6, 8, 9
su: 1, 3, 5, 7, 10
PaikkaLaukaa (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLAUKAAN METSÄSTYSSEURA RY
ERÄ-ÄIJÄT RY
KUUSAN ERÄMIEHET RY
VALKOLAN JAHTI RY
VEHNIÄN ERÄVEIKOT R.Y.
Tulokset
 
14.-15.07.2018 Mäntsälä KRla: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
PaikkaMäntsälä (Keskusurheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY
Tulokset
 
14.07.2018 Kuusamo RN2 & 6/8
NimiKuusamo RN 2 & 6/8
PaikkaKuusamo (Kuusamon Liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6/8
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
21.07.2018 Lahti EPNPentunäyttely
NimiLahden pentunäyttely
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätBERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Tulokset
 
21.-22.07.2018 Helsinki KR
Helsingin kesänäyttely 2018
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiHelsingin kesänäyttely 2018
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
ESPOON KOIRAKERHO RY
HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
SUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
21.-22.07.2018 Kemi KV
Kemin kansainvälinen heinänäyttely
la: 2, 4, 7, 8, 9
su: 1, 3, 5, 6, 10
NimiKemin kansainvälinen heinänäyttely
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 10
JärjestäjätKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
KEMIN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
21.-22.07.2018 Ylivieska KVla: 1, 3, 5, 6, 10
su: 2, 4, 7, 8, 9
NimiYlivieska KV
PaikkaYlivieska (Keskisen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 8, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
28.-29.07.2018 Mikkeli KVla: 2, 3, 6, 8, 10
su: 1, 4, 5, 7, 9
NimiMikkeli KV
PaikkaMikkeli (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätNOROLAN METSÄSTYSSEURA RY
KAIPIALAN METSÄSTYS JA KALASTUSSEUR
MIKKELIN AGILITY-HARRASTAJAT R.Y.
RÄMÄLÄN METSÄSTÄJÄT RY
SUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
SUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
SUUR-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
28.-29.07.2018 Pori KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPori KV
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
03.08.2018 Kuopio KR
Sawo Show 2018 perjantai - KR
NimiSawo Show 2018 perjantai - KR
PaikkaKuopio (Kuopion Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
04.08.2018 Kuopio NORD
Sawo Show 2018 lauantai - NORD
NimiSawo Show 2018 lauantai - NORD
PaikkaKuopio (Kuopion Ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
04.08.2018 Kinnula RN5/6 & 7/8
NimiKinnula RN 5/6 & 7/8
PaikkaKinnula (Kinnula, Sompatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätKINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
VIITASAAREN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
04.08.2018 Mikkeli RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMikkeli osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMikkeli (Rantakylän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätOTAVAN ERÄMIEHET RY
MIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
Tulokset
 
04.08.2018 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
05.08.2018 Loviisa EPNPentunäyttely
PaikkaLoviisa (Strömforsin Koiraurheilukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.08.2018 Kuopio KV
Sawo Show 2018 sunnuntai - KV
NimiSawo Show 2018 sunnuntai - KV
PaikkaKuopio (Kuopion Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
05.08.2018 Isokyrö RN2/6 & 4/5
NimiIsokyrö 2/6 & 4/5
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/6
4/5
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JUKAJAN PAUKKU RY
Tulokset
 
05.08.2018 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSALOISTEN JAHTIMIEHET RY
Tulokset
 
11.-12.08.2018 Raisio KR
Elonäyttely 2018
la: 1, 2, 4, 5, 7, 10
su: 3, 6, 8, 9
NimiElonäyttely 2018
PaikkaRaisio (Kerttulan urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 4, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 3, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Tulokset
 
11.08.2018 Keminmaa RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKeminmaa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKeminmaa (Kallin hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKEMINSUUN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
11.08.2018 Kuhmo RN5 & 6/8
NimiKuhmo 5 & 6/8
PaikkaKuhmo (Kalevalan liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätKUHMON METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA RY
KUHMON KOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
11.08.2018 Lappeenranta RN1 & 5/6
NimiLappeenranta 1 & 5/6
PaikkaLappeenranta (Lappeenrannan agilityhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
11.08.2018 Sievi RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiSievi osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaSievi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäJYRINGIN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
11.08.2018 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
18.08.2018 Tampere EPNPentunäyttely
NimiTampere pentunäyttely - lauantai
PaikkaTampere (Kaupin Vinttikoirarata)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätLEVEK RY
PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
18.08.2018 Kouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätKOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
KOUVOLAN ERÄMIEHET RY
VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
19.08.2018 Tampere EPNPentunäyttely
NimiTampere pentunäyttely - sunnuntai
PaikkaTampere (Kaupin vinttikoirarata)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätLEVEK RY
PIRKANMAAN VINTTIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2

lataa