Sivu: 1 | 2 | 3 | 4
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
12.-13.01.2019 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.12.2018
Tulokset
 
13.01.2019 Lahti RN1 & 2/9
NimiLahden Talvinäyttely FCI 1 & 2/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.12.2018
Tulokset
 
19.-20.01.2019 Turku KV
Turku Top Dog Show 2019
la: 2, 4, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 8, 10
NimiTurku Top Dog Show 2019
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 8, 10
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä14.12.2018
Tulokset
 
19.01.2019 Ilomantsi RN5 & 2/4
NimiIlomantsi RN FCI 5 & 2/4
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.1.2019
Tulokset
 
20.01.2019 Ilomantsi RN6 & 7/8
NimiIlomantsi RN FCI 6 & 7/8
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
7/8
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.1.2019
Tulokset
 
27.01.2019 Kuopio EPohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2019
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.1.2019
 
02.02.2019 Järvenpää ELabradorinnoutajakerho r.y.
NimiLabradorinnoutaja erikoisnäyttely
PaikkaJärvenpää (Ratsastuskeskus Aino)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.1.2019
 
02.02.2019 Miehikkälä ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiErikoisnäyttely SPJ:n roduille
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän seurantalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
KAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
LisätiedotKuningatarottelun tukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.1.2019
 
02.-03.02.2019 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
 
03.02.2019 Lahti ESuomen villakoirakerho r.y.
NimiVillakoirat ER 2019
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN VILLAKOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.1.2019
 
03.02.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiKaapelitehtaan pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Kaapelintehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.1.2019
 
09.02.2019 Huittinen ESatakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiFCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaHuittinen
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.1.2019
 
09.-10.02.2019 Kirkkonummi ESaksanpaimenkoiraliitto r.y.
NimiSaksanpaimenkoirat
PaikkaKirkkonummi (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y.
 
09.02.2019 Kuopio EKultainen rengas-golden ring r.y.
NimiKultainennoutaja
PaikkaKuopio
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKULTAINEN RENGAS-GOLDEN RING R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.1.2019
 
09.02.2019 Kauhava RN9 & 1/3
NimiKauhava 9 & 1/3
PaikkaKauhava (Kauhava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
1/3
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
 
10.02.2019 Huittinen RN5 & 4/6
NimiHuittinen RN FCI 5 & 4/6
PaikkaHuittinen (Ratsastusmaneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.1.2019
 
23.02.2019 Kauhajoki ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaKauhajoki (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
KAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
 
23.02.2019 Vantaa ESuomen pekingesikerho r.y.
NimiKiinanpalatsikoira
PaikkaVantaa (ShowHau Center)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PEKINGESIKERHO R.Y.
Lisätiedottuomari Andreas Schemel, UK
 
23.02.2019 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.2.2019
 
24.02.2019 Nurmes RN3/10 & 7/8
NimiNurmes 3/10 & 7/8
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
LisätiedotHaettavat roturyhmät 7/8 ja 3/10
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.2.2019
 
02.03.2019 Lohja ETiibetinspanielit r.y.
NimiTiibetinspanieli
PaikkaLohja (Lohjan koirakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINSPANIELIT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
02.03.2019 Nurmijärvi EHavannalaiset ry
NimiHavannankoirien erikoisnäyttely
PaikkaNurmijärvi (Kokoushotelli Kiljavanranta)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäHAVANNALAISET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
02.03.2019 Joensuu KV
Winter-Karelia 2019 Joensuu KV
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
02.03.2019 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Agillityhalli ja piha-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
02.03.2019 Pello RN5 & 3/6
NimiPello 5 & 3/6
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
03.03.2019 Kauhava ESuomen laikajärjestö r.y.
NimiSuomen Laikajärjestön erikoisnäyttely
PaikkaKauhava (Härmän Kuntokeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä14.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
03.03.2019 Joensuu NORD
Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu NORD
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
03.03.2019 Pello RN5 & 9
NimiPello 5 & 9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
10.03.2019 Joensuu ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaJoensuu (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.2.2019
 
10.03.2019 Orimattila EPienpystykorvat r.y.
NimiPienpystykorvat erikoisnäyttely
PaikkaOrimattila (Nikke-Areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPIENPYSTYKORVAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.2.2019
 
16.-17.03.2019 Seinäjoki RN2 & 1/4
NimiSeinäjoki RN 1/4 & 2
PaikkaSeinäjoki (Hau-Hau Champion Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/4
JärjestäjäLAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
LisätiedotJunior-Handler sunnuntaina FCI1/4 la ja FCI2 su Tekonurmi
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
17.03.2019 Siilinjärvi ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiSPJ:n rodut
PaikkaSiilinjärvi (Kunnonpaikka)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
POHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotRotujärjestön päänäyttely vuosikokouksen ja talvipäivien yhteydessä.
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.2.2019
 
17.03.2019 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
23.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Jyväskylä LA 23.3.
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
23.-24.03.2019 Turku KVla: 1, 5, 6, 8, 10
su: 2, 3, 4, 7, 9
NimiTurku KV
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 7, 9
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
24.03.2019 Espoo ELappalaiskoirat r.y.
NimiLappalaiskoirien erikoisnäyttely
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLAPPALAISKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
24.03.2019 Laukaa ESuomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaLaukaa (Kylpylähotelli Peurunka)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.3.2019
 
24.03.2019 Valkeakoski ESuomen beaglejärjestö r.y.
NimiBeagle erikoisnäyttely
PaikkaValkeakoski (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN BEAGLEJÄRJESTÖ R.Y.
PIRKKA-HÄMEEN BEAGLE RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
24.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Jyväskylä SU 24.3.
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.2.2019 (Ilmoittaudu)
 
30.03.2019 Lahti ETiibetinterrierit r.y.
NimiTiibetinterrieri
PaikkaLahti (Renkomäen halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINTERRIERIT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.3.2019
 
30.-31.03.2019 Lahti KV
Lahden kansainvälinen koiranäyttely
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiLahden kansainvälinen koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
06.04.2019 Kempele ESuomen keeshond r.y.
NimiKeeshond
PaikkaKempele (Kempele-halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KEESHOND R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.3.2019
 
06.04.2019 Mäntyharju RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMäntyharju osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMäntyharju (Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätTOIVOLAN ERÄ RY
MYNTTILÄN METSÄPOJAT R.Y.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
LisätiedotToivolan Erä ry:n 70 vuotis-juhlanäyttely
 
07.04.2019 Vantaa ESuomen cavalier kingcharlesinspan
NimiCavalier kingcharlesinspanielien ER
PaikkaVantaa (ShowHau Center)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN CAVALIER KINGCHARLESINSPAN
Viimeinen ilmoittautumispäivä14.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
13.04.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki - LA 13.4.
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
13.-14.04.2019 Vaasa KV
Vaasa KV 2019
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV 2019
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
13.04.2019 Kitee RN9 & 4/6
NimiKitee RN FCI 9 & 4/6
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
HIRVIJOEN ERÄ RY
KAURILAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
14.04.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki - SU 14.4.
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
14.04.2019 Kitee RN5 & 7/8
NimiKitee RN FCI 5 & 7/8
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
KAURILAN ERÄ RY
HIRVIJOEN ERÄ RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
20.04.2019 Imatra ESuomen tiibetinmastiffit r.y.
NimiTiibetinmastiffi
PaikkaImatra (WAU:n halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN TIIBETINMASTIFFIT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.4.2019
 
20.04.2019 Seinäjoki ESuomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaSeinäjoki (Syrjähovi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
ETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
 
20.-21.04.2019 Imatra NORD
Saimaa Easter Dog Show 2019
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiSaimaa Easter Dog Show 2019
PaikkaImatra (Aviasport areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
20.04.2019 Harjavalta RN3/4 & 5/6
NimiHarjavalta 3/4 & 5/6
PaikkaHarjavalta (Harjavallan jäähalli, Puustelli Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäHARJAVALLAN KORVENPOJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
20.04.2019 Tervola RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiTervola RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaTervola (Lapinniemen koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotOsa 5 ja osa 6 ryhmän koirat arvostellaan ulkona.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.04.2019 Hämeenlinna ESuomen bassetkerho r.y.
NimiBassetkerhon päänäyttely 2019
PaikkaHämeenlinna (Tuulosen kauppakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.04.2019 Jyväskylä EAlaskanmalamuuttiyhdistys r.y.
NimiAlaskanmalamuuttien erikoisnäyttely
PaikkaJyväskylä (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäALASKANMALAMUUTTIYHDISTYS R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.04.2019 Hämeenlinna EPNPentunäyttely
NimiVappu Puppy 2019
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
LisätiedotSuomen Bassetkerho ry järjestää oman erikoisnäyttelynsä samana päivänä samassa paikassa
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.04.2019 Kiuruvesi EPNPentunäyttely
NimiKiuruveden pentunäyttely
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä31.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.-28.04.2019 Kankaanpää RN9 & 2/7
NimiKankaanpää 2/7 ja 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/7
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
 
27.04.2019 Laitila RN5/6 & 7/8
NimiLaitila rn FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLaitila (Laitilan Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä29.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.04.2019 Outokumpu RN1 & 2
NimiOutokumpu 1 & 2
PaikkaOutokumpu (Outokumpuhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOUTOKUMMUN KENNELSEURA RY
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
POHJOISNAVAN ERÄMIEHET RY
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
 
27.04.2019 Pyhäjärvi RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiPyhäjärvi RN osa 5 & osa 6 & 1
PaikkaPyhäjärvi (Inmet-Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjäPYHÄJÄRVEN KENNELKERHO R.Y.
LisätiedotOsittain ulkonäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä29.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.04.2019 Ruovesi RN5 & 3/9
NimiRuovesi 5 & 3/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/9
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.4.2019
 
28.04.2019 Nurmijärvi EShih tzu r.y.
NimiShih tzu
PaikkaNurmijärvi (Kennelliiton koulutustila)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSHIH TZU R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.4.2019
 
28.04.2019 Kiuruvesi RN2/3 & 5/6
NimiKiuruvesi RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
LisätiedotJäähalli saadaan vain tänä viikonloppuna
Viimeinen ilmoittautumispäivä31.3.2019 (Ilmoittaudu)
 
28.04.2019 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola RN 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Koria)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO PAUKKU RY
KYMENLÄÄNIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
28.04.2019 Ruovesi RN1 & 4/6
NimiRuovesi 1 & 4/6
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
4/6
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.4.2019
 
01.05.2019 Lahti RN2 & 5/10
NimiLahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Lisätiedotsamassa paikassa samaan aikaan järjestetään myös ryhmänäyttelyt 1/3 ja 7/8 sekä 4/6 & 9
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
01.05.2019 Lahti RN1/3 & 7/8
NimiLahden Vappunäyttely FCI 1/3 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
7/8
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedotsamassa paikassa samaan aikaan järjestetään myös ryhmänäyttelyt 2 & 5/10 sekä 4/6 & 9
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
01.05.2019 Lahti RN9 & 4/6
NimiLahden Vappunäyttely FCI 9 & 4/6
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätSALPAUSSELÄN BEAGLE RY
PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Lisätiedotsamassa paikassa samaan aikaan järjestetään ryhmänäyttelyt 2 & 5/10 sekä 1/3 & 7/8
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
04.05.2019 Tampere NORD
Hau-Hau Dog Show 2019 - Tampere NORD
NimiHau-Hau Dog Show 2019 - Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotLa Nord-näyttely, su kansainvälinen näyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
04.05.2019 Hirvensalmi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiHirvensalmi osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaHirvensalmi (Hirvensalmi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätVÄISÄLÄN JA VILJAKKALAN ERÄVEIKOT
HIRVENSALMEN ERÄNKÄVIJÄT
KUITULAN ERÄ R.Y.
RIPATIN METSÄSTYSSEURA RY
MONIKKALAN-KILKINKYLÄN ERÄ RY
 
04.05.2019 Lapua RN4/6 & 5/7
NimiLapua 4/6 & 5/7
PaikkaLapua (Tiistenjoen Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/7
JärjestäjäTIISTENJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotKyseessä metsästysseuran 80-vuotisjuhlanäyttelyt (metsästysseura on perustettu 1939)
 
04.05.2019 Pöytyä RN5 & 4/6
NimiPöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
05.05.2019 Tampere KV
Hau-Hau Dog Show 2019 - Tampere KV
NimiHau-Hau Dog Show 2019 - Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Lisätiedotla Nord- näyttely, su kansainvälinen näyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
05.05.2019 Laitila RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiLaitila RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaLaitila (Kaikun maja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäKALANNIN ETELÄKULMAN METSÄSTYSSEURA
Lisätiedotnäyttelyä koskeva posti Kirsi Saarniolle
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
05.05.2019 Pöytyä RN3/10 & 7/8
NimiPöytyä RN FCI 3/10 & 7/8
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjäRIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
05.05.2019 Raahe RN4/8 & 5/6
NimiRaahe RN FCI 4/8 & 5/6
PaikkaRaahe (Miiluareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/8
5/6
JärjestäjäOLKIJOEN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
11.-12.05.2019 Kurikka ESaksanpaimenkoiraliitto r.y.
NimiSaksanpaimenkoirat
PaikkaKurikka (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y.
 
11.-12.05.2019 Helsinki KV
Royal Canin Show 2019
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
NimiRoyal Canin Show 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä14.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
11.-12.05.2019 Iisalmi NORD
Iisalmi NORD 2019
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiIisalmi NORD 2019
PaikkaIisalmi (Iisalmen Juhlakenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
11.05.2019 Jämsä RN5/6 & 7/8
NimiJämsä RN 5/6 & 7/8
PaikkaJämsä (Himos)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
LisätiedotHirvenhaukut-ottelu 2020 Tukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
11.05.2019 Oulainen RN5/6 & 7/8
NimiOulainen 5/6 & 7/8
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätPIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.4.2019
 
11.05.2019 Pöytyä RN3/8 & 9/10
NimiPöytyä/Riihikoski RN FCI 3/8 & 9/10
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
11.05.2019 Sulkava RNosa 5 & osa 6 & 3/8
NimiSulkava osa 5 & osa 6 & 3/8
PaikkaSulkava (Sulkavan liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/8
JärjestäjätSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
IDÄNLAHDEN ERÄ RY
Lisätiedotosa 5 ja osa 6 sekä 3 ja 8
 
12.05.2019 Oulainen RNosa 5 & osa 6 & 3/4
NimiOulainen osa 5 & osa 6 & 3/4
PaikkaOulainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/4
JärjestäjätOULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
PIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.4.2019
 
18.05.2019 Lahti ESuomen sileäkarvaiset noutajat ry
NimiSileäkarvainen noutaja
PaikkaLahti (Messilä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.4.2019
 
18.05.2019 Lohja ESuomen mustaterrierit ry
NimiVenäjänmustaterrieri
PaikkaLohja (Virkkala)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN MUSTATERRIERIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.4.2019
 
18.-19.05.2019 Mynämäki KR
Mynämäki KR - Wirmo Dog Show
la: 2, 5, 7, 9, 10
su: 1, 3, 4, 6, 8
NimiMynämäki KR - Wirmo Dog Show
PaikkaMynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
JärjestäjätMYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
METSÄSTYSSEURA REPO RY
MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.-19.05.2019 Rauma KR
Rauman kansallinen koiranäyttely Rauma Show
la: 1, 3, 4, 6, 8
su: 2, 5, 7, 9, 10
NimiRauman kansallinen koiranäyttely Rauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä14.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.05.2019 Lestijärvi RN4/5 & 6/8
NimiLestijärvi RN FCI 4/5 & 6/8
PaikkaLestijärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäLESTIJÄRVEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.05.2019 Pietarsaari RN1 & 5/6
NimiPietarsaari RN 1 & 5/6
PaikkaPietarsaari (Pietarsaaren ampumarata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
LisätiedotSuomenpystykorvien Haukku-ottelun tukinäyttely Pietarsaari-Jakobstad 2019
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.05.2019 Rautjärvi RN8 & 5/6
NimiRautjärvi RN FCI 8 & 5/6
PaikkaRautjärvi (Simpele)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
5/6
JärjestäjätKOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y.
SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.05.2019 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - Siilinjärvi osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
LisätiedotMehtäkoera 2019
Viimeinen ilmoittautumispäivä29.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.05.2019 Taivalkoski RN3/8 & 5/6
NimiTaivalkoski RN 3/8 & 5/6
PaikkaTaivalkoski (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjäTAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
LisätiedotFCI 5/ FIC 6 voisi olla osat
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.05.2019 Äänekoski RN1/4 & 2/6
NimiÄänekoski 1/4 & 2/6
PaikkaÄänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/4
2/6
JärjestäjätALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
HIETAMAN HAUKKU RY
 
19.05.2019 Rauma EAustralianterrierikerho ry
NimiAustralianterrieri
PaikkaRauma (Poroholman lomakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäAUSTRALIANTERRIERIKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.4.2019
 
19.05.2019 Seinäjoki RN2/10 & 4/6
NimiSeinäjoki 2/10 & 4/6
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
4/6
JärjestäjäKESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotNäyttely järjestetään samaan aikaan ja samassa paikassa kuin Kouran metsästysseuran ryhmänäyttely
 
19.05.2019 Seinäjoki RN3/5 & 7/8
NimiSeinäjoki 3/5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjäKOURAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotNäyttely järjestetään samassa paikassa ja samaan aikaan kuin Keski-Nurmon metsästysseuran ryhmänäyttely.
 
19.05.2019 Sipoo RN5/6 & 7/8
NimiSipoo ryhmänäyttely FCI 5/6 ja 7/8
PaikkaSipoo (Sipoon Ampumarata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäSIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.4.2019 (Ilmoittaudu)
 
Sivu: 1 | 2 | 3 | 4

lataa