Sivu: 1 | 2 | 3 | 4
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
12.-13.01.2019 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
13.01.2019 Lahti RN1 & 2/9
NimiLahden Talvinäyttely FCI 1 & 2/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.-20.01.2019 Turku KV
Turku Top Dog Show 2019
la: 2, 4, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 8, 10
NimiTurku Top Dog Show 2019
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Tulokset
 
19.01.2019 Ilomantsi RN5 & 2/4
NimiIlomantsi RN FCI 5 & 2/4
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
20.01.2019 Ilomantsi RN6 & 7/8
NimiIlomantsi RN FCI 6 & 7/8
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
7/8
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.01.2019 Kuopio EPohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2019
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
02.02.2019 Järvenpää ELabradorinnoutajakerho r.y.
NimiLabradorinnoutaja erikoisnäyttely
PaikkaJärvenpää (Ratsastuskeskus Aino)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Tulokset
 
02.02.2019 Miehikkälä ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiErikoisnäyttely SPJ:n roduille
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän seurantalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
KAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
Tulokset
 
02.-03.02.2019 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
03.02.2019 Lahti ESuomen villakoirakerho r.y.
NimiVillakoirat ER 2019
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN VILLAKOIRAKERHO R.Y.
Tulokset
 
03.02.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiKaapelitehtaan pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Kaapelintehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Huittinen ESatakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiFCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaHuittinen
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Kuopio EKultainen rengas-golden ring r.y.
NimiKultaistennoutajien pääerikoisnäyttely
PaikkaKuopio
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKULTAINEN RENGAS-GOLDEN RING R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Kauhava RN9 & 1/3
NimiKauhava 9 & 1/3
PaikkaKauhava (Kauhava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
1/3
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
09.-10.02.2019 Kirkkonummi SPL
Saksanpaimenkoirat
NimiSaksanpaimenkoirat
PaikkaKirkkonummi
NäyttelytyyppiSPL erikoisnäyttely
JärjestäjäSAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y.
Tulokset
 
10.02.2019 Huittinen RN5 & 4/6
NimiHuittinen RN FCI 5 & 4/6
PaikkaHuittinen (Ratsastusmaneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2019 Kauhajoki ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaKauhajoki (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
KAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
23.02.2019 Vantaa ESuomen pekingesikerho r.y.
NimiKiinanpalatsikoira
PaikkaVantaa (ShowHau Center)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PEKINGESIKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2019 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
24.02.2019 Nurmes RN3/10 & 7/8
NimiNurmes 3/10 & 7/8
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
Tulokset
 
02.03.2019 Lohja ETiibetinspanielit r.y.
NimiTiibetinspanieli
PaikkaLohja (Lohjan koirakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINSPANIELIT R.Y.
Tulokset
 
02.03.2019 Nurmijärvi EHavannalaiset ry
NimiHavannankoirien erikoisnäyttely
PaikkaNurmijärvi (Kokoushotelli Kiljavanranta)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHAVANNALAISET RY
Tulokset
 
02.03.2019 Joensuu KV
Winter-Karelia 2019 Joensuu KV
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
02.03.2019 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
02.03.2019 Pello RN5 & 3/6
NimiPello RN 5 & 3/6
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
03.03.2019 Kauhava ESuomen laikajärjestö r.y.
NimiSuomen Laikajärjestön päänäyttely
PaikkaKauhava (Härmän Kuntokeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
03.03.2019 Joensuu NORD
Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu NORD
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
03.03.2019 Pello RN5 & 9
NimiPello RN 5 & 9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
10.03.2019 Joensuu ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaJoensuu (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
Tulokset
 
10.03.2019 Orimattila EPienpystykorvat r.y.
NimiPienpystykorvat erikoisnäyttely
PaikkaOrimattila (Nikke-Areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPIENPYSTYKORVAT R.Y.
Tulokset
 
16.-17.03.2019 Seinäjoki RN2 & 1/4
NimiSeinäjoki RN 1/4 & 2
PaikkaSeinäjoki (Hau-Hau Champion Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/4
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Tulokset
 
17.03.2019 Siilinjärvi ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiSPJ:n rodut
PaikkaSiilinjärvi (Kunnonpaikka)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
POHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
17.03.2019 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
23.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
23.-24.03.2019 Turku KVla: 1, 5, 6, 8, 10
su: 2, 3, 4, 7, 9
NimiTurku KV
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
24.03.2019 Espoo ELappalaiskoirat ry
NimiLappalaiskoirien erikoisnäyttely
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAPPALAISKOIRAT RY
Tulokset
 
24.03.2019 Laukaa ESuomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaLaukaa (Kylpylähotelli Peurunka)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
24.03.2019 Valkeakoski ESuomen beaglejärjestö r.y.
NimiBeagle erikoisnäyttely
PaikkaValkeakoski (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN BEAGLEJÄRJESTÖ R.Y.
PIRKKA-HÄMEEN BEAGLE RY
Tulokset
 
24.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
30.03.2019 Lahti ETiibetinterrierit r.y.
NimiTiibetinterrieri
PaikkaLahti (Renkomäen halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäTIIBETINTERRIERIT R.Y.
Tulokset
 
30.-31.03.2019 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
06.04.2019 Kempele ESuomen keeshond r.y.
NimiKeeshond
PaikkaKempele (Kempele-halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KEESHOND R.Y.
Tulokset
 
06.04.2019 Mäntyharju RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMäntyharju osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMäntyharju (Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätTOIVOLAN ERÄ RY
MYNTTILÄN METSÄPOJAT R.Y.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
07.04.2019 Kärkölä ESuomen cavalier kingcharlesinspan
NimiCavalier kingcharlesinspanieli ER
PaikkaKärkölä (Kurssikeskus Tammenportti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN CAVALIER KINGCHARLESINSPAN
Tulokset
 
13.04.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
13.-14.04.2019 Vaasa KV
Vaasa KV 2019
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV 2019
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
13.04.2019 Kitee RN9 & 4/6
NimiKitee RN FCI 9 & 4/6
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
HIRVIJOEN ERÄ RY
KAURILAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
14.04.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
14.04.2019 Kitee RN5 & 7/8
NimiKitee RN FCI 5 & 7/8
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
KAURILAN ERÄ RY
HIRVIJOEN ERÄ RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
20.04.2019 Imatra ESuomen tiibetinmastiffit r.y.
NimiTiibetinmastiffi
PaikkaImatra (WAU:n halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN TIIBETINMASTIFFIT R.Y.
Tulokset
 
20.04.2019 Seinäjoki ESuomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaSeinäjoki (Syrjähovi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
ETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
20.-21.04.2019 Imatra NORD
Saimaa Easter Dog Show 2019
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiSaimaa Easter Dog Show 2019
PaikkaImatra (Aviasport areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Tulokset
 
20.04.2019 Harjavalta RN3/4 & 5/6
NimiHarjavalta 3/4 & 5/6
PaikkaHarjavalta (Harjavallan jäähalli, Puustelli Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäHARJAVALLAN KORVENPOJAT RY
Tulokset
 
20.04.2019 Tervola RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiTervola RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaTervola (Lapinniemen koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Hämeenlinna ESuomen bassetkerho r.y.
NimiBassetkerhon päänäyttely 2019
PaikkaHämeenlinna (Tuulosen kauppakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Jyväskylä EAlaskanmalamuuttiyhdistys r.y.
NimiAlaskanmalamuuttien erikoisnäyttely
PaikkaJyväskylä (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäALASKANMALAMUUTTIYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Hämeenlinna EPNPentunäyttely
NimiVappu Puppy 2019
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Kiuruvesi EPNPentunäyttely
NimiKiuruveden pentunäyttely
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
27.-28.04.2019 Kankaanpää RN9 & 2/7
NimiKankaanpää 2/7 ja 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/7
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
27.04.2019 Laitila RN5/6 & 7/8
NimiLaitila rn FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLaitila (Laitilan Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
27.04.2019 Outokumpu RN1 & 2
NimiOutokumpu 1 & 2
PaikkaOutokumpu (Outokumpuhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOUTOKUMMUN KENNELSEURA RY
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
POHJOISNAVAN ERÄMIEHET RY
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
Tulokset
 
27.04.2019 Pyhäjärvi RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiPyhäjärvi RN osa 5 & osa 6 & 1
PaikkaPyhäjärvi (Inmet-Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjäPYHÄJÄRVEN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Ruovesi RN5 & 3/9
NimiRuovesi 5 & 3/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Tulokset
 
28.04.2019 Nurmijärvi EShih tzu r.y.
NimiShih tzu
PaikkaNurmijärvi (Kennelliiton koulutustila)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSHIH TZU R.Y.
Tulokset
 
28.04.2019 Kiuruvesi RN2/3 & 5/6
NimiKiuruvesi RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola RN 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Koria)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO PAUKKU RY
KYMENLÄÄNIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
28.04.2019 Ruovesi RN1 & 4/6
NimiRuovesi 1 & 4/6
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
4/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN2 & 5/10
NimiLahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN1/3 & 7/8
NimiLahden Vappunäyttely FCI 1/3&7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
7/8
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN9 & 4/6
NimiLahden Vappunäyttely FCI 9 & 4/6
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätSALPAUSSELÄN BEAGLE RY
PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
04.05.2019 Tampere NORD
NimiTampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
04.05.2019 Hirvensalmi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiHirvensalmi osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaHirvensalmi (Hirvensalmi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätVÄISÄLÄN JA VILJAKKALAN ERÄVEIKOT
HIRVENSALMEN ERÄNKÄVIJÄT
KUITULAN ERÄ R.Y.
RIPATIN METSÄSTYSSEURA RY
MONIKKALAN-KILKINKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
04.05.2019 Lapua RN4/6 & 5/7
NimiLapua 4/6 & 5/7
PaikkaLapua (Tiistenjoen Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/7
JärjestäjäTIISTENJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
04.05.2019 Pöytyä RN5 & 4/6
NimiPöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2019 Tampere KV
NimiTampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
05.05.2019 Laitila RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiLaitila RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaLaitila (Kaikun maja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäKALANNIN ETELÄKULMAN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
05.05.2019 Pöytyä RN3/10 & 7/8
NimiPöytyä RN FCI 3/10 & 7/8
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjäRIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2019 Raahe RN4/8 & 5/6
NimiRaahe RN FCI 4/8 & 5/6
PaikkaRaahe (Miiluareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/8
5/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOLKIJOEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Kurikka ESaksanpaimenkoiraliitto r.y.
NimiSaksanpaimenkoirat
PaikkaKurikka (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y.
 
11.-12.05.2019 Helsinki KV
Royal Canin Show 2019
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
NimiRoyal Canin Show 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Iisalmi NORD
Iisalmi NORD 2019
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiIisalmi NORD 2019
PaikkaIisalmi (Iisalmen Juhlakenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.05.2019 Jämsä RN5/6 & 7/8
NimiJämsä RN 5/6 & 7/8
PaikkaJämsä (Himos)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
Tulokset
 
11.05.2019 Oulainen RN5/6 & 7/8
NimiOulainen 5/6 & 7/8
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätPIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
11.05.2019 Pöytyä RN3/8 & 9/10
NimiPöytyä/Riihikoski RN FCI 3/8 & 9/10
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Tulokset
 
11.05.2019 Sulkava RNosa 5 & osa 6 & 3/8
NimiSulkava osa 5 & osa 6 & 3/8
PaikkaSulkava (Sulkavan liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/8
JärjestäjätSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
IDÄNLAHDEN ERÄ RY
Tulokset
 
12.05.2019 Oulainen RNosa 5 & osa 6 & 3/4
NimiOulainen osa 5 & osa 6 & 3/4
PaikkaOulainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/4
JärjestäjätOULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
PIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
18.05.2019 Lahti ESuomen sileäkarvaiset noutajat ry
NimiSileäkarvainen noutaja
PaikkaLahti (Messilä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SILEÄKARVAISET NOUTAJAT RY
Tulokset
 
18.05.2019 Lohja ESuomen mustaterrierit ry
NimiVenäjänmustaterrieri
PaikkaLohja (Virkkala)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN MUSTATERRIERIT RY
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Mynämäki KR
Mynämäki KR - Wirmo Dog Show
la: 2, 5, 7, 9, 10
su: 1, 3, 4, 6, 8
NimiMynämäki KR - Wirmo Dog Show
PaikkaMynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
METSÄSTYSSEURA REPO RY
MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 6, 8
su: 2, 5, 7, 9, 10
NimiRauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
18.05.2019 Lestijärvi RN4/5 & 6/8
NimiLestijärvi RN FCI 4/5 & 6/8
PaikkaLestijärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäLESTIJÄRVEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
18.05.2019 Luoto RN1 & 5/6
NimiLuoto (Pietarsaari) RN 1 & 5/6
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark/Luodon urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
Tulokset
 
18.05.2019 Rautjärvi RN8 & 5/6
NimiRautjärvi RN FCI 8 & 5/6
PaikkaRautjärvi (Simpele)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
5/6
JärjestäjätKOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y.
SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
Tulokset
 
18.05.2019 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - Siilinjärvi
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Tulokset
 
18.05.2019 Taivalkoski RN3/8 & 5/6
NimiTaivalkoski RN 3/8 & 5/6
PaikkaTaivalkoski (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjäTAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
18.05.2019 Äänekoski RN1/4 & 2/6
NimiÄänekoski 1/4 & 2/6
PaikkaÄänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/4
2/6
JärjestäjätALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
HIETAMAN HAUKKU RY
 
19.05.2019 Rauma EAustralianterrierikerho ry
NimiAustralianterrieri
PaikkaRauma (Poroholman lomakeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäAUSTRALIANTERRIERIKERHO RY
Tulokset
 
19.05.2019 Seinäjoki RN2/10 & 4/6
NimiSeinäjoki 2/10 & 4/6
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
4/6
JärjestäjäKESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
 
19.05.2019 Seinäjoki RN3/5 & 7/8
NimiSeinäjoki 3/5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjäKOURAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
19.05.2019 Sipoo RN5/6 & 7/8
NimiSipoo ryhmänäyttely FCI 5/6 ja 7/8
PaikkaSipoo (Sipoon Ampumarata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäSIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2 | 3 | 4

lataa