AikaNäyttelyRyhmätMajoitus
12.-13.01.2019 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.-20.01.2019 Turku KV
Turku Top Dog Show 2019
la: 2, 4, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 8, 10
NimiTurku Top Dog Show 2019
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Tulokset
 
02.03.2019 Joensuu KV
Winter-Karelia 2019 Joensuu KV
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
23.-24.03.2019 Turku KVla: 1, 5, 6, 8, 10
su: 2, 3, 4, 7, 9
NimiTurku KV
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
30.-31.03.2019 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
13.-14.04.2019 Vaasa KV
Vaasa KV 2019
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV 2019
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
05.05.2019 Tampere KV
NimiTampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Helsinki KV
Royal Canin Show 2019
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
NimiRoyal Canin Show 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Mynämäki KR
Mynämäki KR - Wirmo Dog Show
la: 2, 5, 7, 9, 10
su: 1, 3, 4, 6, 8
NimiMynämäki KR - Wirmo Dog Show
PaikkaMynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
METSÄSTYSSEURA REPO RY
MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 6, 8
su: 2, 5, 7, 9, 10
NimiRauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
30.05.2019 Kangasniemi KR
NimiKangasniemi KR
PaikkaKangasniemi (Kangasniemen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKANGASNIEMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
08.-09.06.2019 Alavus KR
Miljoonakoira 2019
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoonakoira 2019
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
08.-09.06.2019 Rovaniemi KVla: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiRovaniemi KV
PaikkaRovaniemi (Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
15.-16.06.2019 Jämsä KRla: 2, 5, 6, 9, 10
su: 1, 3, 4, 7, 8
PaikkaJämsä (Jämsän Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
ARVAJAN METSÄMIEHET R.Y.
JÄMSÄN SEUD. PALV.KOIRAHARRASTAJAT
JÄMSÄN SEUDUN AJOKOIRAYHDISTYS RY
JÄMSÄNKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
30.06.2019 Raasepori KR
Hau-Hau Summer Show
NimiHau-Hau Summer Show
PaikkaRaasepori (Karjaan Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjäVÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
Tulokset
 
06.-07.07.2019 Orivesi KR
Orivesi KR 2019 Pet N:o1 Show
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiOrivesi KR 2019 Pet N:o1 Show
PaikkaOrivesi (Oriveden opisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY
PITKÄJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
13.07.2019 Mikkeli KR
PaikkaMikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätRISTIINAN KOIRAKERHO RY
RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY
PELLOKSEN ERÄMIEHET RY
LAHNANIEMEN ERÄ RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Tulokset
 
14.07.2019 Oulu KV
Oulu KV sunnuntai 14.7.
NimiOulu KV sunnuntai 14.7.
PaikkaOulu (Äimärautio)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätOULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
20.-21.07.2019 Hyvinkää KRla: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiHyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Vinttikoirarata/Sveitsin koirakenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
JärjestäjätHYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LUHTILAUKKAAJAT RY
Tulokset
 
20.-21.07.2019 Kemi KR
Kemin Heinänäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiKemin Heinänäyttely
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
JärjestäjätKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
KEMIN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
20.-21.07.2019 Kalajoki KV
Kalajoen KV koiranäyttely
la: 2, 4, 6, 8, 9
su: 1, 3, 5, 7, 10
NimiKalajoen KV koiranäyttely
PaikkaKalajoki (KalaDOGi Show kv)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
27.-28.07.2019 Espoo KR
Eukanuba Summer Show 2019 - Espoo KR
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiEukanuba Summer Show 2019 - Espoo KR
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
JärjestäjätSUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
ULKOMUOTOTUOMARIT RY
SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Tulokset
 
27.-28.07.2019 Pori KVla: 1, 6, 7, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 8
NimiPori KV
PaikkaPori (Porin ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
03.-04.08.2019 Kuopio KV
Kuopio KV 2019
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
NimiKuopio KV 2019
PaikkaKuopio (Sorsasalonravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
10.-11.08.2019 Raisio KR
Elonäyttely 2019 Raisio
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiElonäyttely 2019 Raisio
PaikkaRaisio (Kerttulan liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätAURAN NUUSKUT RY
LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN KANAKOIRAHARRASTAJAT
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSSEURA TAPIO RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
10.-11.08.2019 Kotka KV
Kotkan Ruusu 2019
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiKotkan Ruusu 2019
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
17.08.2019 Kouvola KR
NimiKouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
KOUVOLAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KYMEN VETOKOIRASEURA RY
Tulokset
 
18.08.2019 Heinola KR
NimiHeinola KR
PaikkaHeinola (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY
HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
01.09.2019 Riihimäki KV
NimiRiihimäki KV
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
14.-15.09.2019 Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
NimiPorvoon koiranäyttely
PaikkaPorvoo (Suiston kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätSUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.8.2019
Tulokset
 
28.-29.09.2019 Eckerö KV
Åland Dog Show 2019
la: 1, 2, 4, 5, 6, 7
su: 3, 8, 9, 10
NimiÅland Dog Show 2019
PaikkaEckerö (Eckeröhallen)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 4, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 3, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.9.2019
 
26.-27.10.2019 Seinäjoki KV
Seinäjoki KV 2019
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
NimiSeinäjoki KV 2019
PaikkaSeinäjoki (Seinäjoki Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.9.2019 (Ilmoittaudu)
 
10.11.2019 Jyväskylä KV
Jyväskylä KV 10.11.2019
NimiJyväskylä KV 10.11.2019
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätKESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY.
KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
KESKI-SUOMEN BEAGLE RY
KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKOR-
KESKI-SUOMEN KANAKOIRAHARRASTAJATRY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.10.2019 (Ilmoittaudu)
 
08.12.2019 Helsinki KV
Voittaja 2019
NimiVoittaja 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-finaali
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.11.2019 (Ilmoittaudu)
 

lataa