Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
13.01.2019 Lahti RN1 & 2/9
NimiLahden Talvinäyttely FCI 1 & 2/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.01.2019 Ilomantsi RN5 & 2/4
NimiIlomantsi RN FCI 5 & 2/4
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
20.01.2019 Ilomantsi RN6 & 7/8
NimiIlomantsi RN FCI 6 & 7/8
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
7/8
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
02.-03.02.2019 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Kauhava RN9 & 1/3
NimiKauhava 9 & 1/3
PaikkaKauhava (Kauhava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
1/3
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
10.02.2019 Huittinen RN5 & 4/6
NimiHuittinen RN FCI 5 & 4/6
PaikkaHuittinen (Ratsastusmaneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2019 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
24.02.2019 Nurmes RN3/10 & 7/8
NimiNurmes 3/10 & 7/8
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
Tulokset
 
02.03.2019 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
02.03.2019 Pello RN5 & 3/6
NimiPello RN 5 & 3/6
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
03.03.2019 Pello RN5 & 9
NimiPello RN 5 & 9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
16.-17.03.2019 Seinäjoki RN2 & 1/4
NimiSeinäjoki RN 1/4 & 2
PaikkaSeinäjoki (Hau-Hau Champion Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/4
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Tulokset
 
17.03.2019 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
06.04.2019 Mäntyharju RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMäntyharju osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMäntyharju (Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätTOIVOLAN ERÄ RY
MYNTTILÄN METSÄPOJAT R.Y.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
13.04.2019 Kitee RN9 & 4/6
NimiKitee RN FCI 9 & 4/6
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
HIRVIJOEN ERÄ RY
KAURILAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
14.04.2019 Kitee RN5 & 7/8
NimiKitee RN FCI 5 & 7/8
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
KAURILAN ERÄ RY
HIRVIJOEN ERÄ RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
20.04.2019 Harjavalta RN3/4 & 5/6
NimiHarjavalta 3/4 & 5/6
PaikkaHarjavalta (Harjavallan jäähalli, Puustelli Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäHARJAVALLAN KORVENPOJAT RY
Tulokset
 
20.04.2019 Tervola RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiTervola RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaTervola (Lapinniemen koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.-28.04.2019 Kankaanpää RN9 & 2/7
NimiKankaanpää 2/7 ja 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/7
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
27.04.2019 Laitila RN5/6 & 7/8
NimiLaitila rn FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLaitila (Laitilan Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
27.04.2019 Outokumpu RN1 & 2
NimiOutokumpu 1 & 2
PaikkaOutokumpu (Outokumpuhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOUTOKUMMUN KENNELSEURA RY
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
POHJOISNAVAN ERÄMIEHET RY
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
Tulokset
 
27.04.2019 Pyhäjärvi RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiPyhäjärvi RN osa 5 & osa 6 & 1
PaikkaPyhäjärvi (Inmet-Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjäPYHÄJÄRVEN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Ruovesi RN5 & 3/9
NimiRuovesi 5 & 3/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kiuruvesi RN2/3 & 5/6
NimiKiuruvesi RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola RN 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Koria)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO PAUKKU RY
KYMENLÄÄNIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
28.04.2019 Ruovesi RN1 & 4/6
NimiRuovesi 1 & 4/6
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
4/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN2 & 5/10
NimiLahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN1/3 & 7/8
NimiLahden Vappunäyttely FCI 1/3&7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
7/8
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN9 & 4/6
NimiLahden Vappunäyttely FCI 9 & 4/6
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätSALPAUSSELÄN BEAGLE RY
PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
04.05.2019 Hirvensalmi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiHirvensalmi osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaHirvensalmi (Hirvensalmi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätVÄISÄLÄN JA VILJAKKALAN ERÄVEIKOT
HIRVENSALMEN ERÄNKÄVIJÄT
KUITULAN ERÄ R.Y.
RIPATIN METSÄSTYSSEURA RY
MONIKKALAN-KILKINKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
04.05.2019 Lapua RN4/6 & 5/7
NimiLapua 4/6 & 5/7
PaikkaLapua (Tiistenjoen Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/7
JärjestäjäTIISTENJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
04.05.2019 Pöytyä RN5 & 4/6
NimiPöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2019 Laitila RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiLaitila RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaLaitila (Kaikun maja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäKALANNIN ETELÄKULMAN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
05.05.2019 Pöytyä RN3/10 & 7/8
NimiPöytyä RN FCI 3/10 & 7/8
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjäRIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2019 Raahe RN4/8 & 5/6
NimiRaahe RN FCI 4/8 & 5/6
PaikkaRaahe (Miiluareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/8
5/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOLKIJOEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
11.05.2019 Jämsä RN5/6 & 7/8
NimiJämsä RN 5/6 & 7/8
PaikkaJämsä (Himos)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
Tulokset
 
11.05.2019 Oulainen RN5/6 & 7/8
NimiOulainen 5/6 & 7/8
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätPIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
11.05.2019 Pöytyä RN3/8 & 9/10
NimiPöytyä/Riihikoski RN FCI 3/8 & 9/10
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Tulokset
 
11.05.2019 Sulkava RNosa 5 & osa 6 & 3/8
NimiSulkava osa 5 & osa 6 & 3/8
PaikkaSulkava (Sulkavan liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/8
JärjestäjätSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
IDÄNLAHDEN ERÄ RY
Tulokset
 
12.05.2019 Oulainen RNosa 5 & osa 6 & 3/4
NimiOulainen osa 5 & osa 6 & 3/4
PaikkaOulainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/4
JärjestäjätOULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
PIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
18.05.2019 Lestijärvi RN4/5 & 6/8
NimiLestijärvi RN FCI 4/5 & 6/8
PaikkaLestijärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäLESTIJÄRVEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
18.05.2019 Luoto RN1 & 5/6
NimiLuoto (Pietarsaari) RN 1 & 5/6
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark/Luodon urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
Tulokset
 
18.05.2019 Rautjärvi RN8 & 5/6
NimiRautjärvi RN FCI 8 & 5/6
PaikkaRautjärvi (Simpele)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
5/6
JärjestäjätKOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y.
SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
Tulokset
 
18.05.2019 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - Siilinjärvi
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Tulokset
 
18.05.2019 Taivalkoski RN3/8 & 5/6
NimiTaivalkoski RN 3/8 & 5/6
PaikkaTaivalkoski (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjäTAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
18.05.2019 Äänekoski RN1/4 & 2/6
NimiÄänekoski 1/4 & 2/6
PaikkaÄänekoski (Äänekosken Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/4
2/6
JärjestäjätALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
SUOLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
HIETAMAN HAUKKU RY
Tulokset
 
19.05.2019 Seinäjoki RN2/10 & 4/6
NimiSeinäjoki 2/10 & 4/6
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
4/6
JärjestäjäKESKI-NURMON METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
19.05.2019 Seinäjoki RN3/5 & 7/8
NimiSeinäjoki 3/5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjäKOURAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
19.05.2019 Sipoo RN5/6 & 7/8
NimiSipoo ryhmänäyttely FCI 5/6 ja 7/8
PaikkaSipoo (Sipoon Ampumarata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäSIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
19.05.2019 Varkaus RN2/10 & 3/9
NimiVarkaus RN FCI 2/10 & 3/9
PaikkaVarkaus (Varkaus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
3/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
KANGASLAMMIN METSÄSTÄJÄT RY
VARKAUDEN PALVELUS-JA SEURAKOIRAT
VARKAUDEN SEUDUN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
25.05.2019 Eura RN5 & 2/3
NimiEura 5 & 2/3
PaikkaEura
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/3
JärjestäjätHONKILAHDEN ERÄVEIKOT RY
HINNERJOEN METSÄSTYSSEURA SALO-VEIKOT RY
Tulokset
 
25.05.2019 Helsinki RN4
NimiMäyräkoirien ryhmänäyttely
PaikkaHelsinki (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
25.05.2019 Kemiönsaari RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiKemiönsaari osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaKemiönsaari (Brusaby)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäKIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB
Tulokset
 
25.05.2019 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiKruunupyy osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaKruunupyy (Kaustisen ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäKARLEBYBYGDENS KENNELFÖRENING R.F.
Tulokset
 
25.05.2019 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSAVONLINNAN KENNELKERHO RY
KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY
MOINSALMEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
25.05.2019 Sodankylä RN5 & 2/3
NimiSodankylä RN FCI 5 & 2/3
PaikkaSodankylä (Luosto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/3
JärjestäjäSODANKYLÄN KARVAKUONOT R.Y.
Tulokset
 
26.05.2019 Kauhajoki RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiKauhajoki osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaKauhajoki (Erähovi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäKAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
26.05.2019 Keuruu RN1/8 & 3/5
NimiKeuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
26.05.2019 Lemland RN4 & 3/8
NimiLemland RN FCI 4 & 3/8
PaikkaLemland (Bengtsböle Idrottsplan)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
3/8
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
Tulokset
 
26.05.2019 Nousiainen RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiNousiainen osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaNousiainen (Henrikin koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
Tulokset
 
26.05.2019 Sodankylä RN5 & 1/8
NimiSodankylä RN FCI 5 & 1/8
PaikkaSodankylä (Luosto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/8
JärjestäjäSODANKYLÄN KARVAKUONOT R.Y.
Tulokset
 
01.06.2019 Iitti RN1/8 & 3/4
NimiIitti RN FCI 1/8 & 3/4
PaikkaIitti (Kausala, hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/4
JärjestäjäLÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
08.06.2019 Haapajärvi RNosa 5 & osa 6 & 3/4
NimiHaapajärvi osa 5 & osa 6 & 3/4
PaikkaHaapajärvi (Ronkaalan Urheilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/4
JärjestäjäHAAPAJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
Tulokset
 
08.06.2019 Helsinki RN9 & 3/8
NimiLadies Summer Show FCI 9 & 3/8 - Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLADIES KENNEL CLUB RY
Tulokset
 
08.06.2019 Hämeenlinna RN2 & 7/8
NimiHämeenlinna FCI 2 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
Tulokset
 
08.06.2019 Imatra RN5/6 & 7/8
NimiImatra 5/6 & 7/8
PaikkaImatra
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätETELÄ-KARJALAN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
ERÄ-ENSO R.Y.
TAINIONKOSKEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
08.06.2019 Kuusamo RN1 & 5/7
NimiKuusamo RN FCI 1 & 5/7
PaikkaKuusamo (Kuusamon liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/7
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
08.06.2019 Pieksämäki RN3 & 9
NimiPieksämäki 3 & 9
PaikkaPieksämäki (Kaupungintalon rantapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjätPIEKSÄMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
08.06.2019 Sotkamo RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiSotkamo osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaSotkamo (Tenetin koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjätSOTKAMON METSÄSTYSKOIRAKERHO RY
JUURIKKALAHDEN-TEERIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
09.06.2019 Hämeenlinna RN3 & 6/9
NimiHämeenlinna FCI 3 & 6/9
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
6/9
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
Tulokset
 
09.06.2019 Kuusamo RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKuusamo RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKuusamo (Kuusamon liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
15.06.2019 Heinävesi RN3/5 & 6/9
NimiHeinävesi 3/5 & 6/9
PaikkaHeinävesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
6/9
JärjestäjäHEINÄVEDEN KENNELKERHO
Tulokset
 
15.06.2019 Kuopio RNosa 5 & osa 6 & 3/10
NimiKolomen Kimppa - Kuopio osa 5 & osa 6 & 3/10
PaikkaKuopio (Karttula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/10
JärjestäjätKARTTULAN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
PIELAVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
15.06.2019 Turku RN1/4 & 9/10
NimiTurku ryhmänäyttely FCI 1/4 & 9/10
PaikkaTurku (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/4
9/10
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
16.06.2019 Tampere RN3 & 4/10
NimiTampere FCI 3 & 4/10
PaikkaTampere (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
4/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
16.06.2019 Tampere RN2 & 9
NimiTampere FCI 2 & 9
PaikkaTampere (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
06.07.2019 Tuusniemi RN1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi (Tuusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
07.07.2019 Tuusniemi RN3/9 & 7/8
NimiKoillis-Sawo Show FCI 3/9 & 7/8
PaikkaTuusniemi (Tusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
19.07.2019 Kalajoki RN2/8 & 4/9
NimiKalajoki RN FCI 2/8 ja 4/9
PaikkaKalajoki (KalaDOGi Show rn)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
4/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
20.07.2019 Helsinki RNHVK:n näyttely
NimiKartano Weekend 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
RyhmätHVK:n näyttely
JärjestäjätHELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
SUOMEN VINTTIKOIRALIITTO R.Y.
Tulokset
 
27.07.2019 Ristijärvi RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiRistijärvi osa 5 & osa 6 ja 4
PaikkaRistijärvi (Ristijärven keskuskoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäRISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
27.07.2019 Äänekoski RN2 & 5/6
NimiÄänekoski RN FCI 2 & 5/6
PaikkaÄänekoski (Äänekosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/6
JärjestäjätKESKI-SUOMEN HIRVIHAUKUT RY
RAUTIONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
MAHLUN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
28.07.2019 Pihtipudas RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiPihtipudas osa 5 & osa 6 ja 1
PaikkaPihtipudas (Niemenharjun matkailukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjäPIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
28.07.2019 Suonenjoki RN5/6 & 7/8
NimiSuonenjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSuonenjoki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätSUONENJOEN PALV.-JA SEURAKOIRAHARR.
SUONENJOEN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
03.08.2019 Ii RN7 & 5/6
NimiIi 7 & 5/6
PaikkaIi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät7
5/6
JärjestäjätPOHJOIS-POHJANMAAN DREEVERIKERHO RY
IIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
03.08.2019 Luumäki RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiLuumäki RN osa 5 & osa 6 ja FCI 2
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
03.08.2019 Maalahti RN3/8 & 4/6
NimiMaalahti RN FCI 3/8 ja 4/6
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
4/6
JärjestäjätVÄSTKUSTENS STÖVARKLUBB R.Y.
ÖSTERBOTTENS TAXKLUBB RF
Tulokset
 
03.08.2019 Mikkeli RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMikkeli osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaMikkeli (Rantakylän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäSUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
Tulokset
 
03.08.2019 Porvoo RN1 & 7/8
NimiPorvoo RN FCI 1 & 7/8
PaikkaPorvoo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
7/8
JärjestäjäPORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY
Tulokset
 
03.08.2019 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
04.08.2019 Maalahti RN5/6 & 7/8
NimiMaalahti RN FCI 5/6 ja 7/8
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäVÄSTKUSTENS STÖVARKLUBB R.Y.
Tulokset
 
10.08.2019 Nokia RN1 & 2
NimiNokia FCI 1 & 2
PaikkaNokia (Tredu, Nokian toimipiste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätNOKIAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY.
Tulokset
 
11.08.2019 Mäntsälä RN5 & 4/6
NimiMäntsälä 5 & 4/6
PaikkaMäntsälä (Mäntsälän suurlava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäUUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
17.08.2019 Helsinki RN1 & 2
NimiHelsingin ryhmänäyttely FCI 1 & 2
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
Tulokset
 
17.08.2019 Kajaani RN1/3 & 5/10
NimiKajaani 1/3 & 5/10
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/10
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
KAINUUN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
17.08.2019 Kauhava RNosa 5 & osa 6 & 8/10
NimiKauhava RN osa 5 & osa 6 ja 8/10
PaikkaKauhava (Kortesjärven urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8/10
JärjestäjäKORTESJÄRVEN YLIKYLÄN METS.SEURA RY
Tulokset
 
17.08.2019 Kuopio RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKuopio RN osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaKuopio (Rauhalahden Matkailukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSOLAN METSÄSTYSSEURA RY
HAMINALAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
17.08.2019 Rovaniemi RN5 & 7/8
NimiRovaniemi RN FCI 5 & 7/8
PaikkaRovaniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
LAPIN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
18.08.2019 Kajaani RN2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
KAINUUN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
24.-25.08.2019 Harjavalta RN1 & 2/10
NimiHarjavalta RN FCI 1 & 2/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koirakenttä Harjavalta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
Lisätiedotlauantaina FCI 1 ja sunnuntaina FCI 2/10
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.7.2019
Tulokset
 
Sivu: 1 | 2

lataa