• Kokeet
  • Näyttelyt
  • Kurssit
Päiväys:
2019 |  2020 |  2021
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Koemuoto:
select
Tapahtumantyyppi:
select
Päiväys:
2019 |  2020 |  2021
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Rotu
select

 
Näyttelytyyppi:






Päiväys:
2019 |  2020 |  2021
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Rotu:
select

 
Kurssityyppi:
select
Järjestä:
select



linkki
Hakuehdoilla löytyy 100 tapahtumaa
Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
13.01.2019 Lahti RN1 & 2/9
NimiLahden Talvinäyttely FCI 1 & 2/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.01.2019 Ilomantsi RN5 & 2/4
NimiIlomantsi RN FCI 5 & 2/4
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
20.01.2019 Ilomantsi RN6 & 7/8
NimiIlomantsi RN FCI 6 & 7/8
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
7/8
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
02.-03.02.2019 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Kauhava RN9 & 1/3
NimiKauhava 9 & 1/3
PaikkaKauhava (Kauhava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
1/3
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
10.02.2019 Huittinen RN5 & 4/6
NimiHuittinen RN FCI 5 & 4/6
PaikkaHuittinen (Ratsastusmaneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2019 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
24.02.2019 Nurmes RN3/10 & 7/8
NimiNurmes 3/10 & 7/8
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
Tulokset
 
02.03.2019 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
02.03.2019 Pello RN5 & 3/6
NimiPello RN 5 & 3/6
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
03.03.2019 Pello RN5 & 9
NimiPello RN 5 & 9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
16.-17.03.2019 Seinäjoki RN2 & 1/4
NimiSeinäjoki RN 1/4 & 2
PaikkaSeinäjoki (Hau-Hau Champion Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/4
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY
Tulokset
 
17.03.2019 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
06.04.2019 Mäntyharju RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMäntyharju osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMäntyharju (Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätTOIVOLAN ERÄ RY
MYNTTILÄN METSÄPOJAT R.Y.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
13.04.2019 Kitee RN9 & 4/6
NimiKitee RN FCI 9 & 4/6
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
HIRVIJOEN ERÄ RY
KAURILAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
14.04.2019 Kitee RN5 & 7/8
NimiKitee RN FCI 5 & 7/8
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
KAURILAN ERÄ RY
HIRVIJOEN ERÄ RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
20.04.2019 Harjavalta RN3/4 & 5/6
NimiHarjavalta 3/4 & 5/6
PaikkaHarjavalta (Harjavallan jäähalli, Puustelli Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäHARJAVALLAN KORVENPOJAT RY
Tulokset
 
20.04.2019 Tervola RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiTervola RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaTervola (Lapinniemen koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.-28.04.2019 Kankaanpää RN9 & 2/7
NimiKankaanpää 2/7 ja 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/7
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
27.04.2019 Laitila RN5/6 & 7/8
NimiLaitila rn FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLaitila (Laitilan Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
27.04.2019 Outokumpu RN1 & 2
NimiOutokumpu 1 & 2
PaikkaOutokumpu (Outokumpuhalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOUTOKUMMUN KENNELSEURA RY
ERÄ-OKU R.Y.
OUTOKUMMUN METSÄSTYSYHDISTYS RY
POHJOISNAVAN ERÄMIEHET RY
TÖRISEVÄN ERÄ R.Y.
METSÄSTYSYHD USIN ERÄ-UKOT RY
Tulokset
 
27.04.2019 Pyhäjärvi RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiPyhäjärvi RN osa 5 & osa 6 & 1
PaikkaPyhäjärvi (Inmet-Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjäPYHÄJÄRVEN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Ruovesi RN5 & 3/9
NimiRuovesi 5 & 3/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kiuruvesi RN2/3 & 5/6
NimiKiuruvesi RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola RN 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Koria)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO PAUKKU RY
KYMENLÄÄNIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
28.04.2019 Ruovesi RN1 & 4/6
NimiRuovesi 1 & 4/6
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
4/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN2 & 5/10
NimiLahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN1/3 & 7/8
NimiLahden Vappunäyttely FCI 1/3&7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
7/8
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN9 & 4/6
NimiLahden Vappunäyttely FCI 9 & 4/6
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätSALPAUSSELÄN BEAGLE RY
PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
04.05.2019 Hirvensalmi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiHirvensalmi osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaHirvensalmi (Hirvensalmi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätVÄISÄLÄN JA VILJAKKALAN ERÄVEIKOT
HIRVENSALMEN ERÄNKÄVIJÄT
KUITULAN ERÄ R.Y.
RIPATIN METSÄSTYSSEURA RY
MONIKKALAN-KILKINKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
04.05.2019 Lapua RN4/6 & 5/7
NimiLapua 4/6 & 5/7
PaikkaLapua (Tiistenjoen Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/7
JärjestäjäTIISTENJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
04.05.2019 Pöytyä RN5 & 4/6
NimiPöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2019 Laitila RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiLaitila RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaLaitila (Kaikun maja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäKALANNIN ETELÄKULMAN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
05.05.2019 Pöytyä RN3/10 & 7/8
NimiPöytyä RN FCI 3/10 & 7/8
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/10
7/8
JärjestäjäRIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2019 Raahe RN4/8 & 5/6
NimiRaahe RN FCI 4/8 & 5/6
PaikkaRaahe (Miiluareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/8
5/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOLKIJOEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
11.05.2019 Jämsä RN5/6 & 7/8
NimiJämsä RN 5/6 & 7/8
PaikkaJämsä (Himos)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
Tulokset
 
11.05.2019 Oulainen RN5/6 & 7/8
NimiOulainen 5/6 & 7/8
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätPIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
11.05.2019 Pöytyä RN3/8 & 9/10
NimiPöytyä/Riihikoski RN FCI 3/8 & 9/10
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Tulokset
 
11.05.2019 Sulkava RNosa 5 & osa 6 & 3/8
NimiSulkava osa 5 & osa 6 & 3/8
PaikkaSulkava (Sulkavan liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/8
JärjestäjätSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
IDÄNLAHDEN ERÄ RY
Tulokset
 
12.05.2019 Oulainen RNosa 5 & osa 6 & 3/4
NimiOulainen osa 5 & osa 6 & 3/4
PaikkaOulainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/4
JärjestäjätOULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
PIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
18.05.2019 Lestijärvi RN4/5 & 6/8
NimiLestijärvi RN FCI 4/5 & 6/8
PaikkaLestijärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäLESTIJÄRVEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
18.05.2019 Luoto RN1 & 5/6
NimiLuoto (Pietarsaari) RN 1 & 5/6
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark/Luodon urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
Tulokset
 
18.05.2019 Rautjärvi RN8 & 5/6
NimiRautjärvi RN FCI 8 & 5/6
PaikkaRautjärvi (Simpele)
Näyttelytyyppi