• Kokeet
  • Näyttelyt
  • Kurssit
Päiväys:
2019 |  2020 |  2021
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Koemuoto:
select
Tapahtumantyyppi:
select
Päiväys:
2019 |  2020 |  2021
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Yhdistys:
select
Rotu
select
select

 
Näyttelytyyppi:






Päiväys:
2019 |  2020 |  2021
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
 - 
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Kennelpiiri:
select
Rotu:
select
select

 
Kurssityyppi:
select
Järjestä:
select



linkki
Hakuehdoilla löytyy 175 tapahtumaa
Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
12.-13.01.2019 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.-20.01.2019 Turku KV
Turku Top Dog Show 2019
la: 2, 4, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 8, 10
NimiTurku Top Dog Show 2019
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Tulokset
 
19.01.2019 Ilomantsi RN5 & 2/4
NimiIlomantsi RN FCI 5 & 2/4
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.01.2019 Kuopio EPohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2019
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
02.02.2019 Miehikkälä ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiErikoisnäyttely SPJ:n roduille
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän seurantalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
KAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
Tulokset
 
02.-03.02.2019 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
03.02.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiKaapelitehtaan pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Kaapelintehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Huittinen ESatakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiFCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaHuittinen
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
10.02.2019 Huittinen RN5 & 4/6
NimiHuittinen RN FCI 5 & 4/6
PaikkaHuittinen (Ratsastusmaneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2019 Kauhajoki ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaKauhajoki (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
KAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
23.02.2019 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
02.03.2019 Joensuu KV
Winter-Karelia 2019 Joensuu KV
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
02.03.2019 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
02.03.2019 Pello RN5 & 3/6
NimiPello RN 5 & 3/6
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
03.03.2019 Kauhava ESuomen laikajärjestö r.y.
NimiSuomen Laikajärjestön päänäyttely
PaikkaKauhava (Härmän Kuntokeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
03.03.2019 Joensuu NORD
Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu NORD
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
03.03.2019 Pello RN5 & 9
NimiPello RN 5 & 9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
10.03.2019 Joensuu ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaJoensuu (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
Tulokset
 
10.03.2019 Orimattila EPienpystykorvat r.y.
NimiPienpystykorvat erikoisnäyttely
PaikkaOrimattila (Nikke-Areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPIENPYSTYKORVAT R.Y.
Tulokset
 
17.03.2019 Siilinjärvi ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiSPJ:n rodut
PaikkaSiilinjärvi (Kunnonpaikka)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
POHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
17.03.2019 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
23.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
23.-24.03.2019 Turku KVla: 1, 5, 6, 8, 10
su: 2, 3, 4, 7, 9
NimiTurku KV
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
24.03.2019 Espoo ELappalaiskoirat ry
NimiLappalaiskoirien erikoisnäyttely
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAPPALAISKOIRAT RY
Tulokset
 
24.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
30.-31.03.2019 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
06.04.2019 Kempele ESuomen keeshond r.y.
NimiKeeshond
PaikkaKempele (Kempele-halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KEESHOND R.Y.
Tulokset
 
06.04.2019 Mäntyharju RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMäntyharju osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMäntyharju (Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätTOIVOLAN ERÄ RY
MYNTTILÄN METSÄPOJAT R.Y.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
13.04.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
13.-14.04.2019 Vaasa KV
Vaasa KV 2019
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV 2019
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.