Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
12.-13.01.2019 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.-20.01.2019 Turku KV
Turku Top Dog Show 2019
la: 2, 4, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 8, 10
NimiTurku Top Dog Show 2019
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Tulokset
 
19.01.2019 Ilomantsi RN5 & 2/4
NimiIlomantsi RN FCI 5 & 2/4
PaikkaIlomantsi (Liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/4
JärjestäjätSONKAJAN ERÄ RY
ERÄ-NESTORIT RY
ILOMANTSIN ERÄMIEHET RY
TOKRAJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.01.2019 Kuopio EPohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2019
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
02.-03.02.2019 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Huittinen ESatakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiFCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaHuittinen
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
10.02.2019 Huittinen RN5 & 4/6
NimiHuittinen RN FCI 5 & 4/6
PaikkaHuittinen (Ratsastusmaneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
23.02.2019 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
02.03.2019 Joensuu KV
Winter-Karelia 2019 Joensuu KV
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
02.03.2019 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO ERÄVEIKOT RY
ANTTILAN ERÄMIEHET RY
TUOHIKOTIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
02.03.2019 Pello RN5 & 3/6
NimiPello RN 5 & 3/6
PaikkaPello (Rohkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
03.03.2019 Kauhava ESuomen laikajärjestö r.y.
NimiSuomen Laikajärjestön päänäyttely
PaikkaKauhava (Härmän Kuntokeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Tulokset
 
03.03.2019 Joensuu NORD
Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu NORD
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
03.03.2019 Pello RN5 & 9
NimiPello RN 5 & 9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
17.03.2019 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
23.-24.03.2019 Turku KVla: 1, 5, 6, 8, 10
su: 2, 3, 4, 7, 9
NimiTurku KV
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
30.-31.03.2019 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
06.04.2019 Mäntyharju RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMäntyharju osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaMäntyharju (Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätTOIVOLAN ERÄ RY
MYNTTILÄN METSÄPOJAT R.Y.
MIKKELIN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
13.-14.04.2019 Vaasa KV
Vaasa KV 2019
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV 2019
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
14.04.2019 Kitee RN5 & 7/8
NimiKitee RN FCI 5 & 7/8
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
KAURILAN ERÄ RY
HIRVIJOEN ERÄ RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
20.-21.04.2019 Imatra NORD
Saimaa Easter Dog Show 2019
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiSaimaa Easter Dog Show 2019
PaikkaImatra (Aviasport areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Tulokset
 
20.04.2019 Harjavalta RN3/4 & 5/6
NimiHarjavalta 3/4 & 5/6
PaikkaHarjavalta (Harjavallan jäähalli, Puustelli Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjäHARJAVALLAN KORVENPOJAT RY
Tulokset
 
20.04.2019 Tervola RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiTervola RN FCI osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaTervola (Lapinniemen koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSOMPU-PAHTAOJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Laitila RN5/6 & 7/8
NimiLaitila rn FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLaitila (Laitilan Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
27.04.2019 Pyhäjärvi RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiPyhäjärvi RN osa 5 & osa 6 & 1
PaikkaPyhäjärvi (Inmet-Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjäPYHÄJÄRVEN KENNELKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Ruovesi RN5 & 3/9
NimiRuovesi 5 & 3/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kiuruvesi RN2/3 & 5/6
NimiKiuruvesi RN FCI 2/3 & 5/6
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
28.04.2019 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola RN 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Koria)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSKERHO PAUKKU RY
KYMENLÄÄNIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN2 & 5/10
NimiLahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/10
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Tulokset
 
04.05.2019 Tampere NORD
NimiTampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
04.05.2019 Hirvensalmi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiHirvensalmi osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaHirvensalmi (Hirvensalmi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätVÄISÄLÄN JA VILJAKKALAN ERÄVEIKOT
HIRVENSALMEN ERÄNKÄVIJÄT
KUITULAN ERÄ R.Y.
RIPATIN METSÄSTYSSEURA RY
MONIKKALAN-KILKINKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
04.05.2019 Lapua RN4/6 & 5/7
NimiLapua 4/6 & 5/7
PaikkaLapua (Tiistenjoen Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/7
JärjestäjäTIISTENJOEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
04.05.2019 Pöytyä RN5 & 4/6
NimiPöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
05.05.2019 Tampere KV
NimiTampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
05.05.2019 Laitila RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiLaitila RN osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaLaitila (Kaikun maja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäKALANNIN ETELÄKULMAN METSÄSTYSSEURA
Tulokset
 
05.05.2019 Raahe RN4/8 & 5/6
NimiRaahe RN FCI 4/8 & 5/6
PaikkaRaahe (Miiluareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/8
5/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOLKIJOEN ERÄMIEHET RY
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Helsinki KV
Royal Canin Show 2019
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
NimiRoyal Canin Show 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Iisalmi NORD
Iisalmi NORD 2019
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiIisalmi NORD 2019
PaikkaIisalmi (Iisalmen Juhlakenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.05.2019 Jämsä RN5/6 & 7/8
NimiJämsä RN 5/6 & 7/8
PaikkaJämsä (Himos)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
Tulokset
 
11.05.2019 Oulainen RN5/6 & 7/8
NimiOulainen 5/6 & 7/8
PaikkaOulainen (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätPIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
OULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
11.05.2019 Sulkava RNosa 5 & osa 6 & 3/8
NimiSulkava osa 5 & osa 6 & 3/8
PaikkaSulkava (Sulkavan liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/8
JärjestäjätSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
HAKOVIRRAN METSÄSTYSSEURA RY
IDÄNLAHDEN ERÄ RY
Tulokset
 
12.05.2019 Oulainen RNosa 5 & osa 6 & 3/4
NimiOulainen osa 5 & osa 6 & 3/4
PaikkaOulainen (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/4
JärjestäjätOULAISTEN METSÄSTYSSEURA RY
PIIPSJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Mynämäki KR
Mynämäki KR - Wirmo Dog Show
la: 2, 5, 7, 9, 10
su: 1, 3, 4, 6, 8
NimiMynämäki KR - Wirmo Dog Show
PaikkaMynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
METSÄSTYSSEURA REPO RY
MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 6, 8
su: 2, 5, 7, 9, 10
NimiRauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
18.05.2019 Lestijärvi RN4/5 & 6/8
NimiLestijärvi RN FCI 4/5 & 6/8
PaikkaLestijärvi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/8
JärjestäjäLESTIJÄRVEN METSÄSTYSYHDISTYS R.Y.
Tulokset
 
18.05.2019 Luoto RN1 & 5/6
NimiLuoto (Pietarsaari) RN 1 & 5/6
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark/Luodon urheilupuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjäÖSTERBOTTENS SPETSKLUBB RF
Tulokset
 
18.05.2019 Rautjärvi RN8 & 5/6
NimiRautjärvi RN FCI 8 & 5/6
PaikkaRautjärvi (Simpele)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
5/6
JärjestäjätKOKKOLANJOEN ERÄ-MIEHET R.Y.
SIMPELEEN SEUDUN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SIMPELEEN METSÄSTYS- JA AMPUMASEURA
Tulokset
 
18.05.2019 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - Siilinjärvi
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
Tulokset
 
18.05.2019 Taivalkoski RN3/8 & 5/6
NimiTaivalkoski RN 3/8 & 5/6
PaikkaTaivalkoski (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
5/6
JärjestäjäTAIVALKOSKEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
19.05.2019 Seinäjoki RN3/5 & 7/8
NimiSeinäjoki 3/5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Nurmon koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjäKOURAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
19.05.2019 Sipoo RN5/6 & 7/8
NimiSipoo ryhmänäyttely FCI 5/6 ja 7/8
PaikkaSipoo (Sipoon Ampumarata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäSIPOON METSÄSTYSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
25.-26.05.2019 Hamina NORDla: 1, 3, 5, 6, 10
su: 2, 4, 7, 8, 9
NimiHamina NORD
PaikkaHamina (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 8, 9
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
Tulokset
 
25.05.2019 Eura RN5 & 2/3
NimiEura 5 & 2/3
PaikkaEura
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/3
JärjestäjätHONKILAHDEN ERÄVEIKOT RY
HINNERJOEN METSÄSTYSSEURA SALO-VEIKOT RY
Tulokset
 
25.05.2019 Kemiönsaari RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiKemiönsaari osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaKemiönsaari (Brusaby)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäKIMITOÖNS JAKTHUNDSKLUBB
Tulokset
 
25.05.2019 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiKruunupyy osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaKruunupyy (Kaustisen ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjäKARLEBYBYGDENS KENNELFÖRENING R.F.
Tulokset
 
25.05.2019 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSAVONLINNAN KENNELKERHO RY
KAAKKOIS-SAVON KENNELSEURA RY
MOINSALMEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
25.05.2019 Sodankylä RN5 & 2/3
NimiSodankylä RN FCI 5 & 2/3
PaikkaSodankylä (Luosto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/3
JärjestäjäSODANKYLÄN KARVAKUONOT R.Y.
Tulokset
 
26.05.2019 Kauhajoki RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiKauhajoki osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaKauhajoki (Erähovi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäKAUHAJOEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
26.05.2019 Keuruu RN1/8 & 3/5
NimiKeuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
Tulokset
 
26.05.2019 Nousiainen RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiNousiainen osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaNousiainen (Henrikin koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
Tulokset
 
26.05.2019 Sodankylä RN5 & 1/8
NimiSodankylä RN FCI 5 & 1/8
PaikkaSodankylä (Luosto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
1/8
JärjestäjäSODANKYLÄN KARVAKUONOT R.Y.
Tulokset
 
30.05.2019 Kangasniemi KR
NimiKangasniemi KR
PaikkaKangasniemi (Kangasniemen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKANGASNIEMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
08.-09.06.2019 Alavus KR
Miljoonakoira 2019
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoonakoira 2019
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
08.-09.06.2019 Rovaniemi KVla: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiRovaniemi KV
PaikkaRovaniemi (Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
08.06.2019 Haapajärvi RNosa 5 & osa 6 & 3/4
NimiHaapajärvi osa 5 & osa 6 & 3/4
PaikkaHaapajärvi (Ronkaalan Urheilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/4
JärjestäjäHAAPAJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
Tulokset
 
08.06.2019 Imatra RN5/6 & 7/8
NimiImatra 5/6 & 7/8
PaikkaImatra
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätETELÄ-KARJALAN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
ERÄ-ENSO R.Y.
TAINIONKOSKEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
08.06.2019 Kuusamo RN1 & 5/7
NimiKuusamo RN FCI 1 & 5/7
PaikkaKuusamo (Kuusamon liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/7
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
08.06.2019 Sotkamo RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiSotkamo osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaSotkamo (Tenetin koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjätSOTKAMON METSÄSTYSKOIRAKERHO RY
JUURIKKALAHDEN-TEERIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
09.06.2019 Kuusamo RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKuusamo RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKuusamo (Kuusamon liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäKUUSAMON METSÄSTYS-JA KALASTUSSEURA
Tulokset
 
15.-16.06.2019 Jämsä KRla: 2, 5, 6, 9, 10
su: 1, 3, 4, 7, 8
PaikkaJämsä (Jämsän Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
ARVAJAN METSÄMIEHET R.Y.
JÄMSÄN SEUD. PALV.KOIRAHARRASTAJAT
JÄMSÄN SEUDUN AJOKOIRAYHDISTYS RY
JÄMSÄNKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.5.2018
 
15.06.2019 Heinävesi RN3/5 & 6/9
NimiHeinävesi 3/5 & 6/9
PaikkaHeinävesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
6/9
JärjestäjäHEINÄVEDEN KENNELKERHO
 
15.06.2019 Kuopio RNosa 5 & osa 6 & 3/10
NimiKolomen Kimppa - Kuopio osa 5 & osa 6 & 3/10
PaikkaKuopio (Karttula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/10
JärjestäjätKARTTULAN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
PIELAVEDEN KENNELKERHO RY
LisätiedotKolomen Kimppa 2019
Viimeinen ilmoittautumispäivä24.5.2019
Tulokset
 
30.06.2019 Raasepori KR
Hau-Hau Summer Show
NimiHau-Hau Summer Show
PaikkaRaasepori (Karjaan Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjäVÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.6.2019
 
06.-07.07.2019 Orivesi KR
Orivesi KR 2019 Pet N:o1 Show
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiOrivesi KR 2019 Pet N:o1 Show
PaikkaOrivesi (Oriveden opisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY
PITKÄJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.6.2019
 
06.-07.07.2019 Tuusula NORD
Tuusula Summer Show
la: 2, 4, 6, 8, 9
su: 1, 3, 5, 7, 10
NimiTuusula Summer Show
PaikkaTuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
JärjestäjäUUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.6.2019
 
06.07.2019 Tuusniemi RN1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show LA FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi (Tuusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
LisätiedotKoilli-Sawo Show 2019
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.6.2019
 
13.07.2019 Mikkeli KR
PaikkaMikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätRISTIINAN KOIRAKERHO RY
RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY
PELLOKSEN ERÄMIEHET RY
LAHNANIEMEN ERÄ RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
 
13.07.2019 Oulu NORD
Oulu NORD lauantai 13.7.
NimiOulu NORD lauantai 13.7.
PaikkaOulu (Äimärautio)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätOULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.6.2019
 
14.07.2019 Oulu KV
Oulu KV sunnuntai 14.7.
NimiOulu KV sunnuntai 14.7.
PaikkaOulu (Äimärautio)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätOULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.6.2019
 
20.-21.07.2019 Hyvinkää KRla: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiHyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Vinttikoirarata/Sveitsin koirakenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
JärjestäjätHYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LUHTILAUKKAAJAT RY
LisätiedotNäyttelytoimikunnan jäsenet ovat varauksella, vuoden 2019 tilanteesta ei voi olla sataprosenttista varmuutta.
Viimeinen ilmoittautumispäivä24.6.2019 (Ilmoittaudu)
 
20.-21.07.2019 Kemi KR
Kemin Heinänäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiKemin Heinänäyttely
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
JärjestäjätKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
KEMIN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.6.2019
 
20.-21.07.2019 Kalajoki KV
Kalajoen kansainvälinen koiranäyttely
la: 2, 4, 6, 8, 9
su: 1, 3, 5, 7, 10
NimiKalajoen kansainvälinen koiranäyttely
PaikkaKalajoki (KalaDOGi Show kv)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä24.6.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.-28.07.2019 Espoo KR
Eukanuba Summer Show 2019 - Espoo KR
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiEukanuba Summer Show 2019 - Espoo KR
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
JärjestäjätSUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
ULKOMUOTOTUOMARIT RY
SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.-28.07.2019 Pori KVla: 1, 6, 7, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 8
NimiPori KV
PaikkaPori (Porin ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.6.2019 (Ilmoittaudu)
 
27.07.2019 Ristijärvi RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiRistijärvi osa 5 & osa 6 ja 4
PaikkaRistijärvi (Ristijärven keskuskoulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäRISTIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.7.2019
 
27.07.2019 Äänekoski RN2 & 5/6
NimiÄänekoski RN FCI 2 & 5/6
PaikkaÄänekoski (Äänekosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5/6
JärjestäjätKESKI-SUOMEN HIRVIHAUKUT RY
RAUTIONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
MAHLUN RIISTAMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.6.2019 (Ilmoittaudu)
 
28.07.2019 Pihtipudas RNosa 5 & osa 6 & 1
NimiPihtipudas osa 5 & osa 6 ja 1, myös pennut
PaikkaPihtipudas (Niemenharjun matkailukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
1
JärjestäjäPIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
28.07.2019 Suonenjoki RN5/6 & 7/8
NimiSuonenjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSuonenjoki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjätSUONENJOEN PALV.-JA SEURAKOIRAHARR.
SUONENJOEN KENNELYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
03.-04.08.2019 Kuopio KV
Kuopio KV 2019
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
NimiKuopio KV 2019
PaikkaKuopio (Sorsasalonravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
03.08.2019 Ii RN7 & 5/6
NimiIi 7 & 5/6
PaikkaIi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät7
5/6
JärjestäjätPOHJOIS-POHJANMAAN DREEVERIKERHO RY
IIN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.7.2019
 
03.08.2019 Luumäki RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiLuumäki ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja FCI 2
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
03.08.2019 Mikkeli RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiMikkeli osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaMikkeli (Rantakylän hiekkakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäSUUR-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY.
 
03.08.2019 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 ja 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
 
04.08.2019 Maalahti RN5/6 & 7/8
NimiMaalahti RN FCI 5/6 ja 7/8
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäVÄSTKUSTENS STÖVARKLUBB R.Y.
LisätiedotKettu-Kilvan tukinäyttely 2019.
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
10.-11.08.2019 Raisio KR
Elonäyttely 2019 Raisio
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiElonäyttely 2019 Raisio
PaikkaRaisio (Kerttulan liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätAURAN NUUSKUT RY
LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN KANAKOIRAHARRASTAJAT
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSSEURA TAPIO RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
10.-11.08.2019 Kotka KV
Kotkan Ruusu 2019
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiKotkan Ruusu 2019
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
LisätiedotJuniorhandler piirinmestaruus lauantaina ja SM-osakilpailu sunnuntaina.
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
11.08.2019 Mäntsälä RN5 & 4/6
NimiMäntsälä 5 & 4/6
PaikkaMäntsälä (Mäntsälän suurlava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäUUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
17.08.2019 Kouvola KR
NimiKouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
KOUVOLAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KYMEN VETOKOIRASEURA RY
LisätiedotSamana viikonloppuna kuin Heinolan näyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
17.08.2019 Kajaani RN1/3 & 5/10
NimiKajaani 1/3 & 5/10
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/10
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
KAINUUN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotKainuun Riistamiehet ry 70V juhlanäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä31.7.2019
 
17.08.2019 Kauhava RNosa 5 & osa 6 & 8/10
NimiKauhava RN osa 5 & osa 6 ja 8/10
PaikkaKauhava (Kortesjärven urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8/10
JärjestäjäKORTESJÄRVEN YLIKYLÄN METS.SEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.7.2019 (Ilmoittaudu)
 
Sivu: 1 | 2

lataa