AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
12.-13.01.2019 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
13.01.2019 Lahti RN1 & 2/9
NimiLahden Talvinäyttely FCI 1 & 2/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.-20.01.2019 Turku KV
Turku Top Dog Show 2019
la: 2, 4, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 8, 10
NimiTurku Top Dog Show 2019
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
Tulokset
 
02.-03.02.2019 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 5 & 9
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
03.02.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiKaapelitehtaan pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Kaapelintehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
09.02.2019 Kauhava RN9 & 1/3
NimiKauhava 9 & 1/3
PaikkaKauhava (Kauhava)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
1/3
JärjestäjäKAUHAVAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
23.02.2019 Nurmes RNosa 5 & osa 6 & 9
NimiNurmes osa 5 & osa 6 & 9
PaikkaNurmes (Hyvärilä/Pielisareena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
9
JärjestäjätNURMEKSEN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
KUOHATIN ERÄVEIKOT RY
LIPINLAHDEN METSÄSTYS R.Y.
SAVIKYLÄN TAPIOLA RY
YLIKYLÄN ERÄ RY
Tulokset
 
02.03.2019 Nurmijärvi EHavannalaiset ry
NimiHavannankoirien erikoisnäyttely
PaikkaNurmijärvi (Kokoushotelli Kiljavanranta)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHAVANNALAISET RY
Tulokset
 
02.03.2019 Joensuu KV
Winter-Karelia 2019 Joensuu KV
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu KV
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
03.03.2019 Joensuu NORD
Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD
NimiWinter-Karelia 2019 Joensuu NORD
PaikkaJoensuu (Joensuu Areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN SEURAKOIRAT RY
JOENSUUN SEUDUN PALVELUSKOIRAYHD.RY
POHJOIS-KARJALAN KANAKOIRAKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN KENNELMIEHET RY
POHJOIS-KARJALAN KÄYTTÖKOIRAT R.Y
PYHÄSELÄN METSÄSTÄJÄT RY
SÄRKIVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
03.03.2019 Pello RN5 & 9
NimiPello RN 5 & 9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
23.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
23.-24.03.2019 Turku KVla: 1, 5, 6, 8, 10
su: 2, 3, 4, 7, 9
NimiTurku KV
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäVARSINAIS-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
24.03.2019 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiJyväskylä pentunäyttely SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
30.-31.03.2019 Lahti KV
Lahden KV koiranäyttely
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiLahden KV koiranäyttely
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
13.04.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
13.-14.04.2019 Vaasa KV
Vaasa KV 2019
la: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV 2019
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Tulokset
 
13.04.2019 Kitee RN9 & 4/6
NimiKitee RN FCI 9 & 4/6
PaikkaKitee (Jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätONKAMON METSÄSTYSSEURA R.Y.
HIRVIJOEN ERÄ RY
KAURILAN ERÄ RY
TOHMAJÄRVEN-VÄRTSILÄN METS.SEURA RY
RUPPOVAARAN ERÄ RY
KITEEN KENNELKERHO RY
KITEEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
14.04.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
20.-21.04.2019 Imatra NORD
Saimaa Easter Dog Show 2019
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiSaimaa Easter Dog Show 2019
PaikkaImatra (Aviasport areena)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Tulokset
 
27.04.2019 Hämeenlinna EPNPentunäyttely
NimiVappu Puppy 2019
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Tulokset
 
27.04.2019 Kiuruvesi EPNPentunäyttely
NimiKiuruveden pentunäyttely
PaikkaKiuruvesi (Kiuruvesi, jäähalli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKIURUVEDEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
27.-28.04.2019 Kankaanpää RN9 & 2/7
NimiKankaanpää 2/7 ja 9
PaikkaKankaanpää (Kankaanpään jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/7
JärjestäjäKANKAANPÄÄN SEUDUN KENNELYHDISTYS
Tulokset
 
27.04.2019 Ruovesi RN5 & 3/9
NimiRuovesi 5 & 3/9
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
Tulokset
 
01.05.2019 Lahti RN9 & 4/6
NimiLahden Vappunäyttely FCI 9 & 4/6
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätSALPAUSSELÄN BEAGLE RY
PÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
04.05.2019 Tampere NORD
NimiTampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
05.05.2019 Tampere KV
NimiTampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Helsinki KV
Royal Canin Show 2019
la: 1, 3, 5, 8, 10
su: 2, 4, 6, 7, 9
NimiRoyal Canin Show 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.-12.05.2019 Iisalmi NORD
Iisalmi NORD 2019
la: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiIisalmi NORD 2019
PaikkaIisalmi (Iisalmen Juhlakenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
11.05.2019 Pöytyä RN3/8 & 9/10
NimiPöytyä/Riihikoski RN FCI 3/8 & 9/10
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Mynämäki KR
Mynämäki KR - Wirmo Dog Show
la: 2, 5, 7, 9, 10
su: 1, 3, 4, 6, 8
NimiMynämäki KR - Wirmo Dog Show
PaikkaMynämäki (Mynämäen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMYNÄMÄEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
METSÄSTYSSEURA REPO RY
MS.MYNÄMÄEN ERÄ R.Y.
Tulokset
 
18.-19.05.2019 Rauma KR
Rauma Show
la: 1, 3, 4, 6, 8
su: 2, 5, 7, 9, 10
NimiRauma Show
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
19.05.2019 Varkaus RN2/10 & 3/9
NimiVarkaus RN FCI 2/10 & 3/9
PaikkaVarkaus (Varkaus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
3/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLEPPÄVIRRAN PALVELUS- JA SEURAKOIRA
KANGASLAMMIN METSÄSTÄJÄT RY
VARKAUDEN PALVELUS-JA SEURAKOIRAT
VARKAUDEN SEUDUN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
25.-26.05.2019 Hamina NORDla: 1, 3, 5, 6, 10
su: 2, 4, 7, 8, 9
NimiHamina NORD
PaikkaHamina (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 7, 8, 9
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
Tulokset
 
30.05.2019 Kangasniemi KR
NimiKangasniemi KR
PaikkaKangasniemi (Kangasniemen Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäKANGASNIEMEN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
08.-09.06.2019 Alavus KR
Miljoonakoira 2019
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoonakoira 2019
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
08.-09.06.2019 Rovaniemi KVla: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiRovaniemi KV
PaikkaRovaniemi (Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN AJOKOIRAYHDISTYS R.Y.
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
Tulokset
 
08.06.2019 Helsinki RN9 & 3/8
NimiLadies Summer Show FCI 9 & 3/8 - Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLADIES KENNEL CLUB RY
Tulokset
 
08.06.2019 Pieksämäki RN3 & 9
NimiPieksämäki 3 & 9
PaikkaPieksämäki (Kaupungintalon rantapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjätPIEKSÄMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
09.06.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiLadies Summer Puppy Show - Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLADIES KENNEL CLUB RY
Tulokset
 
09.06.2019 Hämeenlinna RN3 & 6/9
NimiHämeenlinna FCI 3 & 6/9
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
6/9
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
Tulokset
 
15.-16.06.2019 Jämsä KRla: 2, 5, 6, 9, 10
su: 1, 3, 4, 7, 8
PaikkaJämsä (Jämsän Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätJÄMSÄN SEUDUN PYSTYKORVAT R.Y.
ARVAJAN METSÄMIEHET R.Y.
JÄMSÄN SEUD. PALV.KOIRAHARRASTAJAT
JÄMSÄN SEUDUN AJOKOIRAYHDISTYS RY
JÄMSÄNKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
15.06.2019 Heinävesi RN3/5 & 6/9
NimiHeinävesi 3/5 & 6/9
PaikkaHeinävesi (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
6/9
JärjestäjäHEINÄVEDEN KENNELKERHO
Tulokset
 
15.06.2019 Turku RN1/4 & 9/10
NimiTurku ryhmänäyttely FCI 1/4 & 9/10
PaikkaTurku (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/4
9/10
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Tulokset
 
16.06.2019 Tampere RN2 & 9
NimiTampere FCI 2 & 9
PaikkaTampere (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
30.06.2019 Raasepori KR
Hau-Hau Summer Show
NimiHau-Hau Summer Show
PaikkaRaasepori (Karjaan Urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjäVÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
Tulokset
 
06.-07.07.2019 Orivesi KR
Orivesi KR 2019 Pet N:o1 Show
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiOrivesi KR 2019 Pet N:o1 Show
PaikkaOrivesi (Oriveden opisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätORIVEDEN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
HIRSILÄN RIISTAMIEHET RY
PITKÄJÄRVEN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
06.-07.07.2019 Tuusula NORD
Tuusula Summer Show
la: 2, 4, 6, 8, 9
su: 1, 3, 5, 7, 10
NimiTuusula Summer Show
PaikkaTuusula (Tuusulan urheilukeskus, Hyrylä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
JärjestäjäUUDENMAAN KANAKOIRAHARRASTAJAT R.Y.
Tulokset
 
07.07.2019 Tuusniemi RN3/9 & 7/8
NimiKoillis-Sawo Show FCI 3/9 & 7/8
PaikkaTuusniemi (Tusniemi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Tulokset
 
13.07.2019 Mäntsälä EPNPentunäyttely
NimiSSaK:n Pentunäyttely
PaikkaMäntsälä (Mäntsälän urheilukenttä)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Tulokset
 
13.07.2019 Mikkeli KR
PaikkaMikkeli (Ristiinan urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätRISTIINAN KOIRAKERHO RY
RISTIINAN METSÄSTYSSEURA RY
PELLOKSEN ERÄMIEHET RY
LAHNANIEMEN ERÄ RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
Tulokset
 
13.07.2019 Oulu NORD
Oulu NORD lauantai 13.7.
NimiOulu NORD lauantai 13.7.
PaikkaOulu (Äimärautio)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätOULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
Tulokset
 
14.07.2019 Lahti EPNPentunäyttely
NimiLahden pentunäyttely
PaikkaLahti (Nastolan Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätAKITA RY
ULKOMUOTOTUOMARIT RY
Tulokset
 
14.07.2019 Oulu KV
Oulu KV sunnuntai 14.7.
NimiOulu KV sunnuntai 14.7.
PaikkaOulu (Äimärautio)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätOULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
Tulokset
 
19.07.2019 Kalajoki RN2/8 & 4/9
NimiKalajoki RN FCI 2/8 ja 4/9
PaikkaKalajoki (KalaDOGi Show rn)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
4/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
20.-21.07.2019 Hyvinkää KRla: 2, 4, 6, 7, 9
su: 1, 3, 5, 8, 10
NimiHyvinkää KR
PaikkaHyvinkää (Vinttikoirarata/Sveitsin koirakenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 8, 10
JärjestäjätHYVINKÄÄN SEUDUN KENNELKERHO R.Y.
HYVINKÄÄN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LUHTILAUKKAAJAT RY
Tulokset
 
20.-21.07.2019 Kemi KR
Kemin Heinänäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiKemin Heinänäyttely
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
JärjestäjätKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
KEMIN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
20.-21.07.2019 Kalajoki KV
Kalajoen KV koiranäyttely
la: 2, 4, 6, 8, 9
su: 1, 3, 5, 7, 10
NimiKalajoen KV koiranäyttely
PaikkaKalajoki (KalaDOGi Show kv)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
21.07.2019 Espoo EPNPentunäyttely
NimiBest Friend pentunäyttely
PaikkaEspoo (Marketanpuisto)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN IRLANNINSUSIKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
27.07.2019 Kouvola EPNPentunäyttely
NimiAnjalan pentunäyttely
PaikkaKouvola (Anjalan Nuorisokeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUURET LAUMANVARTIJARODUT RY
Tulokset
 
27.-28.07.2019 Espoo KR
Eukanuba Summer Show 2019 - Espoo KR
la: 2, 3, 4, 5, 8
su: 1, 6, 7, 9, 10
NimiEukanuba Summer Show 2019 - Espoo KR
PaikkaEspoo (Vermon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
JärjestäjätSUOMEN NORWICHIN- JA NORFOLKINTERRIERIT RY
ULKOMUOTOTUOMARIT RY
SUOMEN TANSKANDOGGI R.Y.
Tulokset
 
27.-28.07.2019 Pori KVla: 1, 6, 7, 9, 10
su: 2, 3, 4, 5, 8
NimiPori KV
PaikkaPori (Porin ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 6, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 5, 8
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Tulokset
 
03.-04.08.2019 Kuopio KV
Kuopio KV 2019
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
NimiKuopio KV 2019
PaikkaKuopio (Sorsasalonravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
10.-11.08.2019 Raisio KR
Elonäyttely 2019 Raisio
la: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiElonäyttely 2019 Raisio
PaikkaRaisio (Kerttulan liikuntakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätAURAN NUUSKUT RY
LOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN DREEVERIKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN KANAKOIRAHARRASTAJAT
METSÄSTYSSEURA RASI RY
METSÄSTYSSEURA TAPIO RY
METSÄSTYSYHDISTYS TARVAS RY
NAANTALIN PALV.-JA SEURAKOIRAYHD.
TURUN KENTTÄKOIRAYHDISTYS RY
TURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Tulokset
 
10.-11.08.2019 Kotka KV
Kotkan Ruusu 2019
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiKotkan Ruusu 2019
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
11.08.2019 Hausjärvi EPNPentunäyttely
NimiHausjärven pentunäyttely
PaikkaHausjärvi (Oitin yläasteen kenttä)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäHYVINKÄÄN KOIRAURHEILIJAT RY
Tulokset
 
17.08.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiHelsingin pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vintikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
Tulokset
 
17.08.2019 Kouvola KR
NimiKouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHUHDASJÄRVEN ERÄNKÄVIJÄT RY
KOUVOLAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KYMEN VETOKOIRASEURA RY
Tulokset
 
18.08.2019 Heinola KR
NimiHeinola KR
PaikkaHeinola (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY
HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
18.08.2019 Kajaani RN2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani (Vimpelinlaakson urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
JärjestäjätKAINUUN HIRVIKOIRA YHDISTYS RY
KAINUUN HAUKKUVAT LINTUKOIRAT RY
KAINUUN RIISTAMIEHET RY
KOUTANIEMEN METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
24.08.2019 Pöytyä RN5 & 9/10
NimiKyrö RN FCI 5 & 9/10
PaikkaPöytyä (Kyrön urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN FAARAOKOIRAT JA IBIZANPODENCOT R.Y.
Tulokset
 
25.08.2019 Helsinki ESuomen kääpiökoirat ry
NimiSuomen Kääpiökoirat ry:n erikoisnäyttely
PaikkaHelsinki (Kaivopuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KÄÄPIÖKOIRAT RY
Tulokset
 
25.08.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiHelsingin pentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarikartanon Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
Tulokset
 
31.08.2019 Riihimäki NORD
NimiRiihimäki NORD
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.09.2019 Riihimäki KV
NimiRiihimäki KV
PaikkaRiihimäki (Riihimäen ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
07.-08.09.2019 Helsinki NORD
Let's Go 2019
la: 1, 3, 5, 6, 7
su: 2, 4, 8, 9, 10
NimiLet's Go 2019
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN BASSETKERHO R.Y.
Tulokset
 
07.09.2019 Siikajoki RN7/8 & 9/10
NimiSiikajoki RN FCI 7/8 & 9/10
PaikkaSiikajoki (Hevosurheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät7/8
9/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN KOIRAKERHO
Tulokset
 
14.09.2019 Espoo EPNPentunäyttely
NimiEspoon pentunäyttely
PaikkaEspoo (Marketanpuisto)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
14.-15.09.2019 Porvoo KR
Porvoon koiranäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
NimiPorvoon koiranäyttely
PaikkaPorvoo (Suiston kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätSUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
SUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Tulokset
 
15.09.2019 Muurame RN2/10 & 3/9
NimiMuurame FCI 2/10 & 3/9
PaikkaMuurame (Riihivuori)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
3/9
JärjestäjätKORPILAHDEN HARRASTUSHAUKUT RY
MUURAMEN SEUDUN KENNELKERHO RY
Tulokset
 
21.09.2019 Lahti EPNPentunäyttely
NimiBack on Track puppy show
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätBERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
SUOMEN BROHOLMERYHDISTYS RY
Tulokset
 
28.09.2019 Kotka EPNPentunäyttely
NimiKotkan pentunäyttely
PaikkaKotka (Kotkan koiraystäväinseuran halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
28.-29.09.2019 Eckerö KV
Åland Dog Show 2019
la: 1, 2, 4, 5, 6, 7
su: 3, 8, 9, 10
NimiÅland Dog Show 2019
PaikkaEckerö (Eckeröhallen)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 4, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 3, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
Tulokset
 
29.09.2019 Kotka EPNPentunäyttely
NimiKotkan pentunäyttely
PaikkaKotka (Kotkan koiraystäväinseuran halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Tulokset
 
05.10.2019 Kajaani EPNPentunäyttely
NimiKajaanin pentunäyttely 2019
PaikkaKajaani (Kajaanin Pallohalli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätKAINUUN SEURAKOIRA-JA TERRIERIKERHO
LAPPALAISKOIRAT R.Y.
Tulokset
 
05.10.2019 Hämeenlinna RN2 & 9
NimiHämeenlinna FCI 2 & 9
PaikkaHämeenlinna (Tuulos, parkkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
Tulokset
 
06.10.2019 Hämeenlinna RN2 & 9
NimiHämeenlinna FCI 2 & 9
PaikkaHämeenlinna (Tuulos, parkkihalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
Tulokset
 
26.-27.10.2019 Seinäjoki KV
Seinäjoki KV 2019
la: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
NimiSeinäjoki KV 2019
PaikkaSeinäjoki (Seinäjoki Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
27.10.2019 Lahti EPNPentunäyttely
NimiLahden pentunäyttely
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
09.11.2019 Jyväskylä NORD
NimiJyväskylä NORD
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.10.2019
Tulokset
 
10.11.2019 Jyväskylä KV
NimiJyväskylä KV
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätKESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
JYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY.
KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
KESKI-SUOMEN BEAGLE RY
KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKOR-
KESKI-SUOMEN KANAKOIRAHARRASTAJATRY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.10.2019
Tulokset
 
23.11.2019 Ypäjä EPNPentunäyttely
NimiYpäjän pentunäyttely
PaikkaYpäjä (Hevosopiston maneesi)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäFORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä28.10.2019
 
23.11.2019 Pello RNosa 5 & osa 6 & 3/9
NimiPello osa 5 & osa 6 ja 3/9
PaikkaPello (Rohki halli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/9
JärjestäjäLÄNSIRAJAN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.10.2019
 
07.12.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiHelsinki Puppy Show 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.11.2019
 
07.12.2019 Helsinki NORD
Helsinki Winner 2019
NimiHelsinki Winner 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.11.2019
 
08.12.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiVoittaja Puppy Show 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.11.2019
 
08.12.2019 Helsinki KV
Voittaja 2019
NimiVoittaja 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-finaali
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.11.2019
 

lataa