Sivu: 1 | 2 | 3 | 4
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
11.-12.01.2020 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.01.2020 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.01.2020 Virolahti RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
19.01.2020 Lahti RN2 & 1/9
NimiTalvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
19.01.2020 Virolahti RN3 & 7/8
NimiVirolahti 3 & 7/8
PaikkaVirolahti (Harjun Opimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
25.-26.01.2020 Turku KV
Winter Dog Show
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiWinter Dog Show
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
26.01.2020 Kuopio EPohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2020
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.02.2020 Järvenpää ELabradorinnoutajakerho r.y.
NimiLabradorien erikoisnäyttely
PaikkaJärvenpää (Ratsastuskeskus Aino)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäLABRADORINNOUTAJAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.02.2020 Kurikka ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaKurikka (Maatilamatkailu Pitkä Tupa)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
METSÄSTYSSEURA ERÄ II RY
 
01.02.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki LA
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.02.2020 Miehikkälä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
LisätiedotMuut tiedustelut: Ilpo Suoknuuti 050 - 574 9495
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.-02.02.2020 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
LisätiedotLauantaina FCI 9 ja sunnuntaina FCI 5
 
02.02.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki SU
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
08.02.2020 Uusikaarlepyy ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaUusikaarlepyy (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.1.2020
 
08.02.2020 Ylöjärvi EKultainen rengas-golden ring r.y.
NimiKultainennoutaja
PaikkaYlöjärvi (YLÖKK-halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäKULTAINEN RENGAS-GOLDEN RING R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.1.2020
 
08.02.2020 Tornio RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.02.2020 Jämijärvi ESatakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiErikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaJämijärvi (Jämi areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.02.2020 Kaavi ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiErikoisnäyttely SHHJ:n roduille
PaikkaKaavi (.)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.-23.02.2020 Lempäälä EPNPentunäyttely
NimiIdeaparkin pentunäyttely
PaikkaLempäälä (Ideapark Sport-areena)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020
 
22.02.2020 Helsinki RN4
NimiHelsinki FCI 4
PaikkaHelsinki (Espoo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.02.2020 Tornio RN2 & 3/10
NimiTornio RN 2 & 3/10
PaikkaTornio (Vauhtikoira areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3/10
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.02.2020 Tornio RN1 & 9
NimiTornio RN 1 & 9
PaikkaTornio (Vauhtikoira Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
29.02.2020 Lahti ESuomen pekingesikerho r.y.
NimiKiinanpalatsikoira
PaikkaLahti (Salpausselän kp halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN PEKINGESIKERHO R.Y.
LisätiedotTuomari Tanya Ahlman-Stockmari
 
01.03.2020 Hankasalmi ESuomen laikajärjestö r.y.
NimiSuomen Laikajärjestön erikoisnäyttely
PaikkaHankasalmi (Lomakeskus Revontuli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
07.-08.03.2020 Kirkkonummi ESaksanpaimenkoiraliitto r.y.
NimiSaksanpaimenkoira
PaikkaKirkkonummi (KKK-halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSAKSANPAIMENKOIRALIITTO R.Y.
 
07.03.2020 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
07.03.2020 Seinäjoki RN5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.2.2020
 
08.03.2020 Espoo ESuomen harmaahirvikoirajärjestö r.y
NimiSHHJ:n rodut
PaikkaEspoo (Hotelli Korpilammi)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN HARMAAHIRVIKOIRAJÄRJESTÖ R.Y
UUDENMAAN HIRVIKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
14.03.2020 Loviisa RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiLoviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
 
15.03.2020 Hyvinkää ETiibetinterrierit r.y.
NimiTiibetinterrieri
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään eläinpalvelukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINTERRIERIT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020
 
15.03.2020 Lahti ESuomen pystykorvajärjestö r.y.
NimiSPJ:n rodut
PaikkaLahti (Lahti)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PYSTYKORVAJÄRJESTÖ R.Y.
SALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotRotujärjestön päänäyttely vuosikokouksen ja talvipäivien yhteydessä!
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.2.2020
 
21.03.2020 Hartola EAustralianpaimenkoirat ry
NimiAustralianpaimenkoira
PaikkaHartola (Linnakoirat)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäAUSTRALIANPAIMENKOIRAT RY
 
21.03.2020 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Jyväskylä LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.03.2020 Tampere EShih tzu r.y.
NimiShih tzu
PaikkaTampere (Akun Tehdas)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSHIH TZU R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020
 
22.03.2020 Ylivieska ESuomen ajokoirajärjestö r.y.
NimiSAJ:n rodut
PaikkaYlivieska
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN AJOKOIRAJÄRJESTÖ R.Y.
KESKI-POHJANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
22.03.2020 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Jyväskylä SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.03.2020 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.03.2020 Lahti ESuomen keeshond r.y.
NimiKeeshond
PaikkaLahti (Ahtialan työväentalo)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KEESHOND R.Y.
 
28.03.2020 Tuusula ETiibetinspanielit r.y.
NimiTiibetinspanielien erikoisnäyttely
PaikkaTuusula (Rallitassun koulutushalli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäTIIBETINSPANIELIT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.-29.03.2020 Lahti KVla: 1, 2, 4, 7, 9
su: 3, 5, 6, 8, 10
NimiLahti KV
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 4, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 3, 5, 6, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotNäyttelypaikkaa ei saa muuna ajankohtana.
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.03.2020 Joensuu RN5 & 7/8
NimiEno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.-29.03.2020 Jämijärvi RN2 & 7/8
NimiJämijärvi RN FCI 2 & 7/8
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
29.03.2020 Rovaniemi ELappalaiskoirat ry
NimiLappalaiskoirat ry:n erikoisnäyttely
PaikkaRovaniemi (Lapin Ammattikorkeakoulu)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAPPALAISKOIRAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
29.03.2020 Joensuu RN9 & 4/6
NimiEno RN FCI 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.04.2020 Turku EBichon frise ry
NimiBichon frisé
PaikkaTurku
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäBICHON FRISE RY
 
04.04.2020 Pertunmaa RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaPertunmaa (Urheilutalo Kisaranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätPERTUNMAAN RIISTAMIEHET
PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY
PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y.
PERTUN-POJAT RY
LisätiedotFSC ryhmä 4/8 (tarkennus)
 
05.04.2020 Lahti ESuomen villakoirakerho r.y.
NimiVillakoirien pääerikoisnäyttely
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN VILLAKOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
10.04.2020 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotDrive-In
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.3.2020
 
11.04.2020 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - lauantai
NimiSaimaa Easter Dog Show - lauantai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
11.04.2020 Seinäjoki RN5/6 & 7/8
NimiSeinäjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Ratsastuskoulu Kipinä, maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäYLISTARON METSÄSTYSSEURA RY
 
12.04.2020 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
NimiSaimaa Easter Dog Show - sunnuntai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
LisätiedotSKL:n myöntämä ylimääräinen näyttely, mikäli se sen myöntää
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.-19.04.2020 Vaasa KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
 
18.04.2020 Laitila RN4/6 & 5/8
NimiLaitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.04.2020 Polvijärvi RN5 & 2/6
NimiPolvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
 
19.04.2020 Laitila RN1 & 2/9
NimiLaitila RN FCI 1 & 2/9
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.04.2020 Lahti EUnkarinpaimenkoirat r.y.
NimiUnkarinpaimenkoirat ry:n erikoisnäyttely
PaikkaLahti (Renkomäen halli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäUNKARINPAIMENKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.04.2020 Ylöjärvi ESuomen kaukasianpaimenkoirat ry
NimiKaukasiankoira
PaikkaYlöjärvi
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN KAUKASIANPAIMENKOIRAT RY
 
25.04.2020 Lapua RNosa 5 & osa 6 & 4/7
NimiLapua osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
 
25.04.2020 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
LisätiedotOsa roduista arvostellaan ulkona.
 
25.04.2020 Sodankylä RN5 & 6/7
NimiSodankylä 5 & 6/7
PaikkaSodankylä (Lapin koulutuskeskus REDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/7
JärjestäjäSODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
 
26.04.2020 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
 
01.05.2020 Lahti RN1/3 & 9/10
NimiLahti RN 1/3 & 9/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
9/10
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotKarhukoirajaosto järjestäjänä
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.05.2020 Lahti RN2 & 5
NimiLahti RN 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.05.2020 Lahti RN4/6 & 7/8
NimiLahti RN 4/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjätPÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
SALPAUSSELÄN BEAGLE RY
LisätiedotTukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Tampere NORD
Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
NimiHau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Haapavesi RN5/6 & 7/8
NimiHaapavesi 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
 
02.05.2020 Koski tl RN5 & 4/6
NimiKoski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Tampere KV
Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
NimiHau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Koski tl RN3 & 7/8
NimiKoski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Mäntsälä RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMäntsälä osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaMäntsälä ( Mäntsälän Ampumaurheilukeskus     )
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.4.2020
 
03.05.2020 Oulu RN2 & 5
NimiOulu 2 & 5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
 
09.05.2020 Kotka ESuomen leonberginkoirat r.y.
NimiLeonberginkoirien erikoisnäyttely
PaikkaKotka
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LEONBERGINKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä19.4.2020
 
09.-10.05.2020 Oulu NORDla: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
 
09.05.2020 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKruunupyy osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
LisätiedotNäyttelypaikka Emetin kansanpuisto.
 
09.05.2020 Loviisa RN5/6 & 7/8
NimiLoviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.05.2020 Rantasalmi RN5 & 6
NimiRantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
 
09.05.2020 Sastamala RN1/5 & 4/6
NimiSastamala 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.05.2020 Turku ESuomen ranskanbulldogit ry
NimiRanskanbulldoggien erikoisnäyttely
PaikkaTurku (Ruissalo Camping)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN RANSKANBULLDOGIT RY
LisätiedotSuomen Ranskanbulldogit ry:n näyttely on päänäyttely rotujärjestö SKKY:n näyttelyn sijasta.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.-17.05.2020 Rauma KR
Rauma Show 2020
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiRauma Show 2020
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
LisätiedotPyydämme, että näyttely on eri viikonloppuna kuin Harjavallan ryhmänäyttely, eikä alueella muita näyttelyitä samaan aikaan (Satakunta).
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.-17.05.2020 Helsinki KV
Royal Canin Show Helsinki
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiRoyal Canin Show Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotRyhmäjako: La: 1, 3, 4, 5, 10 , su 2, 6, 7 , 8, 9
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.05.2020 Oulainen RN5/8 & 7/9
NimiOulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020
 
16.05.2020 Parikkala RN1 & 5/6
NimiParikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.05.2020 Ruovesi RN2/5 & 7/8
NimiRuovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotKyseessä on ulkonäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.5.2020
 
16.05.2020 Viitasaari RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiViitasaari osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
 
21.05.2020 Vantaa ESuomen palveluskoiraliitto r.y.
NimiPalveluskoiratapahtuma
PaikkaVantaa (Hakunilan urheilupuisto)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjätSUOMEN PALVELUSKOIRALIITTO R.Y.
SUOMEN SUURSNAUTSERIKERHO R.Y.
DOGO ARGENTINO CLUB FINLAND RY
SUOMEN BEAUCERON RY
LisätiedotPäänäyttely seuraaville roduille: beaucenpaimenkoira, etelävenäjänkoira, itäeuroopanpaimenkoira, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, picardienpaimenkoira, sarplaninac, suursnautserit ja tsekinpaimenkoira. Pikkupentuluokat vain näillä roduilla. Rotuihin lisätään serra de airesinpaimenkoira.
 
21.05.2020 Akaa RN8 & 4/6
NimiAkaa RN 8 & 4/6
PaikkaAkaa (Matinpuiston kenttä, Akaa)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.4.2020
 
21.05.2020 Luoto RN4/6 & 7/8
NimiLuoto 4/6 & 7/8
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäJÄLKIJUNA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.5.2020
 
21.05.2020 Mikkeli RN5/10 & 6/8
NimiMikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Raisio ESuomen mustaterrierit ry
Nimivenäjänmustaterrieri
PaikkaRaisio (Raisio)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN MUSTATERRIERIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.5.2020
 
23.05.2020 Kontiolahti KV
Suvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
NimiSuvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme sunnuntaille näyttelyä NORD samalle viikonlopulle kuin KV
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Hyvinkää NORD
Toukonäyttely - Hyvinkää NORD
NimiToukonäyttely - Hyvinkää NORD
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään lentokenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätIMPIVAARAN HALLIT R.Y.
BEAGLE R.Y.
AJOKOIRAMIEHET RY
JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Maalahti RN5 & 10
NimiMaalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.5.2020
 
23.05.2020 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiRovaniemi osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Muurola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
 
23.05.2020 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - Siilinjärvi RN osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
LisätiedotMehtäkoera 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Äänekoski RN3/8 & 9/10
NimiÄänekoski 3/8 & 9/10
PaikkaÄänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
LisätiedotToinen tuomarisihteeri Hilkka Kosonen 793884
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.5.2020
 
24.05.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
 
24.05.2020 Kontiolahti NORD
Suvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
NimiSuvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme samalle viikonlopulle lauantaille KV näyttelyä.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
24.05.2020 Keuruu RN1/8 & 3/5
NimiKeuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
24.05.2020 Lemland RN4 & 3/8
NimiLemland FCI 4 & 3/8
PaikkaLemland (Bengtsböle Idrottsplats)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
3/8
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020
 
Sivu: 1 | 2 | 3 | 4

lataa