Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät
18.01.2020 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
18.01.2020 Virolahti RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
19.01.2020 Lahti RN2 & 1/9
NimiTalvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Tulokset
 
19.01.2020 Virolahti RN3 & 7/8
NimiVirolahti 3 & 7/8
PaikkaVirolahti (Harjun Opimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
01.02.2020 Miehikkälä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
01.-02.02.2020 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Tornio RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
22.02.2020 Helsinki RN4
NimiHelsinki FCI 4
PaikkaHelsinki (Espoo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
JärjestäjäUUDENMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.1.2020
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.1.2020
Tulokset
 
22.02.2020 Tornio RN2 & 3/10
NimiTornio RN 2 & 3/10
PaikkaTornio (Vauhtikoira areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3/10
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020
Tulokset
 
23.02.2020 Tornio RN1 & 9
NimiTornio RN 1 & 9
PaikkaTornio (Vauhtikoira Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
9
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020
Tulokset
 
07.03.2020 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.2.2020
 
07.03.2020 Seinäjoki RN5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.2.2020
 
14.03.2020 Loviisa RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiLoviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä24.2.2020
 
22.03.2020 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.03.2020 Joensuu RN5 & 7/8
NimiEno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2020
 
28.-29.03.2020 Jämijärvi RN2 & 7/8
NimiJämijärvi RN FCI 2 & 7/8
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
29.03.2020 Joensuu RN9 & 4/6
NimiEno RN FCI 9 & 4/6
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
4/6
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2020
 
04.04.2020 Pertunmaa RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaPertunmaa (Urheilutalo Kisaranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätPERTUNMAAN RIISTAMIEHET
PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY
PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y.
PERTUN-POJAT RY
LisätiedotFSC ryhmä 4/8 (tarkennus)
 
10.04.2020 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotDrive-In
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.3.2020
 
11.04.2020 Seinäjoki RN5/6 & 7/8
NimiSeinäjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Ratsastuskoulu Kipinä, maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäYLISTARON METSÄSTYSSEURA RY
 
18.04.2020 Laitila RN4/6 & 5/8
NimiLaitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.04.2020 Polvijärvi RN5 & 2/6
NimiPolvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.3.2020
 
19.04.2020 Laitila RN1 & 2/9
NimiLaitila RN FCI 1 & 2/9
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.04.2020 Lapua RNosa 5 & osa 6 & 4/7
NimiLapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.04.2020 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
LisätiedotOsa roduista arvostellaan ulkona.
 
25.04.2020 Sodankylä RN5 & 6/7
NimiSodankylä RN FCI 5 & 6/7
PaikkaSodankylä (Sodankylän liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/7
JärjestäjäSODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
26.04.2020 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
 
01.05.2020 Lahti RN1/3 & 9/10
NimiLahti RN 1/3 & 9/10
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
9/10
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotKarhukoirajaosto järjestäjänä
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.05.2020 Lahti RN2 & 5
NimiLahti RN 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.05.2020 Lahti RN4/6 & 7/8
NimiLahti RN 4/6 & 7/8
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjätPÄIJÄT-HÄMEEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
SALPAUSSELÄN BEAGLE RY
LisätiedotTukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Haapavesi RN5/6 & 7/8
NimiHaapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Koski tl RN5 & 4/6
NimiKoski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Koski tl RN3 & 7/8
NimiKoski TL ryhmänäyttely FCI 3 & 7/8
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäKOSKEN TL ERÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Mäntsälä RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMäntsälä osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaMäntsälä (Juustoportti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.4.2020
 
03.05.2020 Oulu RN2 & 5
NimiKiiminki RN FCI2 & FCI5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.05.2020 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
LisätiedotNäyttelypaikka Emetin kansanpuisto.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.05.2020 Loviisa RN5/6 & 7/8
NimiLoviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.05.2020 Rantasalmi RN5 & 6
NimiRantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
Lisätiedothttp://www.rantasalmenkennelyhdistys.net/ryhmanayttely-9-5-2020/
 
09.05.2020 Sastamala RN1/5 & 4/6
NimiSastamala RN FCI 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.05.2020 Oulainen RN5/8 & 7/9
NimiOulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020
 
16.05.2020 Parikkala RN1 & 5/6
NimiParikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.05.2020 Ruovesi RN2/5 & 7/8
NimiRuovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotKyseessä on ulkonäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.5.2020
 
16.05.2020 Viitasaari RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiViitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
21.05.2020 Akaa RN8 & 4/6
NimiAkaa RN 8 & 4/6
PaikkaAkaa (Matinpuiston kenttä, Akaa)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät8
4/6
JärjestäjätTOIJALAN SEUDUN AJOKOIRAMIEHET R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
21.05.2020 Luoto RN4/6 & 7/8
NimiLuoto 4/6 & 7/8
PaikkaLuoto (Larsmo idrottspark)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
7/8
JärjestäjäJÄLKIJUNA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.5.2020
 
21.05.2020 Mikkeli RN5/10 & 6/8
NimiMikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Maalahti RN5 & 10
NimiMaalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.5.2020
 
23.05.2020 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiRovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Muurola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - Siilinjärvi RN osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
LisätiedotMehtäkoera 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Äänekoski RN3/8 & 9/10
NimiÄänekoski 3/8 & 9/10
PaikkaÄänekoski (Äänekosken liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/8
9/10
JärjestäjäALA-KEITELEEN KENNELKERHO RY
LisätiedotToinen tuomarisihteeri Hilkka Kosonen 793884
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.5.2020
 
24.05.2020 Keuruu RN1/8 & 3/5
NimiKeuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
24.05.2020 Lemland RN4 & 3/8
NimiLemland FCI 4 & 3/8
PaikkaLemland (Bengtsböle Idrottsplats)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4
3/8
JärjestäjäÅLANDS TAXKLUBB R.F.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
31.05.2020 Mänttä-Vilppula RN1/8 & 3/10
NimiMänttä-Vilppula RN 1/8 & 3/10
PaikkaMänttä-Vilppula (Särkikankaan moottorirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/10
JärjestäjätMÄNTÄN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN NUUSKUT R.Y.
MÄNTÄN SEUDUN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
06.06.2020 Helsinki RN9 & 2/3
NimiHelsinki ryhmänäyttely 9 & 2/3
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartano vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/3
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
06.06.2020 Hämeenlinna RN3/5 & 7/8
NimiHämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
LisätiedotAnomme kahta ryhmänäyttelyä peräkkäisille päiville
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.5.2020
 
06.06.2020 Mynämäki RN5 & 8/9
NimiMynämäki RN FCI 5 & 8/9
PaikkaMynämäki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8/9
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
06.06.2020 Pieksämäki RN3 & 9
NimiPieksämäki RN FCI 3 & 9
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
9
JärjestäjäKESKI-SAVON KANAKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
06.06.2020 Suomussalmi RN6 & 1/8
NimiSuomussalmi 6 & 1/8
PaikkaSuomussalmi (RUUKINKAGAS)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät6
1/8
JärjestäjätSUOMUSSALMEN AJOKOIRAKERHO RY
KUURTOLAN METSÄSTYSSEURA RY
 
07.06.2020 Mikkeli RN2 & 6
NimiMikkeli 2 & 6
PaikkaMikkeli (Rantakylän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6
JärjestäjäSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
 
07.06.2020 Mynämäki RN3 & 7/8
NimiMynämäki RN 3 & 7/8
PaikkaMynämäki (.)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3
7/8
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
07.06.2020 Puolanka RN5 & 3/4
NimiPuolanka 5 & 3/4
PaikkaPuolanka (Puolanka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätPUOLANGAN KENNELKERHO R.Y.
KAINUUN JÄNISPIISKAT RY
 
07.06.2020 Pöytyä RN5 & 4/6
NimiPöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
13.06.2020 Kokkola RN1/7 & 2/8
NimiKokkola RN 1/7 & 2/8
PaikkaKokkola (Heimarin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
2/8
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
13.06.2020 Lieksa RN5 & 3/6
NimiLieksa RN FCI 5 & 3/6
PaikkaLieksa (Lieksan Hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätENON POHJOINEN ERÄ RY
LIEKSAN ERÄ RY
PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
14.06.2020 Lieksa RN1 & 8/10
NimiLieksa RN FCI 1 & 8/10
PaikkaLieksa (Lieksan Hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
8/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätENON POHJOINEN ERÄ RY
LIEKSAN ERÄ RY
LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y.
PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
14.06.2020 Pielavesi RNosa 5 & osa 6 & 3/9
NimiKolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
PaikkaPielavesi (Pielavesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/9
JärjestäjätPIELAVEDEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
LisätiedotKolomen Kimppa- koiranäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
27.06.2020 Haapajärvi RNosa 5 & osa 6 & 3/7
NimiHaapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
PaikkaHaapajärvi (Ronkaalan urheilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LisätiedotSuomenajokoirien Kilpa 2020 tukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
27.06.2020 Sastamala RN2 & 4/5
NimiSastamala RN FCI 2 & 4/5
PaikkaSastamala (Kiikoisten Nuorisoseura ry)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/5
JärjestäjätKIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.07.2020 Sauvo RN4/5 & 6/7
NimiSauvo RN FCI 4/5 &6/7
PaikkaSauvo (Sauvo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/7
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.07.2020 Tuusniemi RN1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
05.07.2020 Tuusniemi RN3/9 & 7/8
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 3/9 & 7/8
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/9
7/8
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
10.07.2020 Kalajoki RN2/10 & 8/9
NimiKalajoki FCI 2/10 & 8/9 - perjantai
PaikkaKalajoki (Kalajoen pienlentokenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
8/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKALAJOEN ETELÄPUOLEN METSÄSTYSSEURA
KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
11.07.2020 Mynämäki RN10
NimiMynämäki RN FCI 10
PaikkaMynämäki (Mynämäen urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät10
JärjestäjäTURUN VINTTIKOIRAKERHO
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
12.07.2020 Joutsa RN5 & 4/6
NimiJoutsa 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
 
18.07.2020 Kokemäki RN3/4 & 7/8
NimiKokemäki RN FCI 3/4 & 7/8
PaikkaKokemäki (Kokemäen ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
7/8
JärjestäjätMETSÄSTYSSEURA LOUKON ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA TELJO RY
LisätiedotAnovien seurojen muusta toiminnasta kahden viimeisen vuoden aikana tullaan lähettämään tietoa kennelpiiriin sihteerille.
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.07.2020 Kurikka RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurva Kirkonkylä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TARKKA RY.
LisätiedotLisätietoja Jukka Hautala 040-5307107 tai Susanna Purtola 040-7622464
 
18.07.2020 Posio RN1/3 & 5/6
NimiPosion ryhmänäyttely FCI 1/3 & 5/6
PaikkaPosio (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäPOSION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.07.2020 Helsinki RNHVK:n näyttely
NimiKartano Weekend, Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
RyhmätHVK:n näyttely
JärjestäjäHELSINGIN VINTTIKOIRAKERHO RY
LisätiedotNäyttelyssä arvostellaan vinttikoirat ja alkukantaiset metsästyskoirat sekä basenji ja faaraokoira. Näyttelyssä arvostellaan myös pennut (7kk - alle 9 kk).
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.07.2020 Porvoo RN1 & 7/8
NimiPorvoo RN FCI 1 & 7/8
PaikkaPorvoo
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
7/8
JärjestäjäPORVOONSEUDUN KOIRAHARRASTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.08.2020 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.08.2020 Siikajoki RN2/8 & 5/6
NimiSiikajoki RN 2/8 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.08.2020 Isokyrö RN2/5 & 4/8
NimiIsokyrö 2/5 & 4/8
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
4/8
JärjestäjäPALONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotRinta-Joupin Autoliike-Show
 
02.08.2020 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahen hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSALOISTEN JAHTIMIEHET RY
 
08.08.2020 Ii RNosa 5 & osa 6 & 3/7
NimiIi osa5 & osa 6 & 3/7
PaikkaIi (Illinsaaren hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjätRANTAPOHJA-ALUEEN HIRVIKOIRAYHD RY
KIIMINGIN ERÄMIEHET RY
 
08.08.2020 Luumäki RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiLuumäki osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
 
08.08.2020 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
 
09.08.2020 Kokkola RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiKokkola osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKokkola (Lohtaja, houraati)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäLOHTAJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
15.08.2020 Kajaani RN1/7 & 5/10
NimiKajaani 1/7 & 5/10
PaikkaKajaani (Kajaanin Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/10
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
LIETEKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
 
15.08.2020 Lappeenranta RN1/3 & 5/6
NimiLappeenranta 1/3 & 5/6
PaikkaLappeenranta
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
 
16.08.2020 Kajaani RN2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani (Kajaanin Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN NOUTAJAT RY
 
16.08.2020 Kauhava RN5/6 & 7/8
NimiKauhava RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaKauhava (Kauhava (Alahärmän ravirata))
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHÄRMÄN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.-23.08.2020 Harjavalta RN1/2 & 9/10
NimiHarjavalta 1/2 & 9/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koirakenttä Harjavalta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
9/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
LisätiedotLauantaina FCI ryhmät 1 ja 2, sunnuntaina FCI ryhmät 9 & 10
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.7.2020
 
22.08.2020 Ylöjärvi RN9 & 3/4
NimiYlöjärvi 9 & 3/4
PaikkaYlöjärvi (Teivon Ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
3/4
JärjestäjäYLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY
 
29.08.2020 Ruovesi RN5/7 & 6/4
NimiRuovesi 5/7 & 6/4
PaikkaRuovesi (Kauko-Pohjan nuorisoseuran kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/7
6/4
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN AJOKOIRAKERHO R.Y.
 
05.09.2020 Joensuu RN1 & 2
NimiJoensuu 1 & 2
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
 
05.09.2020 Mikkeli RN2/4 & 5/8
NimiMikkeli 2/4 & 5/8
PaikkaMikkeli (Ristiinan Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/8
JärjestäjätSUUR-SAVON BEAGLE RY
RISTIINAN KOIRAKERHO RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
 
05.09.2020 Seinäjoki RN1/2 & 5/8
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/8
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
 
06.09.2020 Joensuu RN5 & 6/8
NimiJoensuu 5 & 6/8
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/8
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
 
12.09.2020 Oulu RN3/4 & 9/10
NimiOulu 3/4 & 9/10
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
9/10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
 
Sivu: 1 | 2

lataa