Sivu: 1 | 2
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
11.-12.01.2020 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
18.01.2020 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäRAAHEN ERÄNKÄVIJÄT RY
Tulokset
 
18.01.2020 Virolahti RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Tulokset
 
25.-26.01.2020 Turku KV
Winter Dog Show
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiWinter Dog Show
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Tulokset
 
26.01.2020 Kuopio EPohjois-savon pystykorvakerho ry
NimiJalostuspäivänäyttely 2020
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON PYSTYKORVAKERHO RY
Tulokset
 
01.02.2020 Miehikkälä RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiMiehikkälä osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaMiehikkälä (Suur-Miehikkälän Seurantalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätKAAKKOIS-SUOMEN KARHUKOIRAYHDISTYS
MUUROLAN METSÄSTÄJÄT RY
Tulokset
 
01.-02.02.2020 Parkano RN5 & 9
NimiParkano 9 & 5
PaikkaParkano (Parkanon urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
9
JärjestäjätPARKANON ERÄMIEHET RY
LAPINNEVAN ERÄNKÄVIJÄT RY
SUSIPERÄN METSÄSTYSSEURA
VUORIJÄRVEN METS.SEURA R.Y.
Tulokset
 
08.02.2020 Tornio RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiTornio RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaTornio (torkk center)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäALATORNION METSÄSTYSSEURA RY
Tulokset
 
22.02.2020 Jämijärvi ESatakunnan pystykorvakerho r.y.
NimiErikoisnäyttely - FCI osa 5 metsästyspystykorvat ja lappalaiset paimenpystykorvat
PaikkaJämijärvi (Jämi areena)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.1.2020
Tulokset
 
22.-23.02.2020 Jämijärvi RN3/4 & 5/6
NimiJämijärvi RN FCI 3/4 & 5/6
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/4
5/6
JärjestäjätKOVELAHDEN ERÄMIEHET RY
SYDÄNMAAN METSÄ-MIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.1.2020
Tulokset
 
01.03.2020 Hankasalmi ESuomen laikajärjestö r.y.
NimiLaika ER
PaikkaHankasalmi (Lomakeskus Revontuli)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN LAIKAJÄRJESTÖ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.2.2020
 
07.03.2020 Kouvola RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKouvola RN FCI osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätSUUR-SELÄNPÄÄN ERÄMIEHET RY
ORAVALAN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.2.2020
 
07.03.2020 Seinäjoki RN5 & 7/8
NimiSeinäjoki 5 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (HAU-HAU CHAMPION AREENA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjäLAKEUDEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.2.2020
 
14.03.2020 Loviisa RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiLoviisa osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaLoviisa (Ruotsinpyhtää)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäRUUKIN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä24.2.2020
 
22.03.2020 Jyväskylä RN5 & 7/8
NimiKorpilahti RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJyväskylä (Four Wind Stable)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätKORPILAHDEN ERÄMIEHET RY
JUOKSLAHDEN METSÄSTYSSEURA RY
ETELÄ-KORPILAHDEN SÄKÄ RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.-29.03.2020 Lahti KVla: 1, 2, 4, 7, 9
su: 3, 5, 6, 8, 10
NimiLahti KV
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 4, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 3, 5, 6, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotNäyttelypaikkaa ei saa muuna ajankohtana.
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.03.2020 Joensuu RN5 & 7/8
NimiEno RN FCI 5 & 7/8
PaikkaJoensuu (Enon liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
7/8
JärjestäjätRUUKIN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
ENON ERÄNKÄVIJÄT RY
KONTIOLAHDEN ERÄMIEHET RY
KONTIORANNAN ERÄ RY
UIMAHARJUN KOIRAKLUBI RY
RUKAVEDEN ERÄ RY
PALOVAARAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.2.2020
 
04.04.2020 Pertunmaa RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiPertunmaa osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaPertunmaa (Urheilutalo Kisaranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjätPERTUNMAAN RIISTAMIEHET
PERTUNMAAN POHJ.METSÄSTYSSEURA RY
PERTUNMAAN KENNELYHDISTYS R.Y.
PERTUN-POJAT RY
LisätiedotFSC ryhmä 4/8 (tarkennus)
 
10.04.2020 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaVesilahti (Narvan Seuraintalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjätTAMMERMAAN MÄYRÄKOIRAKERHO R.Y.
NARVAN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotDrive-In
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.3.2020
 
11.04.2020 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - lauantai
NimiSaimaa Easter Dog Show - lauantai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
11.04.2020 Seinäjoki RN5/6 & 7/8
NimiSeinäjoki 5/6 & 7/8
PaikkaSeinäjoki (Ratsastuskoulu Kipinä, maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäYLISTARON METSÄSTYSSEURA RY
 
12.04.2020 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
NimiSaimaa Easter Dog Show - sunnuntai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
LisätiedotSKL:n myöntämä ylimääräinen näyttely, mikäli se sen myöntää
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.-19.04.2020 Vaasa KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiVaasa KV
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.04.2020 Laitila RN4/6 & 5/8
NimiLaitila RN FCI 4/6 & 5/8
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/6
5/8
JärjestäjäMS KARJALAN KORVENKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.04.2020 Polvijärvi RN5 & 2/6
NimiPolvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.3.2020
 
25.04.2020 Lapua RNosa 5 & osa 6 & 4/7
NimiLapua RN osa 5 & osa 6 & 4/7
PaikkaLapua (Lapuan ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/7
JärjestäjäHAAPAKOSKEN METSÄSTÄJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä5.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.04.2020 Savonlinna RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiSavonlinna osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaSavonlinna (Kerimäki liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA JYKÄLE RY
LisätiedotOsa roduista arvostellaan ulkona.
 
25.04.2020 Sodankylä RN5 & 6/7
NimiSodankylä RN FCI 5 & 6/7
PaikkaSodankylä (Sodankylän liikuntahalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6/7
JärjestäjäSODANKYLÄN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
26.04.2020 Kouvola RN5/6 & 7/8
NimiKouvola 5/6 & 7/8
PaikkaKouvola (Kiviharjun tilan maneesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKAAKON BEAGLE RY
 
01.05.2020 Lahti RN2 & 5
NimiLahti RN 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Tampere NORD
Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
NimiHau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Haapavesi RN5/6 & 7/8
NimiHaapavesi RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaHaapavesi (Koulutuskeskus JEDU)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHAAPAVEDEN KENNELSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Koski tl RN5 & 4/6
NimiKoski TL ryhmänäyttely FCI 5 & 4/6
PaikkaKoski tl (Nuortentuvan kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäLOUNAIS-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä9.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Tampere KV
Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
NimiHau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Mäntsälä RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMäntsälä osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaMäntsälä (Juustoportti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjäMÄNTSÄLÄN KENNEL- JA METSÄSTYSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä3.4.2020
 
03.05.2020 Oulu RN2 & 5
NimiKiiminki RN FCI2 & FCI5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.-10.05.2020 Oulu NORD
Oulun Iloisen Koiran Näyttely
la: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
NimiOulun Iloisen Koiran Näyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.05.2020 Kruunupyy RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKruunupyy RN osa 5 & osa 6 & FCI 7/8
PaikkaKruunupyy (Teerijärvi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäTERJÄRV JAKTFÖRENING RF
LisätiedotNäyttelypaikka Emetin kansanpuisto.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.05.2020 Loviisa RN5/6 & 7/8
NimiLoviisa RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaLoviisa (LOVIISAN RAVIRATA)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäKENNELFÖRENINGEN HAU R.F. -
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.05.2020 Rantasalmi RN5 & 6
NimiRantasalmi 5 & 6
PaikkaRantasalmi (Rinssin ranta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
6
JärjestäjäRANTASALMEN KENNELYHDISTYS RY
Lisätiedothttp://www.rantasalmenkennelyhdistys.net/ryhmanayttely-9-5-2020/
 
09.05.2020 Sastamala RN1/5 & 4/6
NimiSastamala RN FCI 1/5 & 4/6
PaikkaSastamala (Häijään Neste)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/5
4/6
JärjestäjäMOUHIJÄRVEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.-17.05.2020 Rauma KR
Rauma Show 2020
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiRauma Show 2020
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
LisätiedotPyydämme, että näyttely on eri viikonloppuna kuin Harjavallan ryhmänäyttely, eikä alueella muita näyttelyitä samaan aikaan (Satakunta).
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.-17.05.2020 Helsinki KV
Royal Canin Show Helsinki
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiRoyal Canin Show Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotRyhmäjako: La: 1, 3, 4, 5, 10 , su 2, 6, 7 , 8, 9
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.05.2020 Oulainen RN5/8 & 7/9
NimiOulainen 5/8 & 7/9
PaikkaOulainen (Oulaisten ammattiopisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/8
7/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULAISTEN KENNELKERHO RY
HANHELAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020
 
16.05.2020 Parikkala RN1 & 5/6
NimiParikkala RN 1 & 5/6
PaikkaParikkala (Ravi- ja markkinakenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
5/6
JärjestäjätPARIKKALAN KOIRAHARRASTAJAT RY
ITÄ-SAIMAAN HIRVIKOIRAYHDISTYS R.Y.
SÄRKISALMEN SEUDUN METSÄSTYSYHD. RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.05.2020 Ruovesi RN2/5 & 7/8
NimiRuovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotKyseessä on ulkonäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.5.2020
 
16.05.2020 Viitasaari RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiViitasaari RN osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaViitasaari (Viitasaaren Koulukeskuksen kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjätVIITASAAREN KENNELKERHO RY
KINNULAN KENNELKERHO R.Y.
PIHTIPUTAAN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
21.05.2020 Mikkeli RN5/10 & 6/8
NimiMikkeli 5/10 & 6/8
PaikkaMikkeli
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/10
6/8
JärjestäjätETELÄ-SAVON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
SUUR-SAVON DREEVERIKERHO RY
MIKKELIN VARUSK.METSÄSTYSYHDISTYS
 
23.05.2020 Kontiolahti KV
Suvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
NimiSuvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme sunnuntaille näyttelyä NORD samalle viikonlopulle kuin KV
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Hyvinkää NORD
Toukonäyttely - Hyvinkää NORD
NimiToukonäyttely - Hyvinkää NORD
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään lentokenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätIMPIVAARAN HALLIT R.Y.
BEAGLE R.Y.
AJOKOIRAMIEHET RY
JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Maalahti RN5 & 10
NimiMaalahti 5 & 10
PaikkaMaalahti (Pixne)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
10
JärjestäjäLAKEUDEN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.5.2020
 
23.05.2020 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 4/8
NimiRovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 4/8
PaikkaRovaniemi (Muurola)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4/8
JärjestäjäMUUROLAN ERÄMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä26.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Siilinjärvi RNosa 5 & osa 6 & 7
NimiMehtäkoera - Siilinjärvi RN osa 5 & osa 6 & 7
PaikkaSiilinjärvi (Punttisilimä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7
JärjestäjätPOHJOIS-SAVON AJOKOIRAYHDISTYS RY
POHJOIS-SAVON BEAGLEYHDISTYS
LisätiedotMehtäkoera 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
24.05.2020 Kontiolahti NORD
Suvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
NimiSuvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme samalle viikonlopulle lauantaille KV näyttelyä.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
24.05.2020 Keuruu RN1/8 & 3/5
NimiKeuruu 1/8 & 3/5
PaikkaKeuruu (Keurusselän Liikuntapuisto)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/8
3/5
JärjestäjätKEURUUN SEUDUN KENNELKERHO RY
LAPINJÄRVEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
KOSKENPÄÄN ERÄPOJAT RY
 
30.-31.05.2020 Hamina KVla: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiHamina KV
PaikkaHamina (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
06.-07.06.2020 Alavus KR
Miljoona Koira 2020 - Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoona Koira 2020 - Tuuri
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
06.06.2020 Hämeenlinna RN3/5 & 7/8
NimiHämeenlinna 3/5 & 7/8
PaikkaHämeenlinna (Untula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät3/5
7/8
JärjestäjätKIHARAKERHO-CURLYKLUBBEN R.Y.
LAMMIN RIISTAMIEHET RY
EVON HIRVISEURUE RY
LisätiedotAnomme kahta ryhmänäyttelyä peräkkäisille päiville
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.5.2020
 
06.06.2020 Mynämäki RN5 & 8/9
NimiMynämäki RN FCI 5 & 8/9
PaikkaMynämäki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
8/9
JärjestäjäTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä13.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
07.06.2020 Puolanka RN5 & 3/4
NimiPuolanka 5 & 3/4
PaikkaPuolanka (Puolanka)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/4
JärjestäjätPUOLANGAN KENNELKERHO R.Y.
KAINUUN JÄNISPIISKAT RY
 
07.06.2020 Pöytyä RN5 & 4/6
NimiPöytyä RN FCI 5 & 4/6
PaikkaPöytyä (Kyrön koulu)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjäTURUN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
13.-14.06.2020 Kotka KR
Kotkan Ruusu 2020
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiKotkan Ruusu 2020
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
13.-14.06.2020 Pöytyä KRla: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiPöytyä KR
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätYPÄJÄN RIISTAMIEHET RY
ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY
LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY
NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY
PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS
RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä18.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
13.06.2020 Lieksa RN5 & 3/6
NimiLieksa RN FCI 5 & 3/6
PaikkaLieksa (Lieksan Hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
3/6
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätENON POHJOINEN ERÄ RY
LIEKSAN ERÄ RY
PIELISJÄRVEN ERÄ- JA KENNELMIEHET
LIEKSAN PALVELUSKOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä21.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
14.06.2020 Pielavesi RNosa 5 & osa 6 & 3/9
NimiKolomen Kimppa - Pielavesi osa 5 & osa 6 & 3/9
PaikkaPielavesi (Pielavesi)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/9
JärjestäjätPIELAVEDEN KENNELKERHO RY
KARTTULAN KENNELKERHO RY
KEITELEEN KENNELKERHO RY
LisätiedotKolomen Kimppa- koiranäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
27.06.2020 Pieksämäki KR
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKESKI-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
PIEKSÄMÄEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
 
27.-28.06.2020 Rovaniemi NORDla: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
NimiRovaniemi NORD
PaikkaRovaniemi (Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
27.06.2020 Haapajärvi RNosa 5 & osa 6 & 3/7
NimiHaapajärvi RN osa 5 & osa 6 & 3/7
PaikkaHaapajärvi (Ronkaalan urheilualue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
LisätiedotSuomenajokoirien Kilpa 2020 tukinäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
27.06.2020 Sastamala RN2 & 4/5
NimiSastamala RN FCI 2 & 4/5
PaikkaSastamala (Kiikoisten Nuorisoseura ry)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/5
JärjestäjätKIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.06.2020 Raasepori KR
Hau-Hau Summer Show - Karjaa
NimiHau-Hau Summer Show - Karjaa
PaikkaRaasepori (Karjaa Sisu Arena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
VÄSTRA NYLANDS STÖVARKLUBB RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.-05.07.2020 Forssa KRla: 1, 3, 4, 7, 9
su: 2, 5, 6, 8, 10
NimiForssa KR
PaikkaForssa (Pilvenmäen ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.-05.07.2020 Oulu KVla: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
NimiOulu KV
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT
POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.07.2020 Sauvo RN4/5 & 6/7
NimiSauvo RN FCI 4/5 &6/7
PaikkaSauvo (Sauvo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät4/5
6/7
JärjestäjäSAUVON MERIKULMAN METSÄNKÄVIJÄT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.07.2020 Tuusniemi RN1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
11.-12.07.2020 Saarijärvi KRla: 1, 3, 4, 5, 6
su: 2, 7, 8, 9, 10
NimiSaarijärvi KR
PaikkaSaarijärvi
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMAHLUN RIISTAMIEHET RY
LANNEVEDEN JAHTI RY
RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
VUOSKOSKEN PAUKKU RY
SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
11.-12.07.2020 Kalajoki KVla: 2, 7, 8, 9, 10
su: 1, 3, 4, 5, 6
NimiKalajoki KV
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
12.07.2020 Joutsa RN5 & 4/6
NimiJoutsa 5 & 4/6
PaikkaJoutsa (Leivonmäen urheilutalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
4/6
JärjestäjätKIVISUON ERÄMIEHET RY
LEIVONMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
 
18.-19.07.2020 Helsinki KR
Helsingin Kesänäyttely
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiHelsingin Kesänäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
ESPOON KOIRAKERHO RY
HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
LisätiedotSuomen Leonberginkoirat ry on viides järjestävä yhdistys, mutta rotujärjestönä kuuluu suoraan kennelliittoon.
Viimeinen ilmoittautumispäivä29.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.-19.07.2020 Mäntsälä KR
Mäntsälän kaikkien rotujen näyttely
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiMäntsälän kaikkien rotujen näyttely
PaikkaMäntsälä (Keskusurheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY
OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.07.2020 Kurikka RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiKurikka osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaKurikka (Jurva Kirkonkylä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TARKKA RY.
LisätiedotLisätietoja Jukka Hautala 040-5307107 tai Susanna Purtola 040-7622464
 
18.07.2020 Posio RN1/3 & 5/6
NimiPosion ryhmänäyttely FCI 1/3 & 5/6
PaikkaPosio (Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäPOSION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä23.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
25.07.2020 Mikkeli KR
PaikkaMikkeli (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätMIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
OTAVAN ERÄMIEHET RY
MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
VIRAN METSÄSTÄJÄT RY
KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y.
 
25.-26.07.2020 Kemi KV
Kemin Heinänäyttely
la: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
NimiKemin Heinänäyttely
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.-02.08.2020 Pori KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
NimiPori KV
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
LisätiedotRyhmät 5 ja 6 eripäivinä ja ryhmä 9 lauantaina
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.08.2020 Rovaniemi RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiRovaniemi RN osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaRovaniemi (Muurolan Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätKESKI-LAPIN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
VALAJASKOSKEN METS-JA KALASTUSSEURA
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.08.2020 Siikajoki RN2/8 & 5/6
NimiSiikajoki RN 2/8 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.08.2020 Isokyrö RN2/5 & 4/8
NimiIsokyrö 2/5 & 4/8
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
4/8
JärjestäjäPALONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotRinta-Joupin Autoliike-Show
 
02.08.2020 Raahe RNosa 5 & osa 6 & 8
NimiRaahe osa 5 & osa 6 & 8
PaikkaRaahe (Raahen hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
8
JärjestäjäSALOISTEN JAHTIMIEHET RY
 
07.08.2020 Kuopio KR
Sawo Show - Kuopio KR
NimiSawo Show - Kuopio KR
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSavo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
08.08.2020 Kuopio NORD
Sawo Show - Kuopio NORD
NimiSawo Show - Kuopio NORD
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSawo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
08.08.2020 Ii RNosa 5 & osa 6 & 3/7
NimiIi osa5 & osa 6 & 3/7
PaikkaIi (Illinsaaren hiihtomaja)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3/7
JärjestäjätRANTAPOHJA-ALUEEN HIRVIKOIRAYHD RY
KIIMINGIN ERÄMIEHET RY
 
08.08.2020 Luumäki RNosa 5 & osa 6 & 3
NimiLuumäki osa 5 & osa 6 & 3
PaikkaLuumäki (Taavetin urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
3
JärjestäjätLUUMÄEN METSÄSTYSSEURA RY
KYMENLÄÄNIN PYSTYKORVAKERHO RY
SUOANTTILAN METSÄSTYSSEURA RY
 
08.08.2020 Vesilahti RNosa 5 & osa 6 & 7/8
NimiVesilahti osa 5 & osa 6 & 7/8
PaikkaVesilahti (Harjula)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
7/8
JärjestäjätHÄMEEN SPANIELIKERHO RY
VESILAHDEN-YLÄMÄEN METSÄSTYSSEURA
 
09.08.2020 Kuopio KV
Sawo Show - Kuopio KV
NimiSawo Show - Kuopio KV
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSawo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.08.2020 Kokkola RNosa 5 & osa 6 & 4
NimiKokkola osa 5 & osa 6 & 4
PaikkaKokkola (Lohtaja, houraati)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
4
JärjestäjäLOHTAJAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
 
15.-16.08.2020 Raisio KR
Elonäyttely
la: 1, 3, 4, 8, 10
su: 2, 5, 6, 7, 9
NimiElonäyttely
PaikkaRaisio (.)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
 
15.-16.08.2020 Valkeakoski KRla: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
NimiValkeakoski KR
PaikkaValkeakoski (Korkeakankaan hiihtokeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
JärjestäjätVALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
15.08.2020 Kajaani RN1/7 & 5/10
NimiKajaani 1/7 & 5/10
PaikkaKajaani (Kajaanin Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
5/10
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
LIETEKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
 
15.08.2020 Lappeenranta RN1/3 & 5/6
NimiLappeenranta 1/3 & 5/6
PaikkaLappeenranta
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/3
5/6
JärjestäjäKAAKKOIS-SUOMEN AJOKOIRAKERHO RY
 
16.08.2020 Kauhava RN5/6 & 7/8
NimiKauhava RN FCI 5/6 & 7/8
PaikkaKauhava (Kauhava (Alahärmän ravirata))
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5/6
7/8
JärjestäjäHÄRMÄN KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä30.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
Sivu: 1 | 2

lataa