Sivu: 1
AikaNäyttelyRyhmät/Rodut
07.12.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiHelsinki Puppy Show 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
07.12.2019 Helsinki NORD
Helsinki Winner 2019
NimiHelsinki Winner 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
08.12.2019 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiVoittaja Puppy Show 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
08.12.2019 Helsinki KV
Voittaja 2019
NimiVoittaja 2019
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-finaali
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Tulokset
 
11.-12.01.2020 Kajaani KVla: 2, 3, 4, 6, 8, 10
su: 1, 5, 7, 9
NimiKajaani KV
PaikkaKajaani (Kajaanin pallohalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAINUUN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä16.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
18.01.2020 Virolahti RNosa 5 & osa 6 & 2
NimiVirolahti osa 5 & osa 6 & 2
PaikkaVirolahti (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmätosa 5 & osa 6
2
JärjestäjäKYMENLÄÄNIN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
19.01.2020 Lahti RN2 & 1/9
NimiTalvinäyttely Lahti RN FCI 2 & 1/9
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
1/9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.12.2019 (Ilmoittaudu)
 
25.-26.01.2020 Turku KV
Winter Dog Show
la: 1, 3, 7, 9, 10
su: 2, 4, 5, 6, 8
NimiWinter Dog Show
PaikkaTurku (Turun Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 5, 6, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.02.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki LA
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.02.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Helsinki SU
PaikkaHelsinki (Kaapelitehdas)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN SALUKIKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.-23.02.2020 Lempäälä EPNPentunäyttely
NimiIdeaparkin pentunäyttely
PaikkaLempäälä (Ideapark Sport-areena)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäDALMATIANKOIRAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020
 
22.02.2020 Tornio RN2 & 3/10
NimiTornio RN 2 & 3/10
PaikkaTornio (Vauhtikoira areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
3/10
JärjestäjäTORNION KENNELKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.1.2020 (Ilmoittaudu)
 
21.03.2020 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Jyväskylä LA
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
22.03.2020 Jyväskylä EPNPentunäyttely
NimiRoyal Canin Pentunäyttely Jyväskylä SU
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.2.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.-29.03.2020 Lahti KVla: 1, 2, 4, 7, 9
su: 3, 5, 6, 8, 10
NimiLahti KV
PaikkaLahti (Lahden Urheilu- ja Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 4, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 3, 5, 6, 8, 10
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäSALPAUSSELÄN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotNäyttelypaikkaa ei saa muuna ajankohtana.
Viimeinen ilmoittautumispäivä1.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
28.-29.03.2020 Jämijärvi RN2 & 7/8
NimiJämijärvi RN FCI 2 & 7/8
PaikkaJämijärvi (Jämi Areena)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
7/8
JärjestäjäIKAALISTEN SEUD. KENNELKERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä2.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
11.04.2020 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - lauantai
NimiSaimaa Easter Dog Show - lauantai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
12.04.2020 Imatra KR
Saimaa Easter Dog Show - sunnuntai
NimiSaimaa Easter Dog Show - sunnuntai
PaikkaImatra (Aviasport Areena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätLAPPEENRANNAN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
LAPPEENRANNAN METSÄSTÄJÄT RY
LAPPEENRANNAN SEUD.SAMOJEDIYHDISTYS
LisätiedotSKL:n myöntämä ylimääräinen näyttely, mikäli se sen myöntää
Viimeinen ilmoittautumispäivä22.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
18.-19.04.2020 Vaasa KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
PaikkaVaasa (Botniahalli)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätVAASAN KOIRAKERHO RY
MERENKURKUN NOUTAJAT R.Y.
VASA KENNELFÖRENING RF
ÖSTERBOTTENS ÄLGHUNDKLUB RF
 
18.04.2020 Polvijärvi RN5 & 2/6
NimiPolvijärvi 5 & 2/6
PaikkaPolvijärvi (Polvijärven vapaa-aikatalo)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät5
2/6
JärjestäjätPOLVIJÄRVEN KENNELSEURA R.Y.
ERÄ-EEMELIT RY
SAARIVAARAN ERÄMIEHET RY
RAUANLAHDEN ERÄVEIKOT RY
POLVIJÄRVEN ERÄMIEHET RY
HUHMARISEN ERÄ RY
ERÄ-TAPIO RY
KINAHMON ERÄMIEHET RY
 
19.04.2020 Laitila RN1 & 2/9
NimiLaitila RN FCI 1 & 2/9
PaikkaLaitila (Laitilan jäähalli)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2/9
JärjestäjäMETSÄSTYSSEURA TAPIO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.3.2020 (Ilmoittaudu)
 
01.05.2020 Lahti RN2 & 5
NimiLahti RN 2 & 5
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätAKITA RY
PÄIJÄTHOFFIT RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
02.05.2020 Tampere NORD
Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
NimiHau-Hau Dog Show 2020 Tampere NORD
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPMV-karsintakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Tampere KV
Hau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
NimiHau-Hau Dog Show 2020 Tampere KV
PaikkaTampere (Tampereen Messu- ja Urheilukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäPOHJOIS-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä7.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
03.05.2020 Oulu RN2 & 5
NimiOulu 2 & 5
PaikkaOulu (Kiiminki)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
5
JärjestäjätPOHJAN KARHUKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN PYSTYKORVAKERHO RY
 
09.-10.05.2020 Oulu NORDla: 1, 5, 7, 8, 10
su: 2, 3, 4, 6, 9
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 5, 7, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 4, 6, 9
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
OULUN KOIRAKERHO RY
OULUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
OULUN SEUDUN NOUTAJAKOIRAYHD. R.Y.
 
16.-17.05.2020 Rauma KR
Rauma Show 2020
la: 2, 6, 7, 8, 9
su: 1, 3, 4, 5, 10
NimiRauma Show 2020
PaikkaRauma (Lähdepellon Urheilualue)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätRAUMAN KÄYTTÖ- JA SEURAKOIRAT RY
RAUMAN YMPÄRISTÖN URHEILUMETSÄSTÄJÄT
RAUMAN METSÄSTYSSEURA RY
RAUMAN MLK:N METS.SEURA RY
RAUMAN SEUDUN ERÄMIEHET
LisätiedotPyydämme, että näyttely on eri viikonloppuna kuin Harjavallan ryhmänäyttely, eikä alueella muita näyttelyitä samaan aikaan (Satakunta).
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.-17.05.2020 Helsinki KV
Royal Canin Show Helsinki
la: 1, 3, 4, 5, 10
su: 2, 6, 7, 8, 9
NimiRoyal Canin Show Helsinki
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 6, 7, 8, 9
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotRyhmäjako: La: 1, 3, 4, 5, 10 , su 2, 6, 7 , 8, 9
Viimeinen ilmoittautumispäivä17.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
16.05.2020 Ruovesi RN2/5 & 7/8
NimiRuovesi 2/5 & 7/8
PaikkaRuovesi (Ruoveden urheilukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
7/8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPAJUSEN ERÄILIJÄT RY
KURUN ERÄMIEHET RY
PIRKKALAN KOIRAKERHO PISKIT RY
RUOVEDEN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LisätiedotKyseessä on ulkonäyttely
Viimeinen ilmoittautumispäivä4.5.2020
 
23.05.2020 Kontiolahti KV
Suvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
NimiSuvi Karelia 2020 Kontiolahti KV
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Junior HandlerSM-osakilpailu
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme sunnuntaille näyttelyä NORD samalle viikonlopulle kuin KV
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
23.05.2020 Hyvinkää NORD
Toukonäyttely - Hyvinkää NORD
NimiToukonäyttely - Hyvinkää NORD
PaikkaHyvinkää (Hyvinkään lentokenttä)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätIMPIVAARAN HALLIT R.Y.
BEAGLE R.Y.
AJOKOIRAMIEHET RY
JOKELAN SEUDUN KOIRAKERHO R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
24.05.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
PaikkaHelsinki (Tuomarinkartanon vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN BORZOIKLUBI R.Y.
 
24.05.2020 Kontiolahti NORD
Suvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
NimiSuvi Karelia 2020 Kontiolahti NORD
PaikkaKontiolahti (Kontiolahden ampumahiihtostadion)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätPOHJOIS-KARJALAN NOUTAJAKOIRAYHDIST
LIPERIN KENNELKERHO R.Y.
POHJOIS-KARJALAN AJOKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN BEAGLEYHDISTYS RY
POHJOIS-KARJALAN DREEVERIKERHO RY
POHJOIS-KARJALAN HIRVIKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN KARHUKOIRAYHDISTYS
POHJOIS-KARJALAN PYSTYKORVAKERHO RY
LisätiedotAnomme samalle viikonlopulle lauantaille KV näyttelyä.
Viimeinen ilmoittautumispäivä27.4.2020 (Ilmoittaudu)
 
30.-31.05.2020 Hamina KVla: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiHamina KV
PaikkaHamina (Harjun oppimiskeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKAAKON KENNEL-KERHO RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä6.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
06.-07.06.2020 Alavus KR
Miljoona Koira 2020 - Tuuri
la: 2, 4, 6, 9, 10
su: 1, 3, 5, 7, 8
NimiMiljoona Koira 2020 - Tuuri
PaikkaAlavus (Keskisen Kyläkauppa)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.5.2020
 
06.06.2020 Helsinki RN9 & 2/3
NimiHelsinki 9 & 2/3
PaikkaHelsinki (Ilmoitetaan myöhemmin)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät9
2/3
JärjestäjäHELSINGIN SEUDUN KENNELPIIRI R.Y.
 
07.06.2020 Mikkeli RN2 & 6
NimiMikkeli 2 & 6
PaikkaMikkeli (Rantakylän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
6
JärjestäjäSUUR-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
 
13.-14.06.2020 Kotka KR
Kotkan Ruusu 2020
la: 1, 4, 8, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 7
NimiKotkan Ruusu 2020
PaikkaKotka (Katariinan Meripuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätKYMENLAAKSON KANAKOIRASEURA RY
KAAKON NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY
KOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.5.2020 (Ilmoittaudu)
 
13.-14.06.2020 Pöytyä KRla: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
PaikkaPöytyä (Riihikosken urheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätYPÄJÄN RIISTAMIEHET RY
ALASTARON METSÄSTYSSEURA RY
LOIMAAN METSÄSTYSSEURA R.Y.
LOIMAAN SEUDUN KENNELKERHO RY
NIINIJOEN METSÄSTÄJÄT RY
ORIPÄÄN METSÄSTYSSEURA RY
PÖYTYÄN YLÄPÄÄN METSÄSTYSYHDISTYS
RIIHIKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
13.06.2020 Kokkola RN1/7 & 2/8
NimiKokkola 1/7 & 2/8
PaikkaKokkola (Heimarin ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/7
2/8
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KOIRAKILTA RY
 
14.06.2020 Kaarina WHPT
Open Show, vain whippetit
NimiOpen Show, vain whippetit
PaikkaKaarina (Tuorlan Majatalo)
NäyttelytyyppiWhippet Open Show
JärjestäjäWHIPPET-HARRASTAJAT R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä20.5.2020
 
27.06.2020 Somero ESuomen tanskalais-ruotsalaiset pihakoirat ry
NimiTanskalais-ruotsalainen pihakoira
PaikkaSomero (Haukkukallio)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN TANSKALAIS-RUOTSALAISET PIHAKOIRAT RY
LisätiedotKasvattajaluokka, epävirallinen kotikoiraluokka, lapsi & koira.
 
27.06.2020 Pieksämäki KR
PaikkaPieksämäki (Keskusurheilukenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKESKI-SAVON AJOKOIRAMIEHET RY
PIEKSÄMÄEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
 
27.-28.06.2020 Rovaniemi NORDla: 2, 3, 5, 6, 7
su: 1, 4, 8, 9, 10
PaikkaRovaniemi (Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
JärjestäjätROVANIEMEN KÄYTTÖKOIRAT R.Y.
LAPIN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
VÄLIJOEN RIISTAMIEHET RY
 
27.06.2020 Sastamala RN2 & 4/5
NimiSastamala 2 & 4/5
PaikkaSastamala (Kiikoisten Nuorisoseura ry)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
4/5
JärjestäjätKIIKOISTEN METSÄSTÄJÄT R.Y.
LAVIAN METSÄSTYSSEURA RY
 
28.06.2020 Raasepori KR
PaikkaRaasepori (Karjaa Sisu Arena)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKIRKKONUMMEN KENNELKERHO RY
INKOON KOIRAKERHO CANIDAE RY
VÄST-NYLÄNDSKA HUNDFÖRENINGEN RY
VÄSTRA NYLANDS STÖVARKLUBB RY
 
04.-05.07.2020 Forssa KRla: 1, 3, 4, 7, 9
su: 2, 5, 6, 8, 10
PaikkaForssa (.)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätLOUNAIS-HÄMEEN KENNELKERHO RY
FORSSAN METSÄSTYSSEURA RY
FORSSAN PALVELUSKOIRAT R.Y.
 
04.-05.07.2020 Oulu KVla: 2, 5, 6, 8, 10
su: 1, 3, 4, 7, 9
NimiOulu KV
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 8, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 7, 9
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätPOHJOIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
OULUN SEUDUN VINTTIKOIRAHARRASTAJAT
POHJOIS-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
OULUN SEUDUN HIRVIKOIRAYHDISTYS RY
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
04.07.2020 Tuusniemi RN1/2 & 5/10
NimiKoillis-Sawo Show - Tuusniemi FCI 1/2 & 5/10
PaikkaTuusniemi
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/10
JärjestäjätKOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
SOITUN ERÄ-POJAT RY
PAJUMÄEN HIRVIMIEHET RY
JUURIKKAMÄEN TAPION-POJAT RY
ENONSALON ERÄ R.Y.
Viimeinen ilmoittautumispäivä8.6.2020 (Ilmoittaudu)
 
10.07.2020 Kalajoki RN2/10 & 8/9
NimiKalajoki 2/10 & 8/9
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/10
8/9
JärjestäjätKALAJOEN ETELÄPUOLEN METSÄSTYSSEURA
KESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
11.07.2020 Kouvola EPNPentunäyttely
PaikkaKouvola (Anjala)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäPYRENEITTENMASTIFFIT RY
 
11.-12.07.2020 Saarijärvi KRla: 1, 3, 4, 5, 6
su: 2, 7, 8, 9, 10
PaikkaSaarijärvi
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjätMAHLUN RIISTAMIEHET RY
LANNEVEDEN JAHTI RY
RAHKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
SAARIJÄRVEN SEUDUN KENNELKERHO RY
VUOSKOSKEN PAUKKU RY
SAARIJÄRVEN KÄYTTÖKOIRAT RY
 
11.-12.07.2020 Kalajoki KVla: 2, 7, 8, 9, 10
su: 1, 3, 4, 5, 6
PaikkaKalajoki
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 7, 8, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 5, 6
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäKESKI-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
18.07.2020 Lahti EPNPentunäyttely
PaikkaLahti (Jokimaan ravikeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäBERNHARDINKOIRAYHDISTYS R.Y.
LisätiedotPentunäyttely järjstetään yhdessä Suomen broholmeryhdistys ry:n kanssa
 
18.-19.07.2020 Helsinki KRla: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
PaikkaHelsinki (Tuomarinkylän Vinttikoirakeskus)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
JärjestäjätHELSINGIN PALV.KOIRAHARRASTAJAT
ESPOON KOIRAKERHO RY
HELSINGIN SEUDUN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
LÄNSI-UUDENMAAN MÄYRÄKOIRAT RY
LisätiedotSuomen Leonberginkoirat ry on viides järjestävä yhdistys, mutta rotujärjestönä kuuluu suoraan kennelliittoon.
 
18.-19.07.2020 Mäntsälä KRla: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
PaikkaMäntsälä (Keskusurheilupuisto)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
JärjestäjätMÄNTSÄLÄN KOIRAKERHO RY
OHKOLAN METSÄSTYSEURA R.Y.
UUDENMAAN AJOKOIRAYHDISTYS RY
 
25.07.2020 Reisjärvi EPNPentunäyttely
PaikkaReisjärvi (Ravirata)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKANGASKYLÄNSEUDUN METS SEURA REPO
 
25.07.2020 Mikkeli KR
PaikkaMikkeli (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjätMIKKELIN PEKKOLAN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
OTAVAN ERÄMIEHET RY
MIKKELIN RIISTAMIEHET RY
VIRAN METSÄSTÄJÄT RY
KORPIJÄRVEN ERÄVEIKOT R.Y.
 
25.-26.07.2020 Kemi KVla: 1, 3, 5, 7, 10
su: 2, 4, 6, 8, 9
PaikkaKemi (Sauvosaaren urheilupuisto)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 8, 9
JärjestäjäKEMIN SEURA-JA PALVELUSKOIRAKERHO RY
 
01.-02.08.2020 Pori KVla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
PaikkaPori (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
JärjestäjätSATAKUNNAN SEURA-JA KÄÄPIÖKOIRAYHD.
PORIN ERÄMIEHET RY
SATAKUNNAN PYSTYKORVAKERHO R.Y.
SATAKUNNAN AJOKOIRAMIEHET RY
LisätiedotRyhmät 5 ja 6 eripäivinä ja ryhmä 9 lauantaina
 
01.08.2020 Siikajoki RN2/8 & 5/6
NimiSiikajoki 2/8 & 5/6
PaikkaSiikajoki (Paavolan Nuorisoseura)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
5/6
JärjestäjäRUUKIN KENNELSEURA RY
 
02.08.2020 Isokyrö RN2/5 & 4/8
NimiIsokyrö 2/5 & 4/8
PaikkaIsokyrö (Koulukeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/5
4/8
JärjestäjäPALONKYLÄN METSÄSTYSSEURA RY
LisätiedotRinta-Joupin Autoliike-Show
 
07.08.2020 Kuopio KR
Sawo Show - Kuopio KR
NimiSawo Show - Kuopio KR
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSavo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
08.08.2020 Iitti EPNPentunäyttely
PaikkaIitti (Kausalan hiihtomaja)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätLÄNSI-KYMEN KENNELYHDISTYS RY
IITIN ERÄ R.Y.
 
08.08.2020 Kuopio NORD
Sawo Show - Kuopio NORD
NimiSawo Show - Kuopio NORD
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSawo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
09.08.2020 Kuopio KV
Sawo Show - Kuopio KV
NimiSawo Show - Kuopio KV
PaikkaKuopio (Sorsasalon ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjäPOHJOIS-SAVON KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotSawo Show 2020
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.7.2020 (Ilmoittaudu)
 
15.08.2020 Espoo EPNPentunäyttely
PaikkaEspoo (Marketanpuisto)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN IRLANNINSUSIKOIRAT R.Y.
 
15.-16.08.2020 Raisio KRla: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
PaikkaRaisio (.)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
JärjestäjätTURUNMAAN KENNELYHDISTYS RY
LOUNAIS-SUOMEN KENNELKERHO RY
LOUNAIS-SUOMEN PYSTYKORVAYHDISTYS
LOUNAIS-SUOMEN SPANIELIKERHO RY
MAAKASTON ERÄSTÄJÄT RY
TURUN KÄYTTÖKOIRAKERHO RY
TURUN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT RY
TURUN JA SÄKYLÄN VARUSKUNTIEN
TURUN SEUDUN KÄÄPIÖKOIRAT RY
TURUN VINTTIKOIRAKERHO
TURUNMAAN SAMOJEDISTIT RY
VARSINAIS-SUOMEN BEAGLE RY
 
15.-16.08.2020 Valkeakoski KRla: 2, 5, 6, 7, 9
su: 1, 3, 4, 8, 10
PaikkaValkeakoski (Kerhomajan kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 3, 4, 8, 10
JärjestäjätVALKEAKOSKEN KENNELKERHO R.Y.
VALKEAKOSKEN METSÄSTYSYHDISTYS RY
SAARIOISPUOLEN METSÄSTYSSEURA RY
 
16.08.2020 Kajaani RN2/9 & 6/8
NimiKajaani 2/9 & 6/8
PaikkaKajaani (Kajaanin Ravirata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/9
6/8
JärjestäjätKAJAANIN METSÄSTÄJÄT RY
KAINUUN AJOKOIRAKERHO RY
KAINUUN PALVELUSKOIRAYHDISTYS RY
KAINUUN NOUTAJAT RY
 
22.08.2020 Kouvola KR
PaikkaKouvola (Kouvolan ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätKOUVOLAN SEUDUN SEURAKOIRAKERHO RY
KOUVOLAN ERÄMIEHET RY
VALKEALAN KENNELYHDISTYS RY
LisätiedotKouvola KR järjestetään samana viikonloppuna kuin Heinola KR
 
22.-23.08.2020 Harjavalta RN1/2 & 9/10
NimiHarjavalta 1/2 & 9/10
PaikkaHarjavalta (Hosiossaaren koirakenttä Harjavalta)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
9/10
JärjestäjäHARJAVALLAN PALV-JA SEURAKOIRAHARRASTAJAT RY
LisätiedotLauantaina FCI ryhmät 1 ja 2, sunnuntaina FCI ryhmät 9 & 10
 
23.08.2020 Heinola KR
PaikkaHeinola (Ravirata)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
JärjestäjätHEINOLAN PALVELUS-JA SEURAKOIRA RY
HEINOLAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
 
29.-30.08.2020 Riihimäki KVla: 1, 4, 7, 9, 10
su: 2, 3, 5, 6, 8
PaikkaRiihimäki (Ravirata)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 7, 9, 10
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 8
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-HÄMEEN KENNELPIIRI R.Y.
 
29.-30.08.2020 Helsinki NORDla: 2, 3, 5, 6, 8
su: 1, 4, 7, 9, 10
PaikkaHelsinki (Helsingin vinttikoirakerho)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 2, 3, 5, 6, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 1, 4, 7, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäSPRINGERSPANIELIT R.Y.
 
05.09.2020 Joensuu RN1 & 2
NimiJoensuu 1 & 2
PaikkaJoensuu (Hammaslahti)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1
2
JärjestäjätOSKOLAN ERÄ RY
HEINÄVAARAN METSÄSTYSSEURA RY
HUHTILAMMEN ERÄNKÄVIJÄT R.Y.
KUMMUN ERÄMIEHET RY
METSÄSTYSSEURA KIIHTELYS R.Y.
MULON RIISTAMIEHET R.Y.
NURKKALAN RIISTAVEIKOT RY
 
05.09.2020 Mikkeli RN2/4 & 5/8
NimiMikkeli 2/4 & 5/8
PaikkaMikkeli (Ristiinan Urheilukenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/4
5/8
JärjestäjätSUUR-SAVON BEAGLE RY
RISTIINAN KOIRAKERHO RY
SOMEEN ERÄ-ÄSSÄT RY
 
05.09.2020 Seinäjoki RN1/2 & 5/8
NimiSeinäjoki 1/2 & 5/8
PaikkaSeinäjoki (Törnävän kenttä)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
5/8
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN AJOKOIRAKERHO RY
 
06.09.2020 Lahti ESuomen seurakoirayhdistys r.y.
NimiSSKY:n rodut
PaikkaLahti (Nastolan urheilukenttä)
NäyttelytyyppiErikoisnäyttely
JärjestäjäSUOMEN SEURAKOIRAYHDISTYS R.Y.
LisätiedotRotulistasta puuttuvat roduistamme pieni amerikanpaimenkoira (FCI 1) ja kanadaneskimokoira (FCI 5)
 
06.09.2020 Vantaa EPNPentunäyttely
PaikkaVantaa (Vapaala)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN COLLIEYHDISTYS R.Y.
 
12.09.2020 Muurame EPNPentunäyttely
PaikkaMuurame (Riihivuori)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjätKESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
 
12.-13.09.2020 Porvoo KRla: 1, 4, 5, 7, 9
su: 2, 3, 6, 8, 10
PaikkaPorvoo (Suiston kenttä)
NäyttelytyyppiKaikkien rotujen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 4, 5, 7, 9
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 3, 6, 8, 10
JärjestäjätSUOMEN ROTTWEILERYHDISTYS R.Y.
SUOMEN DOBERMANNYHDISTYS R.Y.
HALKIAN METSÄSTYSYHDISTYS RY
PORVOON PALVELUSKOIRAT RY
 
13.09.2020 Oulu EPNPentunäyttely
PaikkaOulu (Äimäraution ravirata)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäOULUN SEUDUN TERRIERIYHDISTYS RY
 
13.09.2020 Muurame RN1/2 & 9/10
NimiMuurame 1/2 & 9/10
PaikkaMuurame (Riihivuori)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät1/2
9/10
JärjestäjätKESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
LisätiedotK-S Kennelkerho ry:n 50 v juhlanäyttely
 
20.09.2020 Hyvinkää RN2/8 & 3/4
NimiHyvinkää 2/8 & 3/4
PaikkaHyvinkää (Kaidanpään rata)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/8
3/4
JärjestäjäKYTÄJÄRVEN ERÄMIEHET RY
 
26.09.2020 Kotka EPNPentunäyttely
PaikkaKotka (KKS Halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
 
26.-27.09.2020 Eckerö KVla: 1, 2, 3, 4, 6, 7
su: 5, 8, 9, 10
PaikkaEckerö (Eckeröhallen)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 2, 3, 4, 6, 7
sunnuntai: FCI-ryhmät 5, 8, 9, 10
Junior HandlerTavallinen
JärjestäjäÅLANDS KENNELDISTRIKT R.F.
 
26.-27.09.2020 Sastamala RN2/3 & 5/6
NimiSastamala 2/3 & 5/6
PaikkaSastamala (Kaukokiito Oy piha-alue)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2/3
5/6
JärjestäjätVAMMALAN PALVELUSKOIRAHARRASTAJAT
KEIKYÄN MS. ERÄVEIKOT R.Y.
 
27.09.2020 Kotka EPNPentunäyttely
PaikkaKotka (KKS halli)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäKOTKAN KOIRANYSTÄVÄIN SEURA R.Y.
 
03.10.2020 Hämeenlinna RN2 & 9
NimiHämeenlinna 2 & 9
PaikkaHämeenlinna (Tuulosen kauppakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
 
04.10.2020 Hämeenlinna RN2 & 9
NimiHämeenlinna 2 & 9
PaikkaHämeenlinna (Tuulosen kauppakeskus)
NäyttelytyyppiRyhmänäyttely
Ryhmät2
9
JärjestäjäKOIRAKERHO MUHVET RY
 
17.10.2020 Hämeenlinna EPNPentunäyttely
PaikkaHämeenlinna (Kauppakeskus Tuulonen)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäVANHAENGLANNINLAMMASKOIRAT-FINNISH
 
24.-25.10.2020 Seinäjoki KVla: 1, 3, 5, 7, 8
su: 2, 4, 6, 9, 10
PaikkaSeinäjoki (Seinäjoki Areena)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
Ryhmätlauantai: FCI-ryhmät 1, 3, 5, 7, 8
sunnuntai: FCI-ryhmät 2, 4, 6, 9, 10
Junior HandlerPiirinmestaruus
JärjestäjäETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRI R.Y.
 
25.10.2020 Lahti EPNPentunäyttely
PaikkaLahti (Lahden Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäLAHDEN KÄYTTÖKOIRA RY
 
07.11.2020 Jyväskylä NORD
PaikkaJyväskylä (Jyväskylän Paviljonki)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
JärjestäjäKESKI-SUOMEN KENNELPIIRI R.Y.
LisätiedotKeski-Suomen Kennelpiirin ylimääräinen näyttely, NORD-näyttely
 
08.11.2020 Jyväskylä KV
PaikkaJyväskylä (JYVÄSKYLÄN PAVILJONKI)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjätJYVÄSKYLÄN METSÄS.HOITOYHDISTYS RY
KESKI-SUOMEN AJOKOIRAYHDISTYS RY
KESKI-SUOMEN BEAGLE RY
KESKI-SUOMEN KENNELKERHO RY
KESKI-SUOMEN MÄYRÄKOIRAKERHO RY
KESKI-SUOMEN NOUTAJAKOIRAYHDISTYS RY.
KESKI-SUOMEN PALVELUSKOIRAYHDISTYS
KESKI-SUOMEN PUNA-MUSTAT PYSTYKOR-
KESKI-SUOMEN VINTTIKOIRAKERHO RY
SISÄ-SUOMEN METSÄSTYSSEURA RY
 
05.12.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
05.12.2020 Helsinki NORD
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiNord-näyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
06.12.2020 Helsinki EPNPentunäyttely
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiPentunäyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
06.12.2020 Helsinki KV
PaikkaHelsinki (Messukeskus)
NäyttelytyyppiKansainvälinen näyttely
JärjestäjäSUOMEN KENNELLIITTO RY
 
Sivu: 1

lataa